BMW ZIMI :)


Recommended Posts

Ovo ce mi biti prva zima sa BMW masinom... Pa me zanimaju iskustva...kako voziti,sta stvara probleme, ima li problema? :)

Ljudi svasta pricaju zadnja vuca,ovo ono...zanimaju me iskustva ljudi koji su vozili BMW zimi a ne onih sto su culi price i nikad nisu vozili BMW...

Naime model koji posjedujem je E46 318i... Uz auto sam dobio cetiri zimske gume vozene jednu sezonu, gume su CONTINENTAL R15 195/65 prednje imaju saru 4-5 mm a zadnje 6 da li je to dovoljno...

Citao sam da nove imaju 8 mm...

Svaki komentar mi dobro dodje?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sad odemo lepo u auto školu da pitamo da li su oni tebe obučili za vožnju samo prednje vuče,samo po suncu ili za upravljanje motornim vozilom "Б" kategorije u svim vremenskim uslovima.Imaš E46 sa zimskim gumama i pitaš kako da voziš,e vidi ja imam kocku sa TG 621 pozadi difom bez špera i živim na uzbrdici na kojoj mnogi ni po suvom ne mogu da krenu,pa ja sad pitam-kako ja da vozim po snegu,ima li ko neki savet?

Link to post
Share on other sites

Sad odemo lepo u auto školu da pitamo da li su oni tebe obučili za vožnju samo prednje vuče,samo po suncu ili za upravljanje motornim vozilom "Б" kategorije u svim vremenskim uslovima.Imaš E46 sa zimskim gumama i pitaš kako da voziš,e vidi ja imam kocku sa TG 621 pozadi difom bez špera i živim na uzbrdici na kojoj mnogi ni po suvom ne mogu da krenu,pa ja sad pitam-kako ja da vozim po snegu,ima li ko neki savet?

:) Samo pitam

Link to post
Share on other sites

samo hladna glava i polako.

za obojicu vazi.

Ma šalim se doktore imam ja dovoljno iskustva sa zadnjom vučom,nego eto da predočim čoveku da on neće ni znati da ima zadnju vuču.....a što se mene tiče,jedva čekam sneg :driv_ing:

Link to post
Share on other sites

Za pocetak po snegu prvo ti predlazem neki veliki parking bez ivicnaka , bandera itd pa kad zabeli ti oteraj auto tamo i polako vozaj da vidis gde mu je granica proklizavanja , koliko mu treba da stane itd .

Ne smes se bojati BMW-a jer je to jedan od sigurnijih auta na bilo kojoj podlozi naravno kad je utegnut i adekvatno obuven , te gume og 6mm mogu ici ovu zimu ali te od 4mm bi ja zamenio i uvek stavljaj gume sa boljom sarom napred jer kad ti bezi zadnji kraj to i mozes kontrolisati ali kad pobegne prednji onda je sranje .

PS.

Drugar mi ima e46 2.0d i kaze da ide extra po snegu , na Kopaonik se po velikom snegu penje bez lanaca .

Link to post
Share on other sites

Dobre zimske gume i ne bi trebao da imas bilo kakvih problema po snegu ako ne divljas, neces imati problema ni ako divljas a znas znanje... Verujem da ce ti voznja sa tim gumama i autom biti laksa nego bilo kome ko ima punta, pasata, golfa itd... ;) :)

Link to post
Share on other sites

Za pocetak po snegu prvo ti predlazem neki veliki parking bez ivicnaka , bandera itd pa kad zabeli ti oteraj auto tamo i polako vozaj da vidis gde mu je granica proklizavanja , koliko mu treba da stane itd .

Ne smes se bojati BMW-a jer je to jedan od sigurnijih auta na bilo kojoj podlozi naravno kad je utegnut i adekvatno obuven , te gume og 6mm mogu ici ovu zimu ali te od 4mm bi ja zamenio i uvek stavljaj gume sa boljom sarom napred jer kad ti bezi zadnji kraj to i mozes kontrolisati ali kad pobegne prednji onda je sranje .

PS.

Drugar mi ima e46 2.0d i kaze da ide extra po snegu , na Kopaonik se po velikom snegu penje bez lanaca .

Meni i treba samo da idu ovu zimu... :) Ionako ne divljam pa se nadam da necu imati problema... Gume ove su znaci extra,lepe se za mokro a kazu da su CONTINENTAL najbolje za snega...pa cu da ih testiram.

P.S. Sara je bila puno bolja al sam ih ranije malo stavio a bilo toplo pa se trose :)

Link to post
Share on other sites

Dobre zimske gume i ne bi trebao da imas bilo kakvih problema po snegu ako ne divljas, neces imati problema ni ako divljas a znas znanje... Verujem da ce ti voznja sa tim gumama i autom biti laksa nego bilo kome ko ima punta, pasata, golfa itd... ;) :)

Nadam se :)

Link to post
Share on other sites

Samo dobra zimska guma i nema problema. I onaj savet da bolje stavis napred je 100% dobar! Nista gore nema od bmw-a na klizavom sa dobrim zadnjim a losim prednjim! :(

A to da li su ti dobre gume? To ces videti kad stavis, ono bolje napred losije pozadi, i padne prvi sneg i sve ce ti se samo kasti!

Link to post
Share on other sites

Ja bolje uvek napred stavljam, mada se trudim da sve 4 budu mekane i sa sarom ne ispod 6mm.. Sava Eskimo3, sve 4 sam imao nove na kupeu i branikom sam razgrtao sneg po fruskoj gori, nigde nisam stao, dok sa nahvaljenim miselinom primacy winter nisam tako dobro prolazio..

Link to post
Share on other sites

volim ove teme, ponavljaju se svake godine u isto vreme. Steta sto se slabo cita i jos slabije pamti.

Michelin: “Kada se menjaju dva pneumatika, preporučuje se da se novi pneumatici ili oni manje istrošeni montiraju na zadnju osovinu”.

Goodyear : “Kada izaberete par guma za zamenu iste veličine i konstrukcije kao one koje imate na automobilu, preporučujemo vam da ih stavite na zadnju osovinu. Jedna nova guma trebalo bi da se upari na zadnjoj osovini s gumom koja ima najveću dubinu šare od ostale tri gume.”

http://www.etyres.co.uk/flashmovies/new-tyres-on-rear-800.html

Link to post
Share on other sites

Pa to.. Ovo je srbija, i u pitanju su polovne gume na bmw-u. Jesi nekad vozio sa celstonkama napred a nazad kramponima dr mr? Ja sam od drugara uzeo auto jednom i nikad vise sa tom kombinacijom. Kad su nazad celstonke mozes samo da se zaglavis, ili ako si dijabolik da preteras sa brzinom pa se zaneses. U svakom slucaju, motor ti je napred i realno kocis 80% prednjim tockovima, sto je po meni vaznije od ubrzavanja. Ispravi me ako gresim

Link to post
Share on other sites

pa upravo u tome i jeste poenta, ako su dobre gume na prednjim tockovima, oni bolje koce a zadnji kraj slabije i zaobilazi te. pri tome nemas bas nikakvu kontrolu na autu vec gde se zaustavis. kao da si sidro bacio napred pa se okreces na kanapu. Pogledaj video, bas je lepo objasnjeno.

Link to post
Share on other sites