Recommended Posts

U zadnje vreme sam poceo da gledam da pazarim e46 pa vidim da ima dosta na ponudi 318d od 116ks.Ajde sad braco a i sestre da vas cujem koja je to prica,valja li to cemu,vrline mane dugotrajnost...Najkompletniji odgovor vodim na rostilj u kraljicin vagon na adi :prankster2:

Link to post
Share on other sites

S' obzirom da posedujem isti vidim da cu ja dobiti taj rucak jer cu te mozda i provozati u njemu :preved:

Salu na stranu...

Motor je 1951 cm3, 16 ventila...

Ako nisi ljubitelj brze voznje skroz ce ti odgovarati.

Ja cesto zazalim sto nije 320d ;)

Servis i odrzavanje je isto kao za 320d, racunaj 150-200 EUR za zamenu ulja i svih filtera ukljucujuci i separator uljnih para na koji obicno ljudi zaborave...

Ide pristojno i to je to, dakle zna da potegne, ali na vecim brzinama (preko 150 km/h) vec pocinje da zilavi u odnosu na 320d... Vmax je oko 200-205 km/h kod karavana ali za to treba vremena... Potrosnja grad oko 8 lit./100 km, otvoreno oko 6 lit/100km i mislim da ne moze manje... Na 150 km/h trosi oko 7.5 sto je skroz OK za duza putovanja..

Ako te zanima jos nesto konkretno pitaj...

Pozz

Link to post
Share on other sites

Vidi sa MArkonijem, kao sto je napisao e46 je sa tim motorom, a covek ne fuseri kada je odrzavanje auta u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Bas ovih dana mu sleduje servis ulja, vozilo se dosta ovog leta ;)

I separator uljnih para se mijenja na redovnom servisu jel? A koliko po BGD-u otprilike moze kostati veliki servis za 118d imate li kakvu predstavu o tome?

Pa kazu da se menja svaki drugi servis, ja cu ga menjati na svakom, jer moze i samo ulozak da se promeni pa i ne izadje toliko skupo...

Tvoj motor pogoni lanac tako da nemas klasicnog velikog servisa, samo ulje i svi filteri... Kod nekog pedantnog majstora ga vozi da ti ga temeljno pregleda cisto da te glava ne boli...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

E da iskoristim ovu temu za pitanje...

jurim po sloveniji da kupim E46 dizela,restajling mi je jedno 5 puta lepsi od prvog modela a ponuda je mnogo veca za 318d nego 320d (i povoljnija).

Koja je razlika izmedju 318 i 320 osim snage?mislim ima li razlicitih delova ili je elektronika dala te snage?Moze li se chipom nadomestiti ta razlika?

Link to post
Share on other sites

Ima razlike, nije sve u elektronici...

Kao prvo 2 motora su se ugradjivala u 318d (M47 do 2003 i M47N kasnije...)

Snage su im iste s' tim da ovaj drugi ima za nijansu bolji obrtni moment...

Sto se tice razlike uodnosu na 320d 150 KS...pa velika je...

Drugacije dizne, veca turbina, drugaciji motorni racunar...

Cip smanjuje razliku ali tad je turbina vec preopterecena...

Ako svracas u BG mozemo se provozati u mom autu cisto da vidis o cemu se radi...

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

svakako bi to bila ta prva varijanta do 2003.god.pokusacu da to bude 320d ali dobar primerak 318-ke necu sigurno zaobici.

Hvala na ponudi za testiranje,bilo bi dobro osetiti u voznji ali retko sam u BG,nemam vremena ni posteno se naspavati.

Link to post
Share on other sites

Po meni, nema tu neke velike razlike izmedju ova dva modela. Nema puno jurcanja ni sa jednim od njih. Jedina prednost je ekonomicnost u odnosu na jace modele i to ne toliko u potrosnji goriva i odrzavanja kolika je razlika u registraciji. :worshipbmwts9: Samim tim,pravi izbor je BMW, a model prilagoditi svojim potrebama.

Link to post
Share on other sites

svakako bi to bila ta prva varijanta do 2003.god.pokusacu da to bude 320d ali dobar primerak 318-ke necu sigurno zaobici.

