E46 320i trokira, mrsi motor, slabo vuče


Recommended Posts

Pozdrav,

prekjuče kupih E46 320i 1998 godište, pri kupovini smo primetili da je sve full sem što neka krava muče ispod haube, drug nije bio siguran dal je neko vakuum crevo ili step motor ili nešto treće, al kako je to bila jedina mana i ne bi trebalo da bude skupo, ja kupih auto.

Danas već problem. Auto je dva dana pa i jutros išao odlično, sem tog zvuka ispod haube koji bi se kad se auto zagreje pojavljivao tek povremeo, kao sirena od broda da se čuje naizmenično, ne konstantno.

Večeras da krenem sa posla, upalim auto, kad on mrsi u radu motora, čas 500 obrtaja, čas 1000, će se ugasi...krenemo mi kući, auto slabo vuče, ne trza, prima gas ali nije to to...na 3 semafora mi se na kraju i ugasio. Dok stojim obrtaji variraju, kad vozim slabo vuče, nije baš kao da ne radi svećica jer bi nabio obrtaje ali slabo vukao, ovaj nabije obrtaje ali srazmerno, ne povlači, nema snagu.

Juče sam promenio ulje i sve filtere pa i onaj goriva da napomenem.

Šta bi moglo biti pomagajte, nije sigurno ništa strašno ali je jako loš fazon jer sam tek kupio auto :D

Vakuum creva, step motor, bobina svećica, pumpa goriva? Ne znam šta bi još moglo da bude, šta vi mislite?

Link to post
Share on other sites

Eh da isto bitno, kad stojim u mestu i malo turiram, treska se motor, ne radi fino, znate taj trip, kao na Puntu što bi bilo kad su stari kablovi a pada kiša...dok vozim isto se čuje iz volana neka vibracija...nešto se trese, od motora se prenosi.

Sinoć kad sam parkirao auto posle minut se čulo nešto puf tsss bukvalno tako, kao da je prdnuo :D

Link to post
Share on other sites

Ne. Čuje se samo to kao brodska sirena sa desne strane motora,negde na sredini i ka napred, kad stojiš ispred auta...pumpa se skoro ni ne čuje kad dam kontakt da upalim auto, mislim na puntu se čula jače, nije baš da se ne čuje :)

Sve se nadam da je to vakuum crevo i da je sad prslo još više jer se sad ta sirena čuje skoro sve vreme i da prosto vuče falš vazduh pa je ugušen..

Link to post
Share on other sites

Kad vuce fals vazduh onda se cuje sistanje,bas se cuje kako uvlaci,meni je jednom spalo crevo od nekog aktivnog uglja i tada se bas lepo culo da je vazduh tj fals

Link to post
Share on other sites

Uff nadam se da ćemo sutra otkriti šta je i da nije neka paprena cifra, izuo sam se poslednji dinar za auto, čekam sad 10ak dana keš kredit koji sam mislio na plin da dam i još neke sitnice ako ustreba oko auta, nisam se nadao da će mi posle dva dana već trebati pare.. :D

Link to post
Share on other sites

Valjda nece jbg,ali polovno je polovno,nazalost nemamo standard za novo pa krpimo kako stignemo i znamo,sve u svemu treba dobar majstor to lagano da pregleda,moze biti glupost,i meni kad je spalo to crevo auto je radio kao traktor,majstor zavukao ruku ispod grane,namestio i zaradio pivo haha

Link to post
Share on other sites

takvo huktanje je bilo kod mene na 328 e36 ako se dobro secam nesto oko iberlaufa je bilo u pitanju, nalazi se ispod usisne grane, isto mi se manifestovalo, kao brodska sirena se culo na leru, i autu su varirali obrtaji, do 2000rpm je trokirao, ali je gas dobro primao od 2000rpm pa na vise...

Link to post
Share on other sites

Hvala puno, neko mi baš reče da vidim crevo iberlaufa, da im je ono mana :D Ma biće neka glupost daj bože, javljam vam šta sam uradio danas popodne.

Imas li ti nekog dobrog majstora???

Link to post
Share on other sites

Bio sam danas kod druga, skinuli smo usisnu granu, otišlo je vakuum crevo, on mi je rekao i kad je pregledao auto pre kupovine da se zbog njega čuje taj zvuk kao sirena, eto bio sam sreće u nesreći da ono i raspadne posle samo dva dana :D To crevo služi da gura klapnu gasa, zato se motor tako i ponašao...

To je ovo crevo:

18022013236.jpg

Našli smo i da je iberlauf crevo spalo sa cevke šipke za merenje nivoa ulja pa je i to možda malo uticalo. Da li zna neko da li se to crevo kači tu, na cevku šipke merača ulja, evo koje crevo i gde ja mislim da se kači:

18022013235.jpg18022013238.jpg 18022013239.jpg

klučne reči za pretragu: zvuk sirene brodske brod pišti vakuum crevo creva

Link to post
Share on other sites

Druze, ne moras da dupliras postove i da postavljas ista pitanja u 2 razlicite teme. :acute: Odgovorice ljudi kada postavis i u jednoj. ;)

Link to post
Share on other sites

Promenio sam iberlauf i vakuum crevo, ja tražio deo po radnjama, svi kao nema, neki kao može da se naruči, na kraju sam kupio pancir crevo 10mm unutrašnji prečnik za iberlauf i vakuum crevo 3.2 mm za vakuum jelte :D 310 dinara metar pancirnog, 250 metar vakuum...

Sad auto ide lepo, radi mirno, sve full ali oće i dalje da se pomalo čuje ta kao sirena...nešto i dalje oko vakuuma ne valja, ne čuje se kao pre da se dere i da je stalno, već samo kad dam gas u bilo kojoj brzini, prvi deo sekunde do dve tri dok ubrzava, posle se ne čuje ili ne čujem od motora...

Jako me to smara, znate li šta bi moglo biti to? Oprali smo klapnu gasa, step motor i još neke delove ja se ne razumem, creva produvali, kompresorom i oprali sve znači, da nije neki od ovih delova sa slike što sam zaokružio, mada gledajući ovu sliku pola delova koje ja imam ovde na slici nema, možda ne služe za vakuum doduše nego su bili pri ruci da se skinu i operu...

MTc3_Mj_Vfc_A.jpg

Link to post
Share on other sites

Bio sam danas kod druga, skinuli smo usisnu granu, otišlo je vakuum crevo, on mi je rekao i kad je pregledao auto pre kupovine da se zbog njega čuje taj zvuk kao sirena, eto bio sam sreće u nesreći da ono i raspadne posle samo dva dana :D To crevo služi da gura klapnu gasa, zato se motor tako i ponašao.

To crevo ne gura klapnu gasa :rolleyes:

Link to post
Share on other sites