Eksplozije od plina


Recommended Posts

Sto se tice m20 motora,mora da rade na plin bez detonAcija,ako je sve ok sa strujom i sa samim uredjajem,ako si sve sa strujom resio i siguran si da je sve ok onda ti sam plinski uredjaj ili nije adekvatan za te kilovate, ili je u katastrofalnom stanju sa membranama ili stelovanjem.protokomer nema veze sa plinom,moze i da ga nema na autu i radice na plin ako je sve ok.

Ja bi promenio taj isparivac i probao eto cisto da vidim kako se ponasa,ja sam kod mene ugradio plin pre 4 godine i NIJEDNOM nije detonirao.

Link to post
Share on other sites

Ne, ne wice.. u pravu su ljudi.. -Bio sam kod Dore, ali je covek jako bolestan, i neretko ide u bolnicu, tako da ga je tesko nahvatati, a i bio sam s njim, i pricali smo, kaze ON da je jedino resenje sekvent, pa sad prosudi sam.. A skroz je moguce da mu nije odgovarajuci isparivac.. Jer je plin na autu manje od 2 godine, i presao je s njim nekih 10-15 ljadi, a kod mene je izbio 3 protokomera i pokidao gumicu na klapni.. A momci iz Bgd-a su rekli da je plin nov, da je sve kako treba postavljeno, tralala, ali da ne moze na 6-aku da mi garantuje da ce to sljakati kako treba, jer je put koji treba plin da predje jako velik, i ionako siromasna smesa tng-a kod nas, za taj put koji predje do motora se osiromasi i dodje do detonacija, jbm.li ga.. Bio sam kod najboljeg plinadzije u NS-u i u BG-u, svugde ista prica.. Smucilo mi se da ulazem tolike pare u auto, a na kraju opet j*b*c*na.. Cekaju me sve 4 nove gume za zimu, sekvent.. ma idi bre.. mogao sam dobar e 39 kupiti.. a ja jos planirao 2.5 m50 manuelca da ubacim.. nema sanse..

Link to post
Share on other sites

Ognjene, tebe muci struja ili fals vazduh, treceg nema.

Ti nedostaci se ne primecuju u vecoj meri kad vozis na benzin, ali za plin su pogubni, pa se desava to sto ti se desava. Sekvent plin je uglavnom imun na te anomalije, slicno kao benzin, ali venturi ne prasta.

Link to post
Share on other sites

Da.. moguce.. fals nije, sve je provereno, samo je predostroznosti radi promenjen dihtung na usisnoj grani, ali struja moguce.. kupio sam nove samo NGK svecice i kablove, ostalo nisam dirao(npr.razvodnu kapu..). Al bojim se da mi je dokurcio..

Link to post
Share on other sites

Zato sto je ostao bez ideja, a ja nisam vise mogao da cekam trebao mi je auto inace bi ga ostavio jos kod njega...

probao je sa drugim kompom, druge brizgaljke... itd sve sto mu je palo na pamet...

kaze da je problem do ubrizgavanja... prenaliva ga benzinom iz razloga nepoznatog :S

Link to post
Share on other sites