Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Ljiljo, baš si me preduhitrila... Trenutno najbolja kupovina je Semperit. Ima najbolji odnos ocena što se tiče buke, kočenja.. Naravno da je bolje kupiti Continental ali je mnogo skuplji kao i Michelin i td...

evo ga i link ADAC-a sa novim testovima..

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?ComponentId=87119&SourcePageId=31821

Link to post
Share on other sites

Moje lično iskustvo je da je Continental ts830 ubedljivo najbolja zimska guma ali je mnogo skupa. Vozim ih već nekih 6 godina u varijanti 16 ranije i 17 prošle 2 sezone... Naravno u toj klasi je i Michelin Alpin koji je fantastičan. Po Adac-ovim testovima (koje smatram najmerodavnijim) Semperit (koji je u familiji Continentala) je u istom rangu sa njima a cena mu je mnogo niža i zato planiram njih da pazarim. Do sada sam stvarno čuo samo reči hvale za njih pa ćemo videti. Naravno pričam samo o novim gumama jer je suludo reći da je npr neka guma bučna a stavljena je polovna jer se oblikuje po trapu predhodnog automobila...

P.S. Tigar je odličan za sneg ali je smrt za led!!! Zbog toga i jeste tolika razlika u ceni. Ja ih lično nikada nisam kupio i neću, ali sam imao situaciju da osetim kako se ponašaju na ledu sa očevim kolima. Kao da su od plastike :mellow:

Contonetal je na ledu ubedljivo najbolja guma na svetu i zato i ima tu cifru.. Pozz

Link to post
Share on other sites

Kako je po Adac-u kotiran Pirelli SotoZero?

Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie 3 je ocenjen odlilčno, a SotoZero je na donjoj granici osrednje...

Evo ti tabela za nju...

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2010_Winterreifen_Test_225_45_R17.aspx?ComponentId=40334&SourcePageId=31821

Inače još jednom da ponovim da ne ocenjujete gume ako ste ih kupili polovne!

Prva i osnovna stvar je koji im je DOT jer ako su starije od 6 godina pa makar da nisu prešle ni 5 kilometara, sama guma je izgubila svoja svojstva! Druga stvar je da je minimalna šansa da polovne gume budu tihe zbog oblikovanja po prethodnom trapu auta sa koga su skinute...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ako kupujete nove gume, moja najtoplija preporuka je Semperit speedgrip 2! Neverovatne performanse za tu cenu. Pogledajte na ADAC-u testove a cena je između ozbiljnih proizvođača i Tigra ;)

Stavio sam ih na moj bivši auto (330xi) i vozio ga nedelju dana. Isprobao sam sve najzaleđenije uspone i fasciniran sam a 225/50R17 su koštale po 15.150 dinara a Continental u istoj dimenziji je 28.000 dinara...

Link to post
Share on other sites