Pitanje u vezi plina


Recommended Posts

Ugradio sam AC QBox plinski uređaj u BMW 316 ti compact pre 2 meseca i za sada sam zadovoljan potrošnjom i skoro svime, jedino imam mali problem kod prvog gasa prvo se malo uguši pa primi i malo je lenjiji u manje obrtaje. I kada prbacuje kada je hladan protrese i uguši se pa onda nastavi ok. I malo je neprecizan merač. Pitam jeli neko zna šta bi bio problem odnosno šta ga mučoi.

Link to post
Share on other sites

Pa ne moze bas isto kao na benzinu :-) to je moje misljenje...

Ne može da vuče kao na benz, ali ne sme da oscilira rad niti da guši prilikom kretanja ...

Oteraj u neki "kršteni" LPG servis da ti provere mape uređaja i da li je dobro "iskonfigurisan".

Link to post
Share on other sites

Na plinu bi trebao da bolje vuče u nižim obrtajima (ranije dostupan i malo veći obrtni moment) a lošije na većim (manje konja). To je tako u teoriji (mada mi je i praksa to potvrdila pre desetak godina kada sam vozio na plinu) a u stvarnosti mnogo zavisi od stanja motora a posebno od mapiranja kompa plina. Kod tebe treba da se remapira softver verovatno, treba duža ekspozicija plinskih dizni ranije.. Pošto ti je sveže ugrađen plin sasvim je normalno da odeš da ga došteluju, nemaju oni mape baš za tvoj bmw već stavljaju univerzalne. Objasni im kao nama šta se dešava i srediće ti to za par desetina minuta a u najgorem slučaju ćeš morati još jednom da odeš. To je moje mišljenje a ti javi šta je bilo.

Link to post
Share on other sites

Radi se kalibracija, dodatno zakljucavanje adaptacije do 1200rpm i neko vreme se vozi na benzin da se uhvati mapa sa benzina.. Ako si iz bga teraj Babicu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Izgleda da su bile dizne u pitanju stavljene su fabričke 1.5mm a treba najmanje 2mm za tu kubikažu pa ću sutra da probam da promenimao dizna , javiću šta je bilo.

Link to post
Share on other sites

Na plinu bi trebao da bolje vuče u nižim obrtajima (ranije dostupan i malo veći obrtni moment) a lošije na većim (manje konja). To je tako u teoriji (mada mi je i praksa to potvrdila pre desetak godina kada sam vozio na plinu) a u stvarnosti mnogo zavisi od stanja motora a posebno od mapiranja kompa plina. Kod tebe treba da se remapira softver verovatno, treba duža ekspozicija plinskih dizni ranije.. Pošto ti je sveže ugrađen plin sasvim je normalno da odeš da ga došteluju, nemaju oni mape baš za tvoj bmw već stavljaju univerzalne.

Definitivno zavisi od mapiranja.

Meni je identicna i voznja i krajnja brzina, vozio na gas ili na benzin.

Link to post
Share on other sites

Prvo moram da kažem identično ne može nikada biti ni na jednom autu to još nisam čuo može samo da bude približno, a mene izgleda da zeza neki vanos senzor bregaste zato ne može da se podesi idealno plin. Da li neko zna koliko otprilike košta i jeli teško zameniti ga............

Link to post
Share on other sites

Vidi, identično, u načelu,

Ako idem max. brzinom na gas i prebacim na benzin ne ide brze ni malo.

Takođe i obrnuto, ide istom brzinom. E sad, ako bi bas merili totalno precizno možda i može da bude neka razlika,

ali nije npr. 5 km/h, zato kazem identično.

Link to post
Share on other sites

Prvo moram da kažem identično ne može nikada biti ni na jednom autu to još nisam čuo može samo da bude približno, a mene izgleda da zeza neki vanos senzor bregaste zato ne može da se podesi idealno plin. Da li neko zna koliko otprilike košta i jeli teško zameniti ga............

