Kupovina 318i ili 320i e90


Recommended Posts

Postovani,

Nov sam na forumu, a takodje imam malo iskustvo sa BMW. Trenutno vozim alfu 147 iz '03 koju uskoro planiram da promenim i da predjem na najbolji auto na svetu:)

Primetio sam da na forumu imam malo informacija o modelima 318i i 320i e90, stoga bih voleo da neko ko je kupovao ili ima podeli utiske sa nama ovde o ovom modelu.

Konkretno planiram da kupim jedan od ova dva modela u Nemackoj, na sta je potrebno da obratim paznju, sta je najbitnije da pogledam, koje su im slabe tacke, sta bi trebalo da izbegavam. Naravno ne informacije vezane od koga kupujem, servis i sl to se podrazumeva. Nego neke stvari koje su vozaci primetili, ili ih je neko posavetovao itd. Recimo kad sam kupovao alfu trebao sam da proverim 30 stvari al se isplatilo.

Takodje meni se jako svidja e60 ali najradije bih kupio e90. Da li je neko imao iskustva vezana za neke stvari recimo, na novijim modelima(mladjim od 7 godina), kao da je isprogramiran da crkavaju neki elektronski delovi koje ni sam bog ne moze da popravi.

Auto bih uzimao za sebe i hteo bih da ga vozim 3-4 godine, recimo 20-30 hiljada godisnje. Takodje o samom modelu startnosti i potrosnji nije bitno, posto sam imao prilike da vozim 318 na plin, i moram reci da je sasvim za moj pojam zadovoljavajuce.

Koliko kosta mali a koliko veliki servis?

Da li mozda odabrati model e60 zbog jednostavnijeg odrzavanja ili to sa ovim modelima nije problem?

Kolika je realna cena ovog modela (320i/318i e90) godista 2005-2006 predjena kilometraza ispod ili oko 200 000. (naravno ne ovi iz sapca sa 70 000).

Zahvaljujem se svim dobrim ljudima na pomoci

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Samo cu ti reci da su to najveca djubrad koje je bmw ikada izbacio od neke 2001god taj 1.6,1.8,2.0(4cilindra)!

Jesi li neki vozio i koji? Ajde napisi kakva si to iskustva imao?

Link to post
Share on other sites

Koliko su tih 10 motora koje pominjes imali pregazenih kilometara i kako su odrzavani pre kvarova? Slucajno vozim N42 motor koji se ugradjivao i u E90 pa te pitam. Takodje, znam da se zamenom spanera, koji kosta oko 30e, moze spreciti eventualno prezupcavanje...

Jednostavno ne mogu da verujem da jedna fabrika poput BMW-a moze da dozvoli da joj motor koji je konstruisan u proslom milenijumu bude bolji od aktuelnih?!

Nemoj pogresno da me razumes, ali to je isto kao kada bi rekao da je motor iz tvog auta bolji od nekog dizela koji je konstruisan deceniju kasnije...

Ako vec pises i hoces da pomognes nekom onda pisi sa argumentima jer tako pomazes. U suprotnom mozes samo da zbunis...

Link to post
Share on other sites

Zato sto bmw kao i ostle proizvodjaci ne interesuje kvalitet vise!

Znas sta je m50 motor iz 90god za SVE ove nove?

idi kod Bate u Mirijevo pa vidi koliko tih N motora dnevno prodje i dalje tvrdim da je djubre!

Ne vozim to sto pise!

Link to post
Share on other sites

ti vozis taj motor i verovatno te odlicno sluzi ali generalno nije tako

isto tako sam i ja nekada vozio taj tds koga pljuju ali ja se nikada necu zaliti jer me je odlicno sluzio a u sustini ima decijih bolesti!

Link to post
Share on other sites

evo i mene odlicno sluzi n42, svi naredni bmw-ovi motori bazirani su na valvetronicu i jako je neozbiljno barem kao ljubitelj bmw-a reci da su motori cetvrtaci losi...uglavnom je to prica rekla kazala od nekoga ko je kupio auto sa 500,000km a na satu 120, nadrukan sa 15w40 i onda krece pljuvanje...

jednostavno bmw nije za svakog, ako nemas da ga odrzavas zaobidji ga, unistice te i emotivno i finasijski...

Da su losi motori bmw bi to davno preskocio jos od e46, nebi ih sigurno stavljao u e90 i cekao da mu dodju ljudi u garanciji sa prezupcenim motorom na kako vi kazete 40kkm...toliko prosecan nemac prodje u godinu dana a mozda cak i u 6 meseci...

Ne kazem da je savrsen, ima svoje mane ali one su opste poznate...pisao je o tome jako puno...jedina stvar zasto taj motor moze da prezupci je zatezac lanca...al nije to jedini bmw motor koji je prezupcio...bilo je i sestaka a i osmaka...

Poenta je uzeti odrzavan auto i odrzavati ga a ne popravljati...

Glupo je takodje pisati o necemu da je djubre ako si cuo nesto o tome...

