Zamena kinetickog zgloba na BMW X5 (E70) 3.0D 235KS 2007. godiste


Recommended Posts

Iz cista mira i bez puno upozorenja prosu mi se kineticki skoro pa u voznji.

Nisam amater, imam vozackog iskustva preko 20 godina, milion predjenih kilometara i znam sta je kineticki.

Jednog dana, na ravnom i pravom putu, pri blagom davanju gasa zacuh zvuk slican kinetickom( u krivini) kad je los i kada se cuje.

Pomislih, ma nema sanse, BMW je to, jos na pravo.

Drugi dan malo jace se culo.

Treci dan na auto-putu, osecam da mi trese kao da nije izbalansiran tocak, i samo od jednom poce da se uvija desna strana, stekao sam utisak da ce mi ispasti tocak.

Stanem, pokusam da krenem, ono isto, desna strana se ponasa kao kad vozis sa izduvanim pneumatikom.

Razmisljam sta da radim, zurim na vazan sastanak, imam jos 5km do mesta i jos 15 minuta.

Okrenem pun levi, pa pun desni i tako par puta, cekajuci da ispadne tocak.

Pokusam da krenem i auto ide normlano.

Znam ja da nije sve u redu, odvezem se polako, zavrsim obaveze, i do kuce nista preko 100km/h

Odmah kod prvog majstora, pokusavam da mu pricam sta mi se desilo, covek podize na dizalicu, nista ne nalazi.

Ode da provoza, vrati se, kaze nista ne oseca, vozi dok se ne pogorsa :)

Udjem da idem kuci, smotam udesno da izadjem na ulicu iz servisa, malo jaci gas, ali samo malo, on se prosu.

Pokupi majstor par metalnih delova, pogleda ih, i zakljuci da je kineticki.

Zovemo 2-3 prodavnice u gradu(svedska) niko ga nema na zalihe, niti mozes da ga porucis, upucuju nas na BMW.

Tamo, nemaju samo kineticki, prodavac na telefonu kaze da u kompjuteru nema "samo kineticki" vec kompletnu osovinu i ne zna da li moze da se zameni smao kineticki.

Cena, cca 1000€, da hiljadu eura!

Na ebay. nemacki nadjem za 100€ sigurno nije original, ali 10 takvih ce izdrzati vise nego jedan, mislim bar.

Vidim da ima da se kupi posebno, ali opet zelim da vas pitam, DA LI MOZE DA SE ZAMENI SAMO KINETICKI, ILI MORAM CELU POLUOSOVINU DA KUPUJEM???

hvala unapred, napisao sam malo vise ako neko bude imao slicne simptome da zna sta ga ceka.

Link to post
Share on other sites

u BMW servisu menjaju sa poluosovinom , mana im je prednji desni na svakom X .... pokusaj kada zamenis da centriras trap i OBAVEZNO gledaj da pri skretanju u levo prednji desni tocak zatvara manje ...jesce malo gume ali je jeftinije od zgloba .

Link to post
Share on other sites