NIje ga tesko zamentiti stoji sa prednje strane glave,imas ih 2 komada stoje jedan ispod drugog.Cenu neznam ali priblizno oko 100e nov.Ako je do njega,mada njih hoce da zeza i valvetronik motor.

Link to post
Share on other sites

Ne ta dva bočna koja stoje sa strane nego onaj odozgo što stoji na poklopcu motora pored bobine i čepa za sipanje ulja i služi nešto za onu treću bregastu nisam siguran funkciju...................

Link to post
Share on other sites

Ne ta dva bočna koja stoje sa strane nego onaj odozgo što stoji na poklopcu motora pored bobine i čepa za sipanje ulja i služi nešto za onu treću bregastu nisam siguran funkciju...................

Pa to je taj valvetronik motor,bez alata za zubljenje nema zamene,zajeban je to motor.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Ljudi pomoć, dešava se nešto čudno sa mojim autom kada se zagreje teško pali na benzin bukvalno jedva a na plin uspem da ga upalim. Kada ga upalim teže prima prvi gas a na višim obrtajima ide. Kada se ponovi to nekoliko puta upali ćek lampicu. Sve smo proverili i pokazuje grešku lambda sonda ona iza katalizatora. Zamenio sam je obrisali grešku svi parametri ok ide ubija dok sam došao od majstora leti samo sam primetio da mi je usput sam prebacio dvaput sa plina na benzin sam neznam što. Taman se poradovao kad ono stigoh kući da upalim ponovo neće. Sa malo gasa upali. Neznam više šta da mu radim probaću da isključim plin pa da probam da ga on ne zeza nešto. Ako neko ima neku ideju pomagajte..................................

Link to post
Share on other sites

Meni se isto desava da tesko pali od kako sam cistio benzinske dizne. Kao laik pretpostavljam da je pumpa za benzin oslabila dok su mi bile prljave dizne, pa joj sad treba vremena da nabije pritisak. A mozda i lupam gluposti. Jedino sto sam siguran je da je plin sranje i pre ili kasnije ti sjebe auto.

Link to post
Share on other sites

Meni se isto desava da tesko pali od kako sam cistio benzinske dizne. Kao laik pretpostavljam da je pumpa za benzin oslabila dok su mi bile prljave dizne, pa joj sad treba vremena da nabije pritisak. A mozda i lupam gluposti. Jedino sto sam siguran je da je plin sranje i pre ili kasnije ti sjebe auto.

Auto po pravilu treba da pali na benzin a kada temp motora dostigne 40 stepeni sam prebaci na plin,problem kod e46 benzinaca je nizak podpritisak usisne grane i tada hoce da pravi probleme i da sam prebacuje sa plina na benzin,potreban je kvalitetan uredjaj i jos bolji majstor,obicno probleme pravi 318ie46

Link to post
Share on other sites

Isključio sam mu plin i na benzinu evo dva dana radi sasvim ok., samo ako je prekidač i to prebacivanje na plin nešto pravio problem videću danas sa majstorom..........................

Link to post
Share on other sites

Isključio sam mu plin i na benzinu evo dva dana radi sasvim ok., samo ako je prekidač i to prebacivanje na plin nešto pravio problem videću danas sa majstorom..........................

Da on nije mesao slucajno malo plin i benzin?

Link to post
Share on other sites

Dešavalo se nešto čudno da ni majstoru nije bilo baš jasno, bukvalno plinska mapa je bila poništena kao da je bila obrisana on je valjda resetovao i ponovo instalrao početnu mapu koju je snimio kada je ugradio plin i već druga pesma. Jedino ponovo malo lošiji prvi gas nema baš oštrinu ali biće valjda ok. Probao sam ga ide dobro prebacuje i proao sam ga na plinu gledam potrošnju na kompu pri brzini 90 na sat oko 8l. onda prebacim na piin isto i obrnuto što govori da je ok. naštelovan. Jedino kažem za ovaj prvi gas ali ne može izgleda da bude sve idealno...........................

Link to post
Share on other sites