Recommended Posts

Zdravo svima, nov sam na forumu i nedavno sam kupio svoj prvi auto, BMW 316i 1.8 85kw, tek uvezen iz Nemacke. Kada sam kupio auto osim sto se culo da na PK kaisu neka od onih rola malo se cuje i gas je ponekad varirao kad se zagreje obori na 400 obrtaja pa podigne na 800 pa se smiri, i dijagnostika je rekla da nije ok senzor ulja, senzor bregaste i sonda i majstor je rekao da pusta malo ulje na dihtungu kartera i da treba dihtung vakum pumpe da se zameni, sve ostalo besprekorno, nije dimio ni malo, isao odlicno. Prosli vikend sam zamenio ulje, u prodavnici su mi rekli da za tu kilometrazu 180000 sipam CASTROL 5 30 sto sam i uradio i zamenio filtere. TO variranje gasa se smirilo nije e javljalo vise. Nakon predjenih 100km upalio mi se check engine nakon cega sam primetio da je poceo i da dimi malo, rekao bih plavicasto. Vozio sam jos 400 500km i onda se upalila opet zuta lampa za ulje proverio sam ulje bilo je na minimumu iako sam pri zameni nasuo do maksimuma, dakle potrosio je tu razliku min max(oko pola litra). Citao sam da je to ulje kao redje jer je vise zimsko od 10 40 koje je preporucno fabricki za ovaj motor i da je taj dim znak da ulje ulazi u kompresioni prostor verovatno jer na dihtungu mora bas da curi dobro da bi toliko ulja iscurelo za 7 dana...Ima li neko neki savet sta bi moglo biti i koliko bi me popravke kostale? Da li da probam da uzmem drugo ulje 10 40? Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Jel to N42 motor? sta vozis e46 ?Verovatno je bio aditiv u njemu i cim si zamenio ulje on je krenuo da dimi i da trosi,nista cudno za n42 ako je on u pitanju. ne pomaze ni 10w40 motor je u problemu

Link to post
Share on other sites

Verovatno te zeza separator uljnih para , kad ode membrana dimi i trosi ulje. Ili ti fals ulje pa ga guta. Nikako 10w 40, to je zadnja solucija. Naravno ako je n40 ili n42 motor.

Link to post
Share on other sites

Jel to N42 motor? sta vozis e46 ?Verovatno je bio aditiv u njemu i cim si zamenio ulje on je krenuo da dimi i da trosi,nista cudno za n42 ako je on u pitanju. ne pomaze ni 10w40 motor je u problemu

Da N42 je u pitanju, e46 2001 godiste restajling...neko mi rece da mogu biti gumice na ventilima i kao za to je popravka oko 200e...pa karike pa sta znam, nacitao sam se mnogo komentara nznm sta da mislim vise...Neka preporuka za majstora u Beogradu?

Link to post
Share on other sites

Verovatno te zeza separator uljnih para , kad ode membrana dimi i trosi ulje. Ili ti fals ulje pa ga guta. Nikako 10w 40, to je zadnja solucija. Naravno ako je n40 ili n42 motor.

Da, N42 je...Koliko kosta taj separator uljnih para? Uzeo sam castrol ulje u auto line 1200dinara je litar valjda je kvalitetno...

Link to post
Share on other sites

Da, N42 je...Koliko kosta taj separator uljnih para? Uzeo sam castrol ulje u auto line 1200dinara je litar valjda je kvalitetno...

Febi oko 4000. fabriciki oko 5000din. Koja gradacija ulja ti je bila pre nego sto sti ti menjao ? Cudno je ako je tako odjednom poceo da guta ulje, a pre toga nista.

Link to post
Share on other sites

Tesko ces da resis problem zamenom gumica samo. Moj savet ti je da prodas to

Hvala na savetu i ja sam pomislio na to ako su ozbiljni ptoblemi...kako samo bar privremeno da resim problem sto dimi? Neki aditiv nesto?
Link to post
Share on other sites

Febi oko 4000. fabriciki oko 5000din. Koja gradacija ulja ti je bila pre nego sto sti ti menjao ? Cudno je ako je tako odjednom poceo da guta ulje, a pre toga nista.

Pa nisam.siguran....kupio sam auto pre dvadeset dana i zamenio ulje i problem...vrv sam popio neki aditiv...kako bi mogao reaiti problem.privremeno bar pa da ga prodajem ako ce me vec mnogo kostati da ga sredim?

Link to post
Share on other sites

Skokni do nekog proverenog bmw majstora da ti kaze sta da proveris. Svaki ce ti reci da prvo zamenis separator uljnih para i ulje, pa onda gumice i tako. Nemoj odmah da te plase, moze da bude svasta a i nista veliko. Zato ti je najbolje da ti neko proveren da dijagnozu. Vidi sa Zokijem Bmw Klinik, on ih je dosta radio, tako da ce ti dati pouzdanu dijagnozu :)

Link to post
Share on other sites

Hvala puno svima ljudi...oteracu kod nekoga da pogleda uzivo sve pa cu javiti sta je bilo ako dijagnoza ostane nepromenjena moze li samo neki savet gde da nabavim i koji aditiv da privremeno bar smanjim to dimljenje i da se resim bede?

Link to post
Share on other sites

I jos jedno pitanje, koji red velicine je cena sredjivanja motora, mozda je glupo pitanje posto to vrv tek kad se otvori motor moze da se kaze al cisto da znam okvirno?

Link to post
Share on other sites

Hvala puno svima ljudi...oteracu kod nekoga da pogleda uzivo sve pa cu javiti sta je bilo ako dijagnoza ostane nepromenjena moze li samo neki savet gde da nabavim i koji aditiv da privremeno bar smanjim to dimljenje i da se resim bede?

tesko ces aditivom to da resis
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ajde da se nadovezem. Imam N42 motor 2002god u compacta. Trosio litar ulja na 1000km. Slusam glupsti,kao delovi skupi. Ja odradio karike,letece lagere, vodjice ventila, gumice ventila,dihtunge (glava,poklopca i kartera), obrada glave,separator ulje i sve sa rukama 440€. Ajde i imao sam neki popust za delove ali ne moze sve to vise od 480€ da izadje. Auto je radjen u Nisu i ne trosi ulje,ne dimi na auspuhu.

Link to post
Share on other sites