Probaj pa onda pisi. Prenesi svoja iskustva a ne prepricavaj tudje price.

...ispadose samo novi bmw dizeli dobri i bmw vise ne zna da napravi benzinca

Link to post
Share on other sites

Postovani,

Nov sam na forumu, a takodje imam malo iskustvo sa BMW. Trenutno vozim alfu 147 iz '03 koju uskoro planiram da promenim i da predjem na najbolji auto na svetu:)

Primetio sam da na forumu imam malo informacija o modelima 318i i 320i e90, stoga bih voleo da neko ko je kupovao ili ima podeli utiske sa nama ovde o ovom modelu.

Konkretno planiram da kupim jedan od ova dva modela u Nemackoj, na sta je potrebno da obratim paznju, sta je najbitnije da pogledam, koje su im slabe tacke, sta bi trebalo da izbegavam. Naravno ne informacije vezane od koga kupujem, servis i sl to se podrazumeva. Nego neke stvari koje su vozaci primetili, ili ih je neko posavetovao itd. Recimo kad sam kupovao alfu trebao sam da proverim 30 stvari al se isplatilo.

Takodje meni se jako svidja e60 ali najradije bih kupio e90. Da li je neko imao iskustva vezana za neke stvari recimo, na novijim modelima(mladjim od 7 godina), kao da je isprogramiran da crkavaju neki elektronski delovi koje ni sam bog ne moze da popravi.

Auto bih uzimao za sebe i hteo bih da ga vozim 3-4 godine, recimo 20-30 hiljada godisnje. Takodje o samom modelu startnosti i potrosnji nije bitno, posto sam imao prilike da vozim 318 na plin, i moram reci da je sasvim za moj pojam zadovoljavajuce.

Koliko kosta mali a koliko veliki servis?

Da li mozda odabrati model e60 zbog jednostavnijeg odrzavanja ili to sa ovim modelima nije problem?

Kolika je realna cena ovog modela (320i/318i e90) godista 2005-2006 predjena kilometraza ispod ili oko 200 000. (naravno ne ovi iz sapca sa 70 000).

Zahvaljujem se svim dobrim ljudima na pomoci

Pozdrav

Gledaj da je motor uredno odrzavan, da ima servisnu istoriju uglavnom to su n46 motori, i muce ih iste boljke kao i n42. To je taj nesretni zatezac lanca. Redizajnirana verzija je u prodaji od 2007 godine. To je prva stvar koju bi trebao da uradis kad i ako ga doteras.

Ako vec kupujes auto gledaj da bude u dobroj opremi, ne stedi pare na tome, obicno kasnije ces pozeleti mnoge stvari...m-optic, sport volan, vece felne, kozna sedista itd itd...

Veliki servis nemas potrebe da radis...

Na toj kilometrazi oce dosta gumica na motoru da propisa kao i dihtung deklija, kartera, kucista filtera ulja i slicno.

Druga stvar koju treba da uradis je separator uljnih para...

Sto se plina tice, moze se ugraditi i jako lepo radi ali ovog puta moras da biras i majstora i uredjaj...sto bolji uredjaj npr stag 300 pemium i sto bolji majstor i nema brige.

Ako kupis auto ispod 200k navozaces se, samo se potrudi da bude prava km

Nadam se da sam pomogao...

Link to post
Share on other sites

evo i mene odlicno sluzi n42, svi naredni bmw-ovi motori bazirani su na valvetronicu i jako je neozbiljno barem kao ljubitelj bmw-a reci da su motori cetvrtaci losi...uglavnom je to prica rekla kazala od nekoga ko je kupio auto sa 500,000km a na satu 120, nadrukan sa 15w40 i onda krece pljuvanje...

jednostavno bmw nije za svakog, ako nemas da ga odrzavas zaobidji ga, unistice te i emotivno i finasijski...

Da su losi motori bmw bi to davno preskocio jos od e46, nebi ih sigurno stavljao u e90 i cekao da mu dodju ljudi u garanciji sa prezupcenim motorom na kako vi kazete 40kkm...toliko prosecan nemac prodje u godinu dana a mozda cak i u 6 meseci...

Ne kazem da je savrsen, ima svoje mane ali one su opste poznate...pisao je o tome jako puno...jedina stvar zasto taj motor moze da prezupci je zatezac lanca...al nije to jedini bmw motor koji je prezupcio...bilo je i sestaka a i osmaka...

Poenta je uzeti odrzavan auto i odrzavati ga a ne popravljati...

Glupo je takodje pisati o necemu da je djubre ako si cuo nesto o tome...

Probaj pa onda pisi. Prenesi svoja iskustva a ne prepricavaj tudje price.

...ispadose samo novi bmw dizeli dobri i bmw vise ne zna da napravi benzinca

Tako je! Ti si napisao ono sto sam ja mislio. Dakle, jos jedan zadovoljan vlasnik. :good:

@DjokovicGM

Na linku ispod imas neke informacije o N42 motoru, koji je u sustini skoro isti kao i N46 koji se ugradjuje u model koji planiras da kupis.

