Recommended Posts

Posle one silne larme oko goriva, cena, kvaliteta i ostalog, neka ovo bude topik u kome cemo pisati o istom :)

Znaci, vasa iskustva, predlozi, pohvale kako za kvalitet i cenu goriva tako i za pojedine pumpe

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja iskustva

Euro bmb, stvarno je dobar..

Bolje ide, manje trosi, opravdava svoju cenu.. provereno vise puta, nisam hteo iz prve to da tvrdim :)

Bmb, od pumpe do pumpe.. Na Eko pumpama nije los, sipao na Obrenovackom putu ispred Umke, lepo ide

Jugopetrol, na Rakovickom putu - zamalo nisam izginuo kad sam krenuo u preticanje,

rekoh sta bi sa autom, samo se dere a napred ne ide :D

Pretpostavljam da je slicno stanje i na ostalim JP pumpama :unsure:

Pohvala za Molovu pumpu u Brace Jerkovica, euro bmb stvarno odlican :)

Link to post
Share on other sites

po meni naj bolji benzin koji sam sipao Shell 100 (1.76 e/l)...osetna razlika , kod nas uglavnom mixujem ...benzin plus aditivi (ciscenje injektora , ventila , sistema za ubrizgavanje) , mada sam u ovoj kalendarskoj godini presao tek 700 km , gledam da uvek u njemu imam kvalitetnog benzina .

Link to post
Share on other sites

I ja sam imao priliku da vidim kako auto ide sa tom sell-ovom 100 ! :) preko u Nemackoj, mogu reci da se razlika itekako oseti, a uporedjivanje sa nasim bilo kojim gorivom je apsurdno, pohvalio bih i evropski 98 i 95 dosta je bolji od naseg manje auto trosi bolje ide, a cena je ista negde i jeftinija. Al vec idemo u off-topic tema je nase gorivo ...

Link to post
Share on other sites

Ovako,ja obicno sipam bmb95 i na EKO pumpama je najbolji...jednom sam u PG natocio na Lukoil pumpi i jedva se dovukao do Niksica :-) ...a sto se tice bmb98 tj. eurosupera,paaa,tocio sam nekoliko puta i imam osjecaj da auto ide bolje ali i da trosi vise...e,ne znam :-)

Link to post
Share on other sites

I ja sam imao priliku da vidim kako auto ide sa tom sell-ovom 100 ! :) preko u Nemackoj, mogu reci da se razlika itekako oseti, a uporedjivanje sa nasim bilo kojim gorivom je apsurdno, pohvalio bih i evropski 98 i 95 dosta je bolji od naseg manje auto trosi bolje ide, a cena je ista negde i jeftinija. Al vec idemo u off-topic tema je nase gorivo ...

Najjaci si kad se ubacis sa nekim komentarom... i sta si video sa sell 100 :)

Link to post
Share on other sites

Kad se Dzoni i pondtom ukljuce u temu ona postane hit...

Sto se tice benzina, moram se sloziti sa casperom, uvek sipam gorivo na eko pumpama i uvek je dobar benzin, nikada nisam imao problema.. Pumpa za izbegavanje je lika sistem na zrenjaninskom putu, pre 2 godine sam tu sipao groivo i sledeci dan sam menjao filter goriva i sve sto sam nasuo sam morao da vadim iz rezervoara, bilo je prljavo gorivo strasno.

Edited by Ljilja
korigovano
Link to post
Share on other sites
' date='26 July 2011 - 04:20 AM' timestamp='1311646069' post='165545']

Najjaci si kad se ubacis sa nekim komentarom... i sta si video sa sell 100 :)

'Video osetio ista stv ... kao sto sam napisao auto manje trosi a bolje ide ...

Link to post
Share on other sites

'Video osetio ista stv ... kao sto sam napisao auto manje trosi a bolje ide ...

nemoj se uzbudjivati Dzoni...neki ljudi slabo citaju sta je napisano...

ps...uklonjeno nepotrebno...ubice nas Casper ;)

Edited by Ljilja
Link to post
Share on other sites

zanimljiva tema- svaka cast!

evo da vam i ja nesto iz mog iskustva napisem :

drzave- BiH , SRB , D, A, i Belgija trenutno.

BiH uvek bilo lose na svim pumpama , ali to bez evrope ne bih znao da nisam dosao u nju.

