Recommended Posts

Drugari,

Imam mogućnosti da uzmem tempomat koji trenutno na 320 automatik (e36 - ne znam tačno koji je motor). Da li taj tempomat može da se "namontira" i da radi na mom e36 m43b18 sa manuelnim menjačem?

Po BMW fans-u vidim da su svi tempomati isti za e36, da li je neko ovo radio?

Hvala unapred,

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moze, vrlo mala prepravka. Moras samo naci prekidac za kvacilo i ugraditi. Isecices zicu instalacije koja ide od inst. table i koja ECU tempomata kazuje d li si u P,R,N,D rezimu voznje i za nju nakaciti signal prekidaca kvacila. Ako me nisi razumeo objasnicu ti detaljnije

Link to post
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru.

Moje pitanje je bilo usmereno na sam računar, da li se zasebno kodira za lupam, 320, 318, 325 itd ...

Ako je samo to prepravka onda još bolje! Tu znam šta mi je činiti. Ta žica može i da se "uzemlji", u tom slučaju tempomat se ne deaktivira pritiskom na kvačilo. Ali koliko sam u toku, čim obrtaji naglo skoče, tempomat se svejedno gasi.

Hvala još jednom na odgovoru.

Link to post
Share on other sites

Tako nekako. Nemas dekodiranja jer on od auta uzima sa sata kilometrazu Km/h signal sa kocnice i kvacila i to je sve sto mu je potrebno da bi radio. Ne bi bilo lose da stavis na kvacilo taj prekidac. On ti je isti kao i za kocnicu, isto se i montira i sa prekidaca kocnice iskoristi iste zice. Rucica, sam ECU, i actuator su ti siti i kod automatika i kod saltaca. Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

koliko kosta sve komplet sto je potrebno da bi se ugradilo?

Ne znam tačno kod nas, ja sam to tražio bio na svim otpadima gde sam otišao. I na kraju sam sve dobio na poklon :) Na ebayu ispadne oko 150€ sve komplet.

Link to post
Share on other sites

sto tebe svi nesto mnogo vole :D

h&r, tempomat :D sta jos :D Da nisi ceo auto dobio dzabe :D

Pa ja sam dobar čovek :D svi vole dobre ljude :D (čak i meni ovo smešno zvuči).

Nisam skapirao opasku na h&r :)

Nisam ceo auto ... ali ako imaš neki viška a da je e36 :P ... ma ne mora ni e36, može i e46 ili f30 ili e90 :D

P.S. Sada će mi rođos još malo, a od ženčeta dobijam prednji m3 branik :)

Link to post
Share on other sites

Neki lik u Nisu prodaje za 200e komplet, iskreno mislim da je to puno. E36,E34,E32 su isti. Postoje samo dva tipa koja se mugu naci u svim modelima ovim navedenim.

Ja koliko sam se raspitivao za e36 su svi isti, osim sajle za gas ... ali me je bunilo to što se komp prodaje nekodiran pa si mi ti pomogao. Ugradiću ga nadam se do NG (ubija posao pred kraj godine) ... znam da je radio na donor autu ... jedino nije palio lampicu kada je uključen ...

Link to post
Share on other sites