Kljuc ne radi kako treba


Recommended Posts

Pozdrav ljudi, imam problem sa kljucem. Ne radi dobro daljinsko otkljucavanje i zakljucavanje, kada zakljucavam auto moram po nekoliko puta da stisnem dugme za zakljucavanje da bi se auto zakljucao (nekoliko puta se zakljuca-otkljuca pa tek onda se samo zakljuca) i ponekad se sam od sebe otkljuca, a kad otkljucavam auto otjkljuca se normalno ali kad udjem u auto otvore se i prozori!

Ovo je pocelo da mi se desava od kad mi je na pranju automobila perac mokrim rukama dirao kljuc.

Ovo mi je jedini kljuc koji otkljucava auto ostale treba da popravim, a brava je otkacena da ne moze preko nje da se otkljucava.

Auto je e46 320d 2002.

Imate li neki savet da li i kako ovo moze da se popravi?

PS Zamolio bih moderatore da ukoliko nisam dobro postavio temu da je prebace na odgovarajuce mesto.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Big aj molim te pojasni mi malo sta je konkretno problem!? Imao sam identicnu situaciju sa centralnom bravom, ali sada uopste ne moze da se otkljuca/zakljuca daljinskim putam vec mora kljuc u bravu??! Sta je problem, koja kutija se pokvasila i slicno!? Mozda mogu da resim i ja sam problem bez da idem u servis!!!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Big aj molim te pojasni mi malo sta je konkretno problem!? Imao sam identicnu situaciju sa centralnom bravom, ali sada uopste ne moze da se otkljuca/zakljuca daljinskim putam vec mora kljuc u bravu??! Sta je problem, koja kutija se pokvasila i slicno!? Mozda mogu da resim i ja sam problem bez da idem u servis!!!

jesi resio problem daljinskog otkljucavanj i zaklucavanja? jesi reprogramio ljuc?

Link to post
Share on other sites

Kod mene je konkretno problem bio voda (ne kljuc) koja je usla u el. kutiju i elektronika je malo pobrljavila,(ima dve el. kutije u autu koje mogu da prave problem po recima majstora), ova jedna sto je kod mene bila napunjena vodom je tu negde kod suvozacevog sedista ispod haube, ako sam dobro razumeo majstora.

Ispraznila se voda iz kutije i nije bilo vise problema.

A jedan kljuc kojem nije radilo daljinsko otkljucavanje i zakljucavanje, od kad sam kupio auto, je trebao da se kodira.

Inace su mi rekli da kljuc ako nije otvaran ne moze da udje voda u njega, i da to ne moze da bude problem.

Link to post
Share on other sites