Recommended Posts

20-06-07_1932.jpg

ja dobio 10 godina garancije da koza nece da se kida niti puca ako se pravilno odrzava tj.da se ne maze nekim sretstvima koji nisu namenjeni u tu svrhu kao pomade Nivea i druge alternative ...da tacno je da zavisi kakvog je kvaliteta koza ,a u sustini kvalitetna i losa eko koza su maltene istih cena ...zato treba provereno kupiti .postoji jos jedna vrsta koze to je industriska koza i greskom ili prevarom ljudi je svrstavaju u eko kozu i dosta je slabija od kvalitetne prave eko-koze.treca vrsta je poliuretansko-platno ili gumirano platno i ta vrsta ''vestacke koze'' se upotrebljava u tekstilnoj industriji za imitaciju koze tj.siju se jakne i dr.odevni predmeti.naravno upotrebljava se(prevarom ili ne znanjem) za presvlacenje sedista i dosta je rastegljiva ... losijeg kvaliteta eko-koza se takodje lako rasteze i ostaje u rastegnutom stanju .kvalitetnija se rasteze ali se vraca u prvobitnu formu sto je dobro ako se nateze preko necega(nateze se grejanjem ili peglanjem) ...

eto toliko od mene ...preneo sam vam iskustva svog majstora :pleasantry:

treba oko 7-8 kvadrata za e36 sa vratima ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lapcevic, Zemun....presvlacenje sedista materijalom 300-350 EUR (kadice) u zavisnosti da li popravlja sedista. Materijal..on to zove velur...to je nesto sto podseca na plish.

Inace, cena prave box koze u Kralja Petra (ispod Kosave), dve prodavnice (Derma, tako nesto)..2300 m2....ali, cujem sa raznih strana da majstori uzimaju mnooogo vise za sivenje prave koze nego eko koze i stofova.

E, da....ko nema klimu i grejace sedista neka zaboravi na kozu a pogotovo na eko kozu. Lepo ali nekomforno skrozzzz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Eto konacno prilike da cujete jednu istinitu pricu o presvlacenju u kozu ili eko kozu iz prve ruke, jer sam moj M5 ceo presvukao.

Prvo cene materijala:

Koza u sorbonu je najkvalitetnija i ko vam nudi prosecnu kozu, taj vam nudi nikakav krajnji utisak jer je koza iz fabrike jos kvalitetnija od sorbonove.

Koza u sorbonu kosta 2350din/m2.

Eko koza nije ni za sta iz sledecih razloga: Gde god prodje konac trajno busi materijal i od prirodnog rada se pojavljuju obrisi (tackice) postave - belo. Eko koza kosta 430din po duznom metru sirine 140cm. ali je eko koza bacanje para za ruke majstora.

KOLICINA KOZE!!! Ja sam uradio za svoj auto kompletnu krojnu listu i trebalo je po tome za E34 M5 (4 sedista, ne 5) 10.2m2 Ukupno je utroseno koze 14.6m2 jer fabrika koze deklarise kvadraturu sa nogama i krajevima, a moze se kupovati samo cela koza (celo govedo).

E sada, ako radite sedista, morate raditi i sve rucice i sredine tapacira jer se vidi razlika u kozi i odvratno izgleda. Za tu akciju za E36 sa sportskim prednjim sedistima bar 12m2, a sa obicnim bar 10.5m2. Uracunat je i volan i rucice.

Konac se koristi 40ica, koza se postavlja sa 1-2 na sedalnim delovima i od 0.3-1 na bokovima.

Morate presvuci i naslone za glavu da se ne vidi razlika.

Posle krojenja i natezanja koze se radi postupak kvasenja i susenja fenom da bi se zategla kako treba.

To je sve posao od bar 8 dana za tapetara kada su sportska sedista ili 6 dana kada su obicna.

Tapetari su skupi jer enterijer prodaje auto...

Nema sanse da prodjete ispod 250e ruke.

Plus savet: Sve plastike u toku sivenja koze skinite sa sedista, operite nitrom i naprskajte body bumper sprejem u boji koja je i bila plastika da se spasite efekta od babe devojka.

Reparacija neba i stubova sa materijalom je 50e, da se uradi komplet enterijer.

Hemijsko ciscenje tepiha i krojenje novih patosnica ce upotpuniti utisak. To staje jos 20+10=30e.

Sve fleke od lepka po kozi skinite petrolejom i kozu namazite hemelovom kremom za kozu.

Sve ukupno kosta oko 700eur. Ako nadjete tapetara za te pare, 700e ce vas kostati enterijer. To je duplo vise od onoga koliko ce neko traziti za solidna kozna sedista, a kad budete na banjici videli moj enterijer i taj od upola cene, mislicete da sam ja ekstra prosao.

Nema zamene za onaj miris u kolima koji ima sve to novo...

DA DA DA, JAKO VAZNA STVAR: ne postoji tapetar koji postuje rok i koga necete cekati bar mesec dana...

Ako ima pitanja slobodno raspalite, svo vreme pravljenja mojih sedista sam presedeo i osedeo uz tapetara pa cu vam verovatno pomoci...

Srecno hrabrima...