SRBIJA- kragujevac - i benzin i dizel . dok nisu pocele "" evropske pumpe "" da dolaze - lose je bilo gorivo, ali posle dolaska OMV pumpe u kragujevac i na auto put kg-bg-ni gorivo se za nekih 30% popravilo! u to sam uveren jer sam tada vozio 190-ku 2,3 benz. i ne da se osetila razlika nego je bilo za mene extraaaa- ali extra sto se tice kako auto vuce ! a potrosnja je ostala ista !

preselio sam se u nemacku i cesto putovao srb-nemacka. gorivo u nemackoj ne da je extra , nego nema boljeg na planeti ! na bilo kojoj pumpi je extra. e dozivljaj- ne da auto vuce extra nego sto je jos bitnije potrosnja i dimljenje auta je nenormalno manje ! !

sto se tice austrije uvek sam u putovanju nemacka-srbija auto punio u salzburgu (austrija)- jedina razlika u odnosu na nemacku je sto je cena goriva manja !

nakon toga selidba u belgiju- brugge, iskreno ima razlike na pumpama ! ! ! ovde nema nijedne belgijske drzavne pumpe ! sve su privatne ! texaco , shell ,power, lukoil , i masu pumpi koje su samo zastupljene u belgiji ( privatne ) a kojih nema u drugim zemljama! te manje privatne pumpe imaju manju cenu goriva, dok ove poznate drze svoj standard - primer - texaco benzin 1,7e dizel 1,45e , privatnik belgijski - benzin 1,54e diesel 1,30e. vidite i sami da je razlika privlacna , ali ali ali ima razlike ! - razlika u vuci auta ne postoji , dok potrosnja se razlikuje i preko 1,5 litara na 100km .

ovo su moja iskustva sto se toga tice !!!

a sada zelim neke savjete da dam onima koji putuju van srbije - bilo gde van !!

dosta drzava sam obisao i promjenio tako da sam naucio ! kada putujete uvjek se pitate koliko ce me troskovi izaci ! ja cu vam dati savjet u vezi goriva gde mozete ustediti na 1000km izmedju 15-20€ .jbg meni iz belgije 2000km - 40-50e znaci i prihvatite da to nije malo !

- savjet : kada sipate gorivo uvjek izadjite sa auto puta jer je gorivo za 10-20 centi jeftinije !!!!! pod uslovom da sipate vise goriva , a ne 10-15litara jer se tada ne isplati. to je tako i u srbiji i znajte da je tako i u svakoj drzavi u evropi ! na svakom izlazu sa auto puta u roku od 1km - 10 km naici cete na neku pumpu ! ! ! jeste da se gubi vrjeme, ali nije dzaba ona izreka - vrjeme je novac !!!

sada moj komentar ili bolje nazovi moje misljenje u vezi razlike u gorivu !!!

- sve drzave Evrope imaju i dobijaju jedno te isto gorivo !!!! neke uzimaju od rusije, neke od norveske , neke od madjarske ..., kod nas ima 20ak procenata naseg ostalo je iz uvoza takodje! sve ovo sto se tice potrosnje i vuce auta zavisi samo od aditiva koje se dodaje tom istom gorivu ! ! ! to nek bude jasno svima kao i sto je meni !

samo aditivi koje firma- naziv pumpe- koriste , daju drugaciju cenu - prvenstveno , drugaciju potrosnju, i izduv iz motora!

jos jedno moje iskustvo- vozim bmw e39 525 tds , 2000god, karavan? ne hvalim se nemojte me pogresno shvatiti, niti se kudim jer ima judi koji voze bolja auta, u fabrickoj knjizi stoji a to sigurno i vi znate da je potrosnja ovog auta 11 litara- gradska, 6,8 litara otvoreni put! znate da su fabricki podatci uvek nesto manji vec u realnosti !!! a sada ono glavno - DA LI ZNATE KOLIKO MOJE AUTO TROSI ? ? ?

mozda kada je proizveden moj auto , je bilo drugacije gorivo ,

ali sada sa ovim gorivom ! moje auto trosi ------ 50km/h - 5,5 litara - to je gradska potrosnja (ovo 50km/h je ogranicenje u gradu zajedno sa semaforima i svim ostalim)

90km/h - 4,9 litara - otvoeni put ! ( ovo 90km/h je cisti auto put sa ukljucenim tempomatom/ cruise control. )

e sada vi vidite da li i od cega li drugog zavisi potrosnja i vuca auta !!

hvala na citanju mog komentara i mog iskustva, a ovaj post se sigurno nece zavrsiti ili postati off jer svako ima svoje iskustvo sa svojim autom u potrosnji goriva i vise iskustava od mene !!!!

