Recommended Posts

[/]

Cao svim fanovima bmw ja sam vlada iz vrcina kraj Beograda. :) interesuje me s cim se moze ofarati koza posto su mi se pojavile ogrebotine na sedistima da bi ujednacio to posto su jako dobro ucuvana i na tim mestima gde je ogrebana izgleda jako ruzno u celosti hvala drugari :e30: :acute:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cime da namazem sedista da bi ih malo ocistio od prljavstine... I posle cime je najbolje da premazem da se sijaju i da se ne cepaju... rolleyes.gif Mazao sam sa nekom obicnom kremom za telo, ali nije to to dry.gif

Link to post
Share on other sites

pa uzmi vlaznu krpu i obrisi ih, posle toga lepo osusi i namazi kremu, ja sam moja mazao obicnom pavlovicevom mascu (za bebe), i nije lose ispalo, ako hoces imas krs tih krema po radnjama, a imas i bmw mleko

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

I ja kozu mazem samo hemelom a sto se tice farbanje iste imas farbu za kozu u dermi - kralja petra (7 jula) mada mislim da tamo prodaju samo domaci prozivod a da malo kvalitetniju farbu mozes da nadjes u radnji sto prodaje stof na metar i nalazi se na raskrsnici balkanske i kraljice natalije (ulica koja ide od zelenjaka ka beogradjanci)

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Ima li negde u NS da se kupi ta farba za kožu? I moja sedišta su relativno dobra osim par mesta na kojima je ogrebano pa bih to "zafarbao" umesto da uzimam drugi set sedišta...

Možda je malo blesavo pitanje, ali ajde da pitam.. Da li postoji neki preparat za farbanje kože, ali tipa u crnu boju (trenutno imam siva sedišta)...?

Link to post
Share on other sites

0644475733 . Ovaj lik je iz Indjije,ja sam od njega uzimao farbu,a farba i on usluzno ako neces sam. Ako nisi iskusan u bilo kakvom farbanju pistoljom batali, jer je pipavo i lako mozes da upropastis sve :) . Ako ces sam, Uzmes farbu i obavezno lak. 100ml, mislim da je bilo oko 500din, dovoljno ti je za ogrebotine. Farbu mozes i sundjerom da naneses, ali lak obavezno moras kompresorom, ako nemas air brush pistolj ne pokusavaj, jer ces upropastiti jos vise. A prelaz izboje i boju je moguc, ali ne mozes iz tamnije u svetliju. Mada taj posao mora da obavi neko jaaaako strucan, inace propast.

Link to post
Share on other sites

Nemojte da mazete kozu Nivea kremama, pogotovo ne na novijim automobilima, jer pre svega sastav kreme uopste ne odgovara automobilskoj kozi, moze doci do raznih deformacija i rastezanja koze... Pre bilo kakvog kozu dobro ocistite sredstvom za ciscenje koze (alternativa tome je blagi rastvor sapuna i vode) uzmite malu ribacu cetku i suvu krpu, izribate deo po deo (bez stiskanja) i odmah brisete dok se sapunica jos nije osusila. Posle toga Turtle Wax ili slicni proizvodi za negu koze nanesete domacinski sloj i ostavite sat dva da upije bez nekog utrljavanja

d938ad2ceeaadcd303f451bbe3a998f5.jpg

dae43571ec3faac8e55b6175afb2fda9.jpg

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Evo kako treba da izgleda cista koza (mat)

65145faaa08d9b0f26757b96914b8e92.jpg

Obavezno dobro izribajte sve bore i falceve kod savova jer tu se skupi najvise prljavstine koja se vremenom trlja o kozu, grebe je i podere

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

0644475733 . Ovaj lik je iz Indjije,ja sam od njega uzimao farbu,a farba i on usluzno ako neces sam. Ako nisi iskusan u bilo kakvom farbanju pistoljom batali, jer je pipavo i lako mozes da upropastis sve :) . Ako ces sam, Uzmes farbu i obavezno lak. 100ml, mislim da je bilo oko 500din, dovoljno ti je za ogrebotine. Farbu mozes i sundjerom da naneses, ali lak obavezno moras kompresorom, ako nemas air brush pistolj ne pokusavaj, jer ces upropastiti jos vise. A prelaz izboje i boju je moguc, ali ne mozes iz tamnije u svetliju. Mada taj posao mora da obavi neko jaaaako strucan, inace propast.

Uuuuu, super.. Kako se zove momak?

Malo sam uspeo naći info da farbanje u drugu boju baš i nije Bog zna koliko pametna ideja, ali bih definitivno probao to zafarbavanje, da se izvuku ti gadni risevi i ogrebotine.. Koliko se to dugo suši?

Svakako čekam malo lepše vreme da očistim kožu lepo, pošto prethodni vlasnik i nije nešto pazio na auto...

Link to post
Share on other sites

Ne znam, slabo pamtim imena, a brojeve u tel upisujem tako da se setim osobe, npr ovaj mi je upisan Farba za kozu :) pun mi je imenik imena koje ne znam ko su :) Ocisti dobro, pa ces videti u kakvom je stanju koza. I mislim da ti je pametnije da ti neko strucan to zafarba.

Link to post
Share on other sites