e36 pitanje


Recommended Posts

Zelio bih pitati u vezi 316i e36 kakav je? da li se isplati kupiti i da li je tezak trosak za odrzavanje, koliko trosi onako umjerene voznje i kad se malo stegne. Jer opet nemoze bez stezanja ipak je to bmw. Na sta posebno da obratim paznju. Planiram ga kupiti za mjesec dana kad legnu neke pare.

Link to post
Share on other sites

Zelio bih pitati u vezi 316i e36 kakav je? da li se isplati kupiti i da li je tezak trosak za odrzavanje, koliko trosi onako umjerene voznje i kad se malo stegne. Jer opet nemoze bez stezanja ipak je to bmw. Na sta posebno da obratim paznju. Planiram ga kupiti za mjesec dana kad legnu neke pare.

Ti voziš 545 zar ne,u odnosu na njega e36 manje troši i jeftiniji je za održavanje.

Link to post
Share on other sites

E ovako,imao sam takav auto,doduse bio je compact ali to nema veze,motor je bio M43b16 od 1596ccm i 75kw,u sustini je dobar i nisam imao nekih problema sa njime,imao sam ugradjen sekv plin i trosio mi je 11-12l ali bas teske gradske voznje znaci kreni stani na svakih 200metara,sto se tice odrzavanja ne mogu ti puno reci jer nisam imao kvarova sem termostata i on je kostao oko 25 evra jer dolazi u nekoj plasticnoj luli,sto se tice nekih brzinskih performansi tu ne treba ocekivati ne znam kakvo ubrzanje itd,motor lepo vuce za svoju snagu,ostalo sto treba da pogledas na samom autu je limarija jer e 36 zna da bude problematican po rubovima i pragovima

Link to post
Share on other sites

@NINO

ne vozim ja taj BMW vec brat i ja ga ponekad provozam, i znam odprilike kakav za odrzavanje/potrosnja i sl. (ovo je njegov acc koji on i ne koristi) :)

@DEJAN

Da li moze na njega biti obican plin? cuo sam da nevalja na bmw stavljati obican plin, nego najbolje sekvent.

Jer gledam, nisam jos vidio na prodaju 316 sa sekvent plinom, vec obicni i kazu da trosi 7/8 l sto je laz jer bmw je bmw.

Razmisljao sam 318tici, ali ipak necu jer je skuplja registracija a i gorivo dere. :)

Link to post
Share on other sites

Po novom zakonu mislim da mora da ide sekvent plin iako motor nije euro 3 i ima metalnu usisnu granu,iskreno ja kada sam ugradjivao majstor mi je rekao da preporucuje sekvent jer u usisnoj grani ima neki leptir pa prilikom detonacije moze da se odkaci neka osovinica i napravi karambol u motoru,performanse su gotovo iste kao kad vozis na benzin(mislim sekvent)a ugradnja je oko 400 evra,mozda moze i jeftinije malo da se nadje.To sto se tice potrosnje od 7-8l mozda se moze postici na otvorenom pri nekoj optimalnoj brzini i opet razlika je sta je za koga gradska voznja,ja na primer do firme imam 6km i 7 semafora pa toliko nazad,pa se auto i ne ugreje do firme itd,tada je bio na tih 11-12l,jako relativna stvar,ali 7l ne verujem da se moze izvuci po gradu.Sto se tice 318 mislim da tu i nema neke razlike u registraciji a jaci je za nekih 11-12ks,dok je po meni 320 pravi izbor ali opet svako uzima sta mu odgovara

Link to post
Share on other sites

@NINO

ne vozim ja taj BMW vec brat i ja ga ponekad provozam, i znam odprilike kakav za odrzavanje/potrosnja i sl. (ovo je njegov acc koji on i ne koristi) :)

@DEJAN

Da li moze na njega biti obican plin? cuo sam da nevalja na bmw stavljati obican plin, nego najbolje sekvent.

Jer gledam, nisam jos vidio na prodaju 316 sa sekvent plinom, vec obicni i kazu da trosi 7/8 l sto je laz jer bmw je bmw.

Razmisljao sam 318tici, ali ipak necu jer je skuplja registracija a i gorivo dere. :)

Obrati paznju ako uzimas auto sa obicnim uredjajem,prvo se raspitaj sta mora da bude po novom zakonu jer ako mora sekvent onda imas jos dodatni trosak skidanja starog uredjaja pa i to na uvid da nosis i platis 5000 dinara pa tek onda ugradnja sekventa,pozovi ams ili vec neki mas.fakultet,od sada i jugo florida mora da ima sekvent,sve sto ima direktno ubrizgavanje

Link to post
Share on other sites

Covek je iz Crne gore,jel vi to pratite zakone u susednoj nam drzavi??

Mozda zivi ovde pa ga kace zakoni po nasem jbg,nigde ne pise da je iz CG

Link to post
Share on other sites

Da iz CG sam, koliko znam kod nas nije to pravilo, makar jos, iako polako poostravaju zakon i deru.

ok,onda mozda i mozes da registrujes sa obicnim uredjajem ali je ipak preporuka da bude sekvent

Link to post
Share on other sites