Link to post
Share on other sites

...ljudi slabo citaju sta je napisano...

a oni koji citaju, pogledaju ko je napisao i kako je napisao. Sta uopste znaci trosi manje, ide bolje. ide bolje u odnosu na sta? trosi manje u odnosu na sta? koliko je to izrazeno u ciframa? o kojoj kolicini goriva pricamo? koja kilometraza je napravljena sa tim gorivom? gradska ili voznja na otvorenom? koji automobil? koji motor? koje ubrizgavanje? u kakvom je stanju taj motor? itd, itd.

kako drugacije opravdati sto si kupio preskupo gorivo proed onog skupog nego, pa trosi manje a ide bolje. taj se eksperiment zavrsi jednim tankanjem a i to jedno tesko da ikada bude pun rezervoar.

Link to post
Share on other sites

zanimljiva tema- svaka cast!

....

jos jedno moje iskustvo- vozim bmw e39 525 tds , 2000god, karavan? ne hvalim se nemojte me pogresno shvatiti, niti se kudim jer ima judi koji voze bolja auta, u fabrickoj knjizi stoji a to sigurno i vi znate da je potrosnja ovog auta 11 litara- gradska, 6,8 litara otvoreni put! znate da su fabricki podatci uvek nesto manji vec u realnosti !!! a sada ono glavno - DA LI ZNATE KOLIKO MOJE AUTO TROSI ? ? ?

mozda kada je proizveden moj auto , je bilo drugacije gorivo ,

ali sada sa ovim gorivom ! moje auto trosi ------ 50km/h - 5,5 litara - to je gradska potrosnja (ovo 50km/h je ogranicenje u gradu zajedno sa semaforima i svim ostalim)

90km/h - 4,9 litara - otvoeni put ! ( ovo 90km/h je cisti auto put sa ukljucenim tempomatom/ cruise control. )

e sada vi vidite da li i od cega li drugog zavisi potrosnja i vuca auta !!

...

tds ne moze da trosi manje od 9lit u gradu pa makar mu sipao kolonsku vodu!Presao sa njim preko 70.000km tako da....,a za gorivo necu ni da pricam u Srbiji Coca-Cola ima vecu oktansku vrednost,preko je druga prica,sa Shell V-Power Diesel-om auto poludi!

Link to post
Share on other sites

a oni koji citaju, pogledaju ko je napisao i kako je napisao. Sta uopste znaci trosi manje, ide bolje. ide bolje u odnosu na sta? trosi manje u odnosu na sta? koliko je to izrazeno u ciframa? o kojoj kolicini goriva pricamo? koja kilometraza je napravljena sa tim gorivom? gradska ili voznja na otvorenom? koji automobil? koji motor? koje ubrizgavanje? u kakvom je stanju taj motor? itd, itd.

kako drugacije opravdati sto si kupio preskupo gorivo proed onog skupog nego, pa trosi manje a ide bolje. taj se eksperiment zavrsi jednim tankanjem a i to jedno tesko da ikada bude pun rezervoar.

Vozilo je BMW E39 540i motor M62B44 po fabrickim podacima o potrosnji na carfolio-u 18.8/8.5/12.3 l/100km urban/extra-urban/combined. Auto inace trosi na nasem gorivu 30% vise za razliku od ovih podataka, a na tom stranom 'Nemackom 10% vise trosi u odnsu na ove iste navede podatke, a ide za odprilike 30% bolje nego na nasem gorivu ... Dakle razlika domace-strano(20 %manja potrosnja 30% bolje performanse) Cena Nemackog goriva : € 1.592. npr Slovenackog € 1.264 koji je isti kao u Nemackoj (pricam za 'euro 95) ... Pa ti sad racunaj kolko je to u brojkama tacno ;) !