Link to post
Share on other sites

Prvo pogledas da li postoji isti kroj od koze kao tvoj kroj, pa ako ima odma presvlaci.

Najbolje bi bilo da imas neka totalno unistena kozna sedista pa njih da presvuces.

Ali svakako je najbolje da presvuces svoje i osvezis ceo enterijer kao sto sam napisao jer neces verovati koja je razlika.

Kad kupis tudja dobro ocuvana, ona su i dalje dosta koriscena i to se vidi. A ako na primer hoces krem kozu, ja ti druze garantujem da ne postoji ogiginalni enterijer koji nije sa ostecenom bojom koze. Znaci mozda koza nigde ne bude ostecena (a to je jako tesko samo po sebi) ali je sigurno izguljena (izbledela boja) a meni je to odvratno.

Vidim da ti je E39 crni. Na crni auto najludje ide ona neskafe braon kao sto vozi cesto M3 E36. Kad kazem braon ljui se zgroze uglavnom, ali kada vide...

Ta braon na tvom autu, plus u tu istu braon ti presvuce konzole i kasetu, pa ti imas ludilo enterijer, kao individual...

Racunaj za tvoj auto sigurno moras da kupis bar 3 koze. Osim crne, gde su kvadrature od 3.5-4.5 po komadu, koza u boji ima kvadraturu najmanje 4.7m2, pa ces videti da ti je 3 kom minimum i optimum u isto vreme. Uzmes 3 kom po 5 kvadrata i imas dovoljno i za konzole i tapacire. Ako resis da dublje razmislis o tome, pisi, pa se mozemo videti da ti pokazem kako da sam izracunas koliko ce ti trebati zaista.

Link to post
Share on other sites

Meni je teget auto a ovaj sa slike mije moj (nazalost jer ovaj sa slike je M5)! Cela unutrasnjost mi je crna, cak i lajsna "drvena" je crne boje! Inace nemam sada kozu ali bih da je ubacim! :P

Link to post
Share on other sites

Meni je M5 tamno plavi. Bila je crno-siva koza sad je full crna, mada sam razmisljao da stavim tamno plavu kozu gde je bila siva.

Mislim da nisam pogresio.

Tebi bi bilo najbezbolnije da presvuces u crnu kozu. da ne motas kasetu i konzole da diras.

E sada, na tu plavu moze i ta nescafe braon ali je krem mnogo ludje i cak moze da se ostavi crna kaseta i konzole, jer se dobro slaze, ako znas, da su na krem enterijerima oni cesto crni, a volan gotovo uvek.

Belu kozu nisam video, ona odlicno ide na plave petice.

Boje mozes pogledati u sorbonu, u ulici Kralja petra.

Dobra bi bila fora, konac u 3 boje, svetlo plavi, ljubicasti i crveni, tj u ///M dizajnu...

Idi pogledaj ponudu, sak i u drugim sorbon radnjama, ima jedna na bulevaru i jedna na Dusanovcu.

Pogledaj kojih boja ima, pa onda na mobile.de da pogledas kako izgledaju kozni enterijeri (zbog kombinacija boja sa tablom, kasetama, konzolama...) pa osmisli i presvlaci.

Ne slusaj gluposti tipa zimi ledeno, leti se kuvas. Imam grejace i ne setim se da ih upalim, a leti radi klima, pa ne razmisljam o kuvanju....

Link to post
Share on other sites

@Misic

50 eur gore-dole za ruke ...to su te cene...ko ima vremena da sedi pored tapetara i da tolerise rokove moze da prodje jeftinije...sto se materijala tice tesko je naci ujednacenu neostecenu kozu

Tapetari su skupi jer je druga varijanta kupovina presvlaka..pa ko voli nek izvoli...a tek kada vide da je BMW stariji/mladji, nebitno....BMW dize cenu u startu za sve radove

Enterijer prodaje auto? ...moze da bude al ne mora da znaci...

Ko nema klimu i grejace nek batali kozu i eko kozu :lol: Jel hocete neki nivo (koza)? onda ga drzite do kraja...

Link to post
Share on other sites
@Misko

zamisli Misko kozu i jastuce....pa to je krajjjjj !!! :blink:

ne treba mi da zamišljam video sam već to u jednom E32

prvo sam hteo da se u*serem koliko dobro izgleda a onda kad sam video jastuče :lol: :blink: :blink:

Link to post
Share on other sites

ne treba mi da zamišljam video sam već to u jednom E32

prvo sam hteo da se u*serem koliko dobro izgleda a onda kad sam video jastuče :lol: :blink: :blink:

Au care pa taj u e32 mora da je imao hemoroide u poodmaklom stadijumu :blink: :D :blink:

Link to post
Share on other sites

Au care pa taj u e32 mora da je imao hemoroide u poodmaklom stadijumu :D :D :D

ne verujem brate inace bi imao unutrasnju gumu umesto jastuceta :) :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

A zna li ko, ili jos bolje je li neko radio presvlacenje kozom sedista E39 sa senzorima za air bag-ove.

Cuo sam da su ovi senzori veoma osetljivi i da se lako kvare, pa me interesuje koliko bi presvlacenje kozom moglo prouzrokovati kvar na njima.

Link to post
Share on other sites