sta znaci lampica krug i sa strane crte


Recommended Posts

Operacija uspela! Inace, nasao i novi podatak - otvore se vozacka vrata. Dakle, procedura je:

1. ugasi se auto.

2. otvore se vozacka vrata

3. da se kontakt na polozaju dva, na pali se auto.

4. blejanje u tablu i cekanje se da se lampica ugasi..

5. lampica se SAMA ugasi posle 40ak sekundi

6. iskljuci se kontakt u potpunosti.

7. zatvoris vrata, upalis auto i pun gas jer se ostali vozaci na semaforu vec opasno nerviraju sto ne kreces... :)

Inace, mozda radi i bez otvaranja vrata (deluje logicno da moze i bez toga), nasao nekog lika koji na netu kaze da bas treba da se otvore, a ja se tek na semaforu setio da probam, pa reko' bolje da ih otvorim nego da se opet smorim..

Kao što rekoh, kad ti u servisu zamene pločice, lampicu bi trebalo da ugase preko OBD2 tj. softvera na lapu, za šta treba 5 sekundi. Jer i to spada u "servisiranje" konkretnog problema za koji vlasnik plaća, tako da on ne mora posle toga da vrši nekakve egzibicije da uradi to što je posao servisa. To je kao kad bi nakon odradjene operacije čoveka otpustili iz bolnice da sam sebi ušije rez ;)

Nekoliko puta sam do sada menjao pločice na nekoliko različitih BMW-ova, i u servisu su uvek tako postupali. Problem je naravno što ima svakakvih "majstora" i "servisa", koje samo interesuje da što pre uzmu pare mušteriji i predju na sledeću...

Link to post
Share on other sites
Kao što rekoh, kad ti u servisu zamene pločice, lampicu bi trebalo da ugase preko OBD2 tj. softvera na lapu, za šta treba 5 sekundi. Jer i to spada u "servisiranje" konkretnog problema za koji vlasnik plaća, tako da on ne mora posle toga da vrši nekakve egzibicije da uradi to što je posao servisa. To je kao kad bi nakon odradjene operacije čoveka otpustili iz bolnice da sam sebi ušije rez ;)

Nekoliko puta sam do sada menjao pločice na nekoliko različitih BMW-ova, i u servisu su uvek tako postupali. Problem je naravno što ima svakakvih "majstora" i "servisa", koje samo interesuje da što pre uzmu pare mušteriji i predju na sledeću...

U mom slucaju nije po sredi problem "brzog" majstora, cak nije ni bilo sledece musterije, jednostavno covek nije znao-a nece da prizna da ne zna, a nisam znao ni ja... Ispostavilo se ni da drugi majstori za koje verujem da znaju nisu znali, a ni na ovom forumu nisam nasao ovaj postupak, svi znaju da treba RESET, ali niko i kako tacno da ga uradimo.. Jedna misterija manje.. :)

Link to post
Share on other sites
Kao što rekoh, kad ti u servisu zamene pločice, lampicu bi trebalo da ugase preko OBD2 tj. softvera na lapu, za šta treba 5 sekundi. Jer i to spada u "servisiranje" konkretnog problema za koji vlasnik plaća, tako da on ne mora posle toga da vrši nekakve egzibicije da uradi to što je posao servisa. To je kao kad bi nakon odradjene operacije čoveka otpustili iz bolnice da sam sebi ušije rez ;)

Nekoliko puta sam do sada menjao pločice na nekoliko različitih BMW-ova, i u servisu su uvek tako postupali. Problem je naravno što ima svakakvih "majstora" i "servisa", koje samo interesuje da što pre uzmu pare mušteriji i predju na sledeću...

joj brate kako si ti u pravu, probao sam sve majstore kod nas u toku svih ovih godina moje bmw istorije, kod svakog od njih manjkaju neke takve sitnice, nadam se da sam sad naisao na pravog posto se covek stvarno trudi, ne samo da iskljuci sve greske kad je kvar otklonjen nego i da proveri sve likvide i da dopuni ako nesto treba za dj, proveri plocice, vazduh u gume itd. mislim da svaki dobar majstor pogotovo za bmw treba sve ovo da mu bude kao "dobro jutro".

djabe nisu rekli bolje spreciti nego leciti.

sorry za mali off.

Link to post
Share on other sites