diferencijal,kardan ili.??


Recommended Posts

Pozz svima..imao sam problem sa srednjim lzajem kardana ,bmw e46 320d..to mi je majstor zamenio..ok je.sada se desava da dok dodajem gas,,i vozim,,bruji i kao da trese,,auto ,drzim ruku na menjacu nema nekih vibracija..U toku voznje stisnem kvacilo,,nema brujanja necuje se da ide..pustim kvacilo..odmah pocinje da se cuje to drhtanje,auta.deluje kao da je kardan kriv bukvalno ali??.Da je do guma ,,verujem da bi i prilikom odvajanja ,kvacilom isto treslo..brujalo..desava mi se ponekada kada krecem na semaforu da mi u prvoj malo zatrese auto..inace .menjac lepo ide,kod dva majstora sam bio..nemogu da mi kazu o cemu se radi..Pa rekoh da pitam ovde ljude dobre volje sa iskustvom..posto ovde ima iskusnih i verujem da je neko imao slican problem..da me posavetuje sta da radim..kvacilo lepo odvaja,necujem korpu druk lager,i njima je to malo cudno..Zamajac??..obojica razliciti majstori,kazu da nije..drugacije bi se kazu manifestovalo..Ako neko moze savetom da mi pomogne pa da krenem u resavanje problema..unapred hvala..jer..na 160km/h..brujanje je buka...Nije toliko strasno za sada ali ..ipak bi da resavam..da me negde ne ostavi na putu u drugoj drzavi..za Srbiju cemo lako..:)Hvala svima koji budu bili ljubazni i posavetuju me i iznesu neko svoje misljenje..

Link to post
Share on other sites

Nov lezaj kardana sa onom gumicom oko tog lezaja.. mi je majstor porucio..kakav i kog kvaliteta zaista neznam..po njemu hardy guma kardana je ok..E sada za dalje ..dali su to vratili kako treba zaista nebih znao..moracu to da oteram kod nekog ko zaista zna i ume to da radi..posto,sam vise puko sa navodno majstorima..Bez uvrede po ovome svako je majstor..I pravi majstor nikada nije skup..samo ga treba znati...Cudo..znaci cudo..Jedino u svemu sto me buni je da se desava da se osecaju vibracije,,trese jedino kaa dodajem gas i prilokom voznje u brzini,,cim stisnem kvacilo..auto se bukvalno ne cuje..(i tada se okrece kardan)ali pretpostavljam da vi smatrate da tada nema opterecenja pa samim tim ni tih vibracija..Puno vam hvala na predlozima i savetima svima koji ste se javili,,,ljudi..da bar znam sta mi je ciniti..volim bmw..i mozak me boli kada ga vozim i slusam to brujanje,,mozda to sada nekom ne smeta ali ja znam kako to treba da radi..i ......aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..nadam se da me razumete..

Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce,,nekako mi sve to smesno izgledalo ,jadno(mislim na sam taj lezaj sa onom gumom koja ga drzi tj metalnim delom oblozen gumom)..smesno i jadno..ali ajd...Izgleda da je najbolje covek da ode na otpad i da kupi neki dobar polovan nego ova djubreta sto prodaju na svakom cosku,neki navodni uvoznici i dobavljaci i prodavci..a neznam gde je i od koga ovaj majstor porucio.(a i da znam nije bas ok reci) jer mozda je to ok..mozda neki drugi do njega ili krst .samo znam da je blizu 4000 din..cena,a kvalitet je verujem kao sto kazes StunterSM..Neznam zaista..moracu da odvezxem opet kod ovog istog pa ako je do ovog lezaja neka ga menja o njegovom trosku ne zanima me..Platio sam i rad i deo i brzu postu i kamatu,,ali ce i on meni izgleda..za ovu sekiraciju..i nerviranje jer nije ok da platis posteno a da te zavrnu posteno pa na kvadrat..Ako kosta 150e,,neka kaze,,placam i molim lepo ali neka radi..a ne ovo..Smesno i bedno..Hvala.zaista..

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Da se nadovezem na ovu temu... Imam 318i, 2000-to... negde pozadi se cuje tup zvuk pri menjanju brzina i to ne uvek... nema pravila, nekad pri pustanju kvacila, nekad ne, nekad pri prebacivanju brzina, nekad ne... bio sam kod majstora, kaze ne diraj nista... ali opet neki drugar koji se vozio u trojci, ali dizelasu, kaze da se to ne cuje... da li neko ima slican problem?!

Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na ovu temu... Imam 318i, 2000-to... negde pozadi se cuje tup zvuk pri menjanju brzina i to ne uvek... nema pravila, nekad pri pustanju kvacila, nekad ne, nekad pri prebacivanju brzina, nekad ne... bio sam kod majstora, kaze ne diraj nista... ali opet neki drugar koji se vozio u trojci, ali dizelasu, kaze da se to ne cuje... da li neko ima slican problem?!

haha ako resis ovo castim te picem ako si iz Beograda ! :-)

Link to post
Share on other sites