Recommended Posts

Kada je Hitler poslao vojsku na Staljingrad u vojnim vozilima se sipao g12 antifriz.Elem taj se antifriz nije bas dobro pokazao na ruskoj zimi te 1942/1943 godinu te im se vozila zaustavise nadomak grada.Posto su ukapirali da je antifriz glavni krivac pod hitnom dekretu je naredjeno da se predje na G11.Od tada se u BMW sipa isključivo G11.Tu svoju zajebanciju su skupo platili izgubivsi rat,zato ne rizikujte i sipajte ono sto je BMW rekao.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Treba mi savet oko zamene celokupne tecnosti. Naime u vozilu je Totalov g12 hteo bih da ga zamenim za bmw-ov g11 medjutim posto ce ostati deo tecnosti da li da zamenim sa g12 ili nece biti problema ako se i pomesaju prilikom zamene?

Sent from my HTC One using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Možda je bolje da preventivno staviš koji je bio i do sada ako misliš da će ostati dosta starog (možda da ispereš demi vodom sistem posle ispuštanja?).

Navodno može doći do burne hemijske reakcije između različitih antifriza. Ne znam da li je ovo tačno i ako je tačno koje količine treba da su zastupljene da bi došlo do reakcije.

Inače kada smo kod antifriza meni se desila čudna stvar kada sam dodao jedno 200g G11 koliko je falilo do maxa. Naime tokom tog dana ga je izbacio u vidu neke pare koja se pojavila ispod haube. Kada sam otvorio haubu video sam da dolazi ispod plastike motora, preciznije nisam utvrdio. To je odradio i od tada ništa kao ni pre toga. Nivo antifriza je ponovo oko min kako je i bio. E sada da li je to bila ta hemijska reakcija nemam pojma. U servisnoj knjižici ne piše da je menjan antifriz pa sam predpostavio da je fabrički G11 unutra. Možda sam loše predpostavio..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

konkretno pitanje:e30 316,87g,aluminijumski hladnjak sa cepom na odvrtanje na gornjoj strani i sa termostatom ulivenim u kuciste...koji antifriz?crveni g12 ili plavi g11?hvala svima na odgovoru...dosad sam sipao uvek crveni...

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Чекај сад,који иде зелени или плави....по неким видео клиповима сам видео да сипају тај зелени,овде Нино каже искључиво плави(и још доста њих):D ПЛАВИ ИЛИ ЗЕЛИНИ?Јесу ли они исти...НИСУУУУ

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, AcoNik said:

Naravno da se drze boja, upravo zbog prepoznavanja.

Plavo-zeleni (u VW svetu poznatiji kao G11) je za bmw.

Crveni je G12, a G13 vuce na neku ljubicastu

G12 Antifriz, je stara oznaka Vw/Audi katal. broja G  012a8... i koja se pod originalom vise ne proizvodi.

G13 je nova oznaka i kao takva oznacava aktuelnu verziju antifriza : G  013a8...

$_1.JPG

Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto si mene citirao. Inace, slazem se sa tobom sto se tice ovoga iznad, samo sto se G12 i dalje proizvodi, tacnije G12+, G12++ (isto su crvenkaste, da ne kazem crvene boje, o cemu je gore i bilo reci - koje su boje koji antifrizi)

Link to post
Share on other sites