Link to post
Share on other sites

Moj drugar je sa X5 3.0i prosle godine sipao na Shell-ovom pumpi taj benzin, isao je auto 270 na sat, imao 320ks i trosio 8L na otvorenom, znam iz licnog iskustva iz njegove price! Da li si ti Dzoni pri sebi?? 30%!? Jeste, ide auto bolje, jeste trosi malo manje, jer je gorivo onakvo kakvo bi trebalo da bude, ali to sto ti pricas su nebuloze, NIJE neophodno da se ukljucis u svaku temu. Ova tema je, verujem, osmisljena da bi se dobile priblizno tacne informacije i time olaksali ostalima da ne moraju da uce na svojim vec na tudjim greskama. Preterujes bre, kad budes jednom seo i odvozao 2000km u jednom pravcu, promenio 2 rez.u dve drzave, ti vozio, "osetio papucicu gasa i auto", jer samo tako mozes da budes siguran da li je to zaista tako kako taj sto je vozio(540i)kaze, onda ostavi komentar i pomozi nekom da sipa/ ne sipa gorivo na pomenutom mestu. Ne moguce je da neko sa 16 godina, kome cale daje da se voza po kraju, ima iskustva da se nadovezuje na svaku temu..

Link to post
Share on other sites

Nisu bitne godine nego od kad si poceo ;) ... al necu da se raspravljam sa vama reko sam sta sam reko i stojim iza toga onaj ko je bio preko zna sta pricam, nije ko ranije da se palim na pola kljuca na svaki vas post(da bi vama bilo zanimljivo)...

Edited by Ljilja
korigovano..
Link to post
Share on other sites

ma dobro....ajde dalje...

ja sipam gorivo na prvoj pumpi cim se upali rezerva...obicno NIS, AVIA, Lukoil, sta je usput....nisam do sada koristila europremijum , nije ga bilo par puta kad sam trazila....ja sad ne mogu ni da pohvatam cene domaceg i ino benzina...razlike su od pumpe do pumpe

E, da...u jednom servisu su mi rekli da nije preporucljivo nalivati pun rezervoar ako se auto cesto (svakodnevno) ne vozi...opada kvalitet benzina, ako sam dobro razumela, i potrosnja moze da bude veca...

Sto se potrosnje domaceg benzina tice, vise sumnjam u male kradje na pumpama nego na kvalitet...(sav domaci benzin ide iz NIS-a)

Potrosnju merim strogo precizno...nasuti litri cim se upali rezerva / broj km...

Mislim da potrosnja mnogo zavisi od brzine, opterecenosti auta i sl...nego od kvaliteta domaceg benzina od pumpe do pumpe

Link to post
Share on other sites

E, da...u jednom servisu su mi rekli da nije preporucljivo nalivati pun rezervoar ako se auto cesto (svakodnevno) ne vozi...opada kvalitet benzina, ako sam dobro razumela, i potrosnja moze da bude veca...

To je tacno, ali se to odnosi na neke duze vremenske periode, 4-5 meseci, posle toliko vremena kad upalis auto cini ti se daradi na jednom cilindru manje, stuca i slicno...

Link to post
Share on other sites

Ma sve,sve ali bar da imamo kvalitetno gorivo,a da ne govorimo o putevima.

Drugar cesto dolazi iz Nemacke na par dana,obavezno sipa pun rezervoar u Madjarskoj jer je kratko u Srbiji,tri do pet dana.

Sa punim rezervoarom sa nasim gorivom je presao 420km,a sa madjarskim (mislim da je Shell) skoro 600km,znaci testirano,potvrdjeno.

By the way vozi Opel Sintru 2.2 benzinca.

E sad necu ni da pominjem kako lose gorivo utice na rad i trajnost motora.

Mislim da nalepnica proizvodjaca na poklopcu rezervoara MINIMUM 98 OKTANA govori dovoljno,gde kod nas moze da se sipa takvo gorivo

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

E da, a gorivo sam sipao u Višegradu na benzinskoj pumpi blizu starog mosta. Ako neko bude slučajno u prolazu da ne ponovi moju grešku i tu sipa.

... Visoki obrtaji u kombinaciji sa lošim gorivom vrlo lako dovedu do "gašenja" pojedinih cilindara od strane ECU što dovodi do paljenja check engine lampice. Najbolje je tad napuniti rezervoar do vrha ali kvalitetnim gorivom kako bi se preostali škart od goriva u rezervoaru "neutralisao" što efikasnije. Bez brige i samo izbegavaj tu pumpu u budućnosti a oni koji često ili povremeno prolaze tim putem neka zapamte o kojoj pumpi se radi da ne ponove istu grešku....

Link to post
Share on other sites

Zna li neko ima li gde u okolini Sapca,Valjeva ,Loznice pa i u Bijeljini Mitrovici,rumi da se sipa metan? I koliko ga prosecan ato do 2000cc trosi ?Kako se sipa u litrama ,kilogramima i koliko kosta?

Link to post
Share on other sites