Recommended Posts

Imao sam isti problem na 525d 2003. Ne ocita ili ocita iz 5 puta. Ocistio laser i toje to. Cita iste sekunde kad upalis navi.

Kako si ocistio laser? Otvorio modul ili ima neki cd/dvd cistac?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Da li je moguce odraditi update mapa koje bih skinuo sa torrenta ili gpsundergrounda na E90 LCI Bussines? Da napomenem da se kod njega update radi preko usb flash memorije, a ne preko DVD-a.

Link to post
Share on other sites

Da li je moguce odraditi update mapa koje bih skinuo sa torrenta ili gpsundergrounda na E90 LCI Bussines? Da napomenem da se kod njega update radi preko usb flash memorije, a ne preko DVD-a.

Moze, ali ti treba kod za aktiviranje koji se generise na osnovu VIN-a. Ja sam narucivao od lika iz USA preko E-mail-a i slao mi je cena usluge je bila 50 evra.

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Znam da tako moze, potreban je tzv CIC code koji zahteva prilikom instalacije mapa. Mislio sam da li postoje neke crack-ovane verzije mapa koje bi mogle da se instaliraju bez tog koda, ali ocigledno da nema nista od toga.

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Znam da tako moze, potreban je tzv CIC code koji zahteva prilikom instalacije mapa. Mislio sam da li postoje neke crack-ovane verzije mapa koje bi mogle da se instaliraju bez tog koda, ali ocigledno da nema nista od toga.

Nije CIC nego FSC kod. Navigacija je zove CIC Premijum. Nema i ne postoje crack verzije. Sve mora preko USB-a, a ne preko DVD-a. Radio sam dvojici.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Imam ja novi update za 2015. godinu. Da znas za business ne postoje mape SRB,MNE,BiH i BJRM. Ostalo je sve odlicno pokriveno.

Link to post
Share on other sites

Za Srbiju nema nista. Imam update za 2015 ali bez Srbije i gore navedenih drzava. Koliko znam business nema varijantu 3D.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

pozdrav svima, matori ima 520ku 2013 god, to je valjda e60. Sad, mislio sam da mu osvezim navigaciju, pa me interesuje koje su mi opcije, ali da ne saljem u oficijelni servis gde je cirka 200 EUR (sad ne znam da li samo SER ili cela EU).

Nav. SW pokazuje cak i Srbiju, ali bez svih gradova, zaista se ne razumem previse u BMWe, tako da ne znam da li to znaci da mora da menja SW ili samo da se update-uju mape.

Od podataka u board compu sam nasao sam Veh.ID, sto je valjda vehicle identification i nema veze sa ovim...moze li ko da pomogne pocetniku :) ?

Hvala...

Link to post
Share on other sites

Da odgovorim na svoj post, cuo sam se sa Leon-om, objasnio mi je sve zakcoljice, i bio maksimalno korektan, medjutim malo su me poplasili u servisu (Delta i Stefanovic) da je moguce sjebati ceo SW cak i kod fabrickog update-a, i da ja snosim trosak u tom slucaju, te sam ipak odustao (cak su servisi imali totalno razlicite price da li mape sadrze ili ne detaljnu mapu Srbije)...u svakom slucaju hvala Leonu...i pozdrav svima...

Link to post
Share on other sites

Kod mene nista ne crkava. Imas garanciju. Ono sto instaliram radi 100%. Na svim BMW-ima od 1998. do 2015. godine. Nikome nista nije zeznuto. I svi zadovoljni.

Link to post
Share on other sites

Zavisi sta hoces, tj. za koji model od 25 do 100€. 100€ je za CIC Premium sisteme od 2009 pa na gore jer je skup FSC kod koji otkljucava sistem da mozes da ubacis mape.

Link to post
Share on other sites

Ja imam ovakav iDrive samo profesional varijantu

http://m.youtube.com/watch?v=ScA5PMKcgOQ

, a hocu ovakav

http://m.youtube.com/watch?v=XdnOjevfWIE

Kazu u Radulovicu da dobijam od 2014 iDrive softwer ali da zna nekad da crkne neki deo i da oni ne snose odgovornost. Da li je uopste miguce nesto tako

Link to post
Share on other sites

Isto su rekli i mome kolegi kad je trebao update softwarea na E60 , dodushe ne u Radulovicu, da je shansa nekih 20% da se sjebe neshto i onda mora novo da se kupi. Valjda CIC modul, shta li.

Link to post
Share on other sites