Motorna ulja za duzi vek motora


Recommended Posts

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nece da skodi,ali se ovde razmatra da li sipati full sintetiku(redju) u starije motore i da li to donosi prednosti ili mane!!!

Link to post
Share on other sites
Ma to je bilo nekad.

Sad ne, jer semerinzi su napravljeni od materijala koji trpi i mineral a i sintetiku posle njega, tj. nema problema.

ALi nasi semerinzi su stari po 18-19 godina, jel i oni trpe sintetiku ili ne? Ja sve vise mislim da cu da sipam polusintetiku 10w 40, ima i modrice i castrola i oba su oko 700-800 dinara po litru, sta ostali misle?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Trenutno koristim Motul 4100 turbolight 10w-40(original),odlicno ulje ali i odlicna cena od 850 din za litar!Pre Castrola bih sipao Mobil Super S 10w-40(uklapa ti se u cenu od 750 din),druga ulja nema potrebe da razmatras!!!

Link to post
Share on other sites

@Velinov..

Velinov, batali Castrol, uglavnom je skart a i ta cena od 700-800 je niska za Castrol...

Jel koristio neko OMV ulje?

Na njihovom sajtu moze se vrsiti pretraga po modelima.

Link to post
Share on other sites

Blizhi mi se uskoro servis,tako da ako moze neka preporuka za ulje,sintetika??Ovo sada sto imam je polu sintetika,a pre toga je bila sintetika Castrol RS.Koje mi preporucujete sada??Hvala! :)

Link to post
Share on other sites

Evo nasao sam kanticu od ulja koje je zadnje sipano, GM geniune polusintetika 10w40, oko 400 dinara po litru, da ja ipak sipam sintetiku, samo dal 5w ili 10w 40?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

GM je za Opel masine...5w ti je sintetika a 10w je polusintetika!Motul ili Mobil...

Link to post
Share on other sites

Jel dobro sipati neko sredstvo za ispiranje motora pre zamene ulja, uzeo sam neki wynn koji kosta 480 dinara, pise da skida sve naslage i prljavstinu?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Moze...neposredno pre zamene sipas sredstvo,ostavis ga da radi u leru 10-15 min. i ispustis ulje,nalijes novo i teraj!Ako se opredelis za sintetiku,javi utiske!

Link to post
Share on other sites

E pa ovako, nakon puno konsultovanja sa majstorima i prodavcima, kupio sam modrica optima hc power 10w40-polusintetiku i filter za ulje, promenio sam ulje danas, a ono sredstvo za ciscenje motora nisam sipao, jer majstor kaze da moze da se desi da podigne mulj i zapusi kanale u radilici i to s***e motor. Provozao sam se nekoliko kilometara, motor za nijansu tise radi, i to je to (treba da promenim neki hidropodizac koji mi zveci)

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Ja u svom M10 motoru trenutno imam neku polu sintetiku 10-40 ali cu sledeci put sipati 15-40 jer mislim da za motore sa lancerm treba malo gusce ulje,meni je sa ovim uljem motor malo bucniji i ima neki grublji rad bar ja tako mislim.Jedno pitanje : Menjao sam ulje pre zime kad sam ispustio staro ulje bilo je bistro takoreci kao novo dok ovo koje mi je trenutno u motoru posle 5k kilometara je crno koliko sam mogao da vidim na meracu,da li je to zbog kvaliteta ulja ili?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

trebao bih ovih dana da zamenim ulje pa mi treba savet sta da sipam,po nekoj korektnoj ceni

do sada je sipano castrol magnatec i nije ga trosilo od zamene do zamene,dali da ostanem na istom ulju ili da sipam nesto drugo?mineral ili polusintetika i koja gustina?

hvala

Link to post
Share on other sites

pa zato sto sam sa autom presao oko 10000 od kada sam ga uzeo,ali neznam dali ima nessto bolje,sipao sam ovo posto je i prethodni vlasnik,a malo se plasim posto ima dosta castrol plagijata

Link to post
Share on other sites

Ja sam u mom predhodno imao seleniju 10-40 i radilo je odlicno. Na hladnom startu se jedno pet sekundi cuo neki podizac ali posle nista! A pre mesec dana sam promenio ulje i sipao mobil 1 10-40 prvih par dana je bilo ok a onda uzas podizaci zvekecu ko praporci na hladnom startu jedno dva tri minuta pa se tek onda utisaju ali se opet cuju. Motor mi radi ko traktor :)( UZAS!!! Vracam se na seleniju najverovatnije za koji dan. To je moje iskustvo, pa sad vidite!

Link to post
Share on other sites