e46 kupovina iskustva


Recommended Posts

Vec par meseci razmisljam da kupim e46 i sad sam odlucio, ali nisam jos siguran koji motor, pa me interesuju misljenja, kakav je 2.0 dizel 136ks i kakav je iz restajlinga 150ks? Kakav je auto za odrzavanje? ako mogu neke cene delova

Hvala

Link to post
Share on other sites

Oni koji traže e46 dizela a budžet im je od 3500-4000e (a takvih je 95%) bolje da se ubiju nego da kupe dizela te vrednosti jer se uglavnom radi o grobovima ili ti milionerima.Dizel se kupuje sa pređenih ispod 200 000km(na placevima takvih nema)Na tebi je hoćeš li jeftin(sa placa)ili dobar(po preporuci ili da ga sam ganjaš po Evropi)

Link to post
Share on other sites

Oni koji traže e46 dizela a budžet im je od 3500-4000e (a takvih je 95%) bolje da se ubiju nego da kupe dizela te vrednosti jer se uglavnom radi o grobovima ili ti milionerima.Dizel se kupuje sa pređenih ispod 200 000km(na placevima takvih nema)Na tebi je hoćeš li jeftin(sa placa)ili dobar(po preporuci ili da ga sam ganjaš po Evropi)

+1. U potpunosti se slazem sa tobom.

Link to post
Share on other sites

Razocaraste coveka u startu ,normalno je kolko para toliko muzike i on je verovatno toga svestan ,ja imam benzinca i sto se tice motora samo menjas ulje i vozis problem je po meni trap koji nije jeftin a cesto strada po ovim nasim kaldrmama ,za dizela sam cuo da je dobar ali samo ako uzmes nekog sa manje predjenih km u suprotnom tu je bosh pumpa ,dizne,turbina i druge zajebancije koje su preskupe a stradaju uglavnom tek posle 200000km ...

Link to post
Share on other sites

takodje imam 1991 ccm ili ti 2.0 sestaka sa 150 konja i potrosnja mu je mnogo lepa po gradu nekih 12.5 litara, sica prava, a dizela ako uzmes nekog zapustenog lepo se mozes provesti. Dizel malo trosi, ali gledaj da nadjes neki za 5000, jer sve ispod, mislim sve zavisi brate, mozda je nekom frka za lovu pa prodaje dobar e46..

Link to post
Share on other sites

i moj trosi od 10-12 litra ali ne mogu da ocekujem da trosi 6 litra i da ide dobro mislim to je normalno ko hoce da se vozi jeftino nek uzme punta ili klia i nek mu ugradi plin , a ko hoce da uziva u voznji morace da plati...

Link to post
Share on other sites

-1. U potpunosti se ne slazem sa vama ! :)

Od tebe se nije drugo moglo i očekivati, večita opozicija.

Link to post
Share on other sites

Od tebe se nije drugo moglo i očekivati, večita opozicija.

cekaj bre .... svi znamo da si ti "picaner" sto se tice auta ..... po vama taj tvoj auto kada nagura 200 000 + kilometara , ne ostaje nista drugo osim da se baci ?

sve u svemu .... dobro odrzavan auto uvek ima svoju cenu , sta ima veze koliko je prosao ???

Link to post
Share on other sites

Momci ja sam lepo postavio temu, vrlo dobro znam sta je auto, radim sa kolima, ali BMW-om do sada nikad nisam imao neki dodirnih tacaka, tako da ako neko ima neki savet neka napise. Hvala

Link to post
Share on other sites

benzinski motori su ti jeftiniji za odrzavanje od dizela. ali i vise trose. Sad na tebi je da odlucis sta volis, mozes ti da juris neki benz sa plinom, ja ne volim plin zato i ne vozim automobile na plin. A dizeli duplo manje trose. Zavisi za koje potrebe ti treba auto, dal za svaki dan ili ne.

sto se tice cena delova za benzinca znam dosta, kod dizela tu i tamo, ima ga drugar pa znam kako se proveo..

Link to post
Share on other sites

Momci ja sam lepo postavio temu, vrlo dobro znam sta je auto, radim sa kolima, ali BMW-om do sada nikad nisam imao neki dodirnih tacaka, tako da ako neko ima neki savet neka napise. Hvala

Prelistaj forum, mnogo toga je napisano na temu koja te interesuje i to je jedini razlog zbog koga nisi dobio ni jedan konkretan savet. Clanovima je mrsko da bezbroj puta pisu vec napisano.

Link to post
Share on other sites

nerealno mala kilometraza za 12godina star auto, obratio bih paznju, poznato je da italijani slabo odrzavaju kola i da se mnogi krsevi nadju kod nas na ulicama. Sto se tice snage, to je subjektivno pitanje, posle nekog vremena sve ti postane malo. Ako ti treba nesto za jurcanje, ovim se neces 'leba najest'. Ne bi bilo lose da provozas neki takav, pa neki malo jaci, pa vidi sta ti odg i kako...

Tek sad kad sam pretrazio forum, vidim koliko ima tema i koliko je to trenutno popularan auto :)

Nego sad sam poceo da razmisljam i o benzincu, pa mu ugradim posle sekvent plin

Gledao sam ovaj auto, jel slab ovaj 1.8?

http://www.polovniautomobili.com/oglas3268249/bmw_318_garancija/

Link to post
Share on other sites

Nikad ne znas dok ne vidis auto, kupovao sam dosta puta jeftina kola, pa prolazio ok i zaradjuvao na njima. Kakav je taj 1.8 za odrzavanje? Kakav je motor? Koliko je veliki servis?

Link to post
Share on other sites