Aftermarket radio i kontrole na volanu E39


Recommended Posts

Za pocetak da se izvinim ako tema postoji, trazio sam ali nisam nasao tacno ovakvu.

E ovako, treba mi pomoc za kontrole na volanu, kada sam kupio auto u njemu je bio Clarion VZ401E radio sa flip ekranom, sve radi savrseno na njemu, kao i muzika u kolima, ali kontrole na volanu ne rade. Mislio sam da radio nema mogucnost, ali sam ga danas vadio i gledao uputstvo, postoji izlaz koji sluzi za kontrole volana, ali glavni konektor koji izlazi iz BMW-a, verovatno znate je sa 17 okruglih pinova i konektor za antenu, nema nicega vise. E sad mene zanima da li kontrole idu preko tog glavnog konektora posto mi se cini da ima 2 pina u njemu koji nisu iskorisceni? Ili kako vec? Hvala unapred za svaku pomoc i ako treba nesto detaljnije slobodno recite :)

Link to post
Share on other sites

Ima sigurno, u Nisu u jednom audio servisu su mi pre nekoliko godina trazili oko 70 evra da povezu izlaze sa plejera na komande za volan.

Link to post
Share on other sites

mislim da za i-bus ide pin 7, proveri da li ti je taj pin povezan

Nije povezan pin 7, povezao ga i sa izlazom na radiu za kontrole na volanu i nista, tako sam i pokusao i sa ostala 2 neiskoricena pina isto tako nista. Ne znam vise sta preostaje

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...