KLIK !

P.S. Gmax ti je u sustini rekao sta treba da gledas i sta treba da uradis kada ga budes kupio. Ja cu samo da dodam da obavezno kupis auto koji ima pravu kilometrazu (po mogucstvu manju od 200.000km) i redovnu servisnu istoriju.

Link to post
Share on other sites

Hvala vam momci na odgovorima, posebno @gmax i @Zeljkamp.

Naravno ne zelim da pricam o tome kako se nekad pravio auto a kako sad, jasno je da auto vise nece sluziti 20 godina nego 10-12. Takodje ipak bavarski proizvodjac ne bi sebi dopustio da se sroza na neki los nivo, a svuda u svetu im raste prodaja???

Vozim Alfu 147 sad ako neki auto po nasim putevima zahteva odrzavanje onda je to taj. Tako da mi je sasvim jasan koncept odrzavanja auto. Mislim da ako sebi mogu da priustim takav model da cu moci da ga i odrzavam, ne verujem ako je sve ok da je odrzavanje vece od 500-700 evra godisnje.

Recimo @gmax @Zeljkamp jasno je da proverim auto da li je odrzavan u servisim i to, naravno rukovodeci se i tome kad sednem u auto kakav je zvuk motora i kad se otvori hauba da li ima neki cudan zvuk, u voznji i sl. Recimo te stvari su na alfi bile izrazene kad nije dobra, recimo pre kupovine ove proverio sam neka dva modela, i recimo kod jednog mi se nije svidelo neki zvuk cudan napred, dok kod drugog, zvuk motora kao i odnos vlasnika prema njemu, tako da poslednji koji sam probao je bilo sve ok, i do dan danas nisam imao nikakav problem, redovno odrzavanje i sl. Da li je tako moguce otkriti i kod ovih modela na taj nacin?

U principu ne przim auto po gradu, ali kad uslovi za to dozvoljavaju volim da slusam muziku motora:)

Link to post
Share on other sites

evo i mene odlicno sluzi n42, svi naredni bmw-ovi motori bazirani su na valvetronicu i jako je neozbiljno barem kao ljubitelj bmw-a reci da su motori cetvrtaci losi...uglavnom je to prica rekla kazala od nekoga ko je kupio auto sa 500,000km a na satu 120, nadrukan sa 15w40 i onda krece pljuvanje...

jednostavno bmw nije za svakog, ako nemas da ga odrzavas zaobidji ga, unistice te i emotivno i finasijski...

Da su losi motori bmw bi to davno preskocio jos od e46, nebi ih sigurno stavljao u e90 i cekao da mu dodju ljudi u garanciji sa prezupcenim motorom na kako vi kazete 40kkm...toliko prosecan nemac prodje u godinu dana a mozda cak i u 6 meseci...

Ne kazem da je savrsen, ima svoje mane ali one su opste poznate...pisao je o tome jako puno...jedina stvar zasto taj motor moze da prezupci je zatezac lanca...al nije to jedini bmw motor koji je prezupcio...bilo je i sestaka a i osmaka...

Poenta je uzeti odrzavan auto i odrzavati ga a ne popravljati...

Glupo je takodje pisati o necemu da je djubre ako si cuo nesto o tome...

Probaj pa onda pisi. Prenesi svoja iskustva a ne prepricavaj tudje price.

...ispadose samo novi bmw dizeli dobri i bmw vise ne zna da napravi benzinca

Drago mi je da te dobro služi i nadam se da će i ubuduće. Činjenica je da ima mnogo žalbi na taj motor, mnogo više nego na šestake. Taj motor je dobar samo kad je nov.

Link to post
Share on other sites

evo i mene odlicno sluzi n42, svi naredni bmw-ovi motori bazirani su na valvetronicu i jako je neozbiljno barem kao ljubitelj bmw-a reci da su motori cetvrtaci losi...uglavnom je to prica rekla kazala od nekoga ko je kupio auto sa 500,000km a na satu 120, nadrukan sa 15w40 i onda krece pljuvanje...

jednostavno bmw nije za svakog, ako nemas da ga odrzavas zaobidji ga, unistice te i emotivno i finasijski...

Da su losi motori bmw bi to davno preskocio jos od e46, nebi ih sigurno stavljao u e90 i cekao da mu dodju ljudi u garanciji sa prezupcenim motorom na kako vi kazete 40kkm...toliko prosecan nemac prodje u godinu dana a mozda cak i u 6 meseci...

Ne kazem da je savrsen, ima svoje mane ali one su opste poznate...pisao je o tome jako puno...jedina stvar zasto taj motor moze da prezupci je zatezac lanca...al nije to jedini bmw motor koji je prezupcio...bilo je i sestaka a i osmaka...

Poenta je uzeti odrzavan auto i odrzavati ga a ne popravljati...

Glupo je takodje pisati o necemu da je djubre ako si cuo nesto o