Pozz,

odgovore si već dobio i Markoni je lepo objasnio sve praktične i konstrukcijske razlike izmedju dva motora (samo da napomenem i to da 318d ima i malo drugačiju geometriju bregaste osovine što za posledicu ima restriktivnije "disanje" motora u poredjenju sa 320d, što je faktor koji se previdja kod čipovanja), tako da na tu temu nema puno toga da se doda.

Ono na šta hoću da ti skrenem pažnju je činjenica da je zbog primetno manjeg stresa (snage koju razvija iz praktično istog bloka kao i prilično jači 320d), verzija 318d daleko robusnija i u poredjenju sa 320d ima redjih problema, odnosno duži radni vek praktično svih "kritičnih" elemenata od turbine preko dizni do "ozloglašenog" plivajućeg zamajca (mada ovo poslednje dosta zavisi i od samog režima vožnje). Ovo praktično znači da sa 318d skupe i komplikovane popravke i intervencije tipa turbina, pumpa visokog pritiska, dizne i zamajac dolaze kasnije u poredjenju sa 320d, što znači da ako uzmeš model koji je dobro očuvan, redovno servisiran i koji ima prihvatljivo nisku kilometražu, sa njim ćeš proći dosta duže nego što bi sa 320d pre nego "na dnevni red" dodju ozbiljne popravke i visoki računi iz servisa.

Dakle, ako ti razlika u snazi izmedju dve verzije nije presudna, ako možeš "da živiš" sa snagom koju isporučuje 318d i ako nisi neko ko voli agresivniju vožnju, onda ti je 318d čak i bolja varijanta od 320d upravo iz ranije navedenih razloga. Razlika u voznim osobinama dva modela je primetna, ali isto tako i radni vek elemenata koji su i najskuplji za servisiranje i zamenu na ovom modelu. A ti vidi šta je tebi veći prioritet... :)

Srećno u kupovini i očekujemo uskoro slike!

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Pozz,

odgovore si već dobio i Markoni je lepo objasnio sve praktične i konstrukcijske razlike izmedju dva motora (samo da napomenem i to da 318d ima i malo drugačiju geometriju bregaste osovine što za posledicu ima restriktivnije "disanje" motora u poredjenju sa 320d, što je faktor koji se previdja kod čipovanja), tako da na tu temu nema puno toga da se doda.

Ono na šta hoću da ti skrenem pažnju je činjenica da je zbog primetno manjeg stresa (snage koju razvija iz praktično istog bloka kao i prilično jači 320d), verzija 318d daleko robusnija i u poredjenju sa 320d ima redjih problema, odnosno duži radni vek praktično svih "kritičnih" elemenata od turbine preko dizni do "ozloglašenog" plivajućeg zamajca (mada ovo poslednje dosta zavisi i od samog režima vožnje). Ovo praktično znači da sa 318d skupe i komplikovane popravke i intervencije tipa turbina, pumpa visokog pritiska, dizne i zamajac dolaze kasnije u poredjenju sa 320d, što znači da ako uzmeš model koji je dobro očuvan, redovno servisiran i koji ima prihvatljivo nisku kilometražu, sa njim ćeš proći dosta duže nego što bi sa 320d pre nego "na dnevni red" dodju ozbiljne popravke i visoki računi iz servisa.

Dakle, ako ti razlika u snazi izmedju dve verzije nije presudna, ako možeš "da živiš" sa snagom koju isporučuje 318d i ako nisi neko ko voli agresivniju vožnju, onda ti je 318d čak i bolja varijanta od 320d upravo iz ranije navedenih razloga. Razlika u voznim osobinama dva modela je primetna, ali isto tako i radni vek elemenata koji su i najskuplji za servisiranje i zamenu na ovom modelu. A ti vidi šta je tebi veći prioritet... :)

Srećno u kupovini i očekujemo uskoro slike!

slazem se za neke stvari, ali zar neko kupuje bmw da bi ga mazio i vozio 40kmh?

svakom od nas se noga kad tad opusti i nikome ne smeta vise snage a uvek zafali ono malo..........

generalno mislim da ce duze trajati deo koji radi sa 30 ili 50 posto od svog maximuma nego onaj koji stalno radi sa 80 posto

Link to post
Share on other sites

Model 318 d nema klapne.

318d ima sa i bez klapni.

kao i kod 320d imaju 2 verzije motora, tako i 318d ima izvedbu iz starog M47 i iz novog M47TU. iste su snage samo ovaj noviji ima klapne i nesto veci obrtni momenat.

Link to post
Share on other sites