Angel Eyes za e46


Recommended Posts

Pozdrav ljudi.

Zanima me koje su dimenzije prstenova za e46 restajling?

Video sam da ima razlicitih dimenzija, da su kod nekih 2x manji i 2x veci prsten, a negde svi isti...hteo bih uskoro da montiram te prstenove, pa da ne kupim pogresne.

I da li ima neke razlike, ako kasnije ubacim projektore na kratka svetla? Da li ima razlike uopste?

I jos jedno pitanje, da li mogu da se ugrade projektori u kratka a da ne budu xenon, vec samo da se stave sociva...lepse mi izgledaju sa socivima, a nemam prskalice za xenon farove.

Link to post
Share on other sites

izvinjavam se za offtopic, koja je fora sa prskalicama za farove? imam ksenone, nemam nikakve prskalice, panduri me zaustavljali, isao u inostranstvo i niko mi nista ni spomenuo nije u vezi njih. I drugo, kad mi se musice zalepe za farove, to i u perionici tesko skidaju, koja je korist ako prskalica prsne par puta

Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, prskalice idu samo uz fabricki xenon na BMW-u, ako se ne varam. A posto do sada nisam imao xenon farove, samo sa cuo da vracaju na Madjarskoj granici, a valjda i na svim ostalim u zemljama EU ako vide da su xenon farovi bez prskalica...onda znaju da nisu originalni i da nemaju atest o kvalitetu. Valjda zbog rasprsivanja svetlosti kod xenon farova.

E sad sto Debeljko kaze, koliko te prskalice mogu da ociste farove...to je diskutabilno.

Nego jel zna neko te dimenzije za Angel Eye prstenove? :D

Link to post
Share on other sites

I mene zanima koje dimenzije prstena idu na 2001 BMW e46 limuzinu(pre-facelift model).Ako neko pouzdano zna,bio bih mu zahvalan da odgovori.Zelim da uzmem neke LED prstene od 100 evra koji bas dobro sijaju pa ne smem da se zeznem... :D

Link to post
Share on other sites

- Ksenonska svetla

U slučaju da je vozilo opremljeno svetlima sa gasnim izvorom svetlosti obavezan deo opreme je i uređaj za čišćenje farova.

Vozila kategorije M i N moraju imati uređaj za nivelaciju snopa glavnih svetala…koji može biti sa ručnim ili automatskim podešavanjem.

U slučaju da je vozilo opremljeno oborenim svetlima sa gasnim izvorom svetlosti ovaj uređaj mora biti automatski.

Link to post
Share on other sites

Imam morimoto bi ksenone i angel eyes, prelazio sam granicu 4-5 puta, skoro sam prosao tehnicki zbog registracije, policija me zaustavljala zbog raznoraznih gluposti, ali nikad niko ni rec nije rekao o prskalicama. Sto se mene tice, totalna glupost i nemam nameru da ih stavljam.

Link to post
Share on other sites

polako, doci ce i to na red kao i gas, euro kuka, atesti i ostalo. pravila postoje, samo je pitanje trenutka kad ce poceti da ih dosledno primenjuju a onda ces da cupas morimoto i kupujes originalne farove.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Sve zavisi kakvi su ti farovi,ako su ti farovi sa projektorima,onda idu sva 4 prstena ista..a ako su ti farovi bez projektora,onda idu 2 veca prstena i 2 manja..ja sam na mom autu stavio ta dva veca i dva manja,jer su mi farovi bez projektora..dobro obrati paznju pri kupovini jer ce sigurno da ti kazu kad uzimas da mogu da pasu i kad su sva 4 ista na farove bez projektora ali kad ih ugradis,onda prsten zjapi i ne stoji kako treba i po meni to izgleda mnogo bezveze.. :)

Link to post
Share on other sites

Sve zavisi kakvi su ti farovi,ako su ti farovi sa projektorima,onda idu sva 4 prstena ista..a ako su ti farovi bez projektora,onda idu 2 veca prstena i 2 manja..ja sam na mom autu stavio ta dva veca i dva manja,jer su mi farovi bez projektora..dobro obrati paznju pri kupovini jer ce sigurno da ti kazu kad uzimas da mogu da pasu i kad su sva 4 ista na farove bez projektora ali kad ih ugradis,onda prsten zjapi i ne stoji kako treba i po meni to izgleda mnogo bezveze.. :)

Hvala na odgovoru,kupio sam projektore pa znaci onda da idu sva cetiri ista :)

Link to post
Share on other sites

U pravu si imenjace. I ja cu ugraditi 2x manji i 2x veci prsten...jer kontam da ni ne stavljam projektore, bas zbog zakona u nasoj drzavi, jedan dan moze sve, onda odjednom ne moze nista naknadno da se radi. xD Jer to sa prskalicama izadje skup sport za prepravke. Sledeca investicija mi je to, sada sam uzeo trokraki mf volan i farbam lajsne u piano black...pa cemo polako ostalo. :)

Reci mi samo kako si spojio da ti rade Angel Eyes?

Jesi spajao na ono kad se otkljucavaju da se odmah pale ili samo na poziciju?

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru,kupio sam projektore pa znaci onda da idu sva cetiri ista :)

Ako si kupio projektore koje ces naknadno ugraditi,onda mislim da i dalje idu 2 veca i 2 manja..a ako si kupio fabricke farove sa projektorima,onda idu sva 4 ista..raspitaj se malo,ali mislim da je tako..

Link to post
Share on other sites

U pravu si imenjace. I ja cu ugraditi 2x manji i 2x veci prsten...jer kontam da ni ne stavljam projektore, bas zbog zakona u nasoj drzavi, jedan dan moze sve, onda odjednom ne moze nista naknadno da se radi. xD Jer to sa prskalicama izadje skup sport za prepravke. Sledeca investicija mi je to, sada sam uzeo trokraki mf volan i farbam lajsne u piano black...pa cemo polako ostalo. :)

Reci mi samo kako si spojio da ti rade Angel Eyes?

Jesi spajao na ono kad se otkljucavaju da se odmah pale ili samo na poziciju?

Imenjace,ja sam moje Angel Eyes povezao na poziciju..izvadio sam pozicione sijalice i spojio Angel Eyes.. ;)

Link to post
Share on other sites

Super, ja cu gledati da spojim i na osvetljenje u kabini, pa da se pali cim se klikne otkljucavanje. Gledao sam na youtube-u tu foru, dobro izgleda. :) Dvoumio sam se jos izmedju onih na zuto prstena i belih...Prvo sam bio za zute, ali sto vise gledam, sve vise sam za bele. :)

Link to post
Share on other sites

ali nikad niko ni rec nije rekao o prskalicama. Sto se mene tice, totalna glupost i nemam nameru da ih stavljam.

Nije to bas glupost :) Meni se zimi recimo kad je sneg i neka bljuzgavica na kocki farovi gde su xenon sijalice skroz zalede,

jer valjda xenon sijalice ne daju toliko toplote da sprece da se nahvata sneg i led, kontam da te prskalice tome i sluze :)

Link to post
Share on other sites

Super, ja cu gledati da spojim i na osvetljenje u kabini, pa da se pali cim se klikne otkljucavanje. Gledao sam na youtube-u tu foru, dobro izgleda. :) Dvoumio sam se jos izmedju onih na zuto prstena i belih...Prvo sam bio za zute, ali sto vise gledam, sve vise sam za bele. :)

Pa ok su i bele i zute..ako nemas xenone,onda je po meni lepse da su zuti,jer je i zuta sijalica..a ako imas xenone,onda nikako zuti :)

Link to post
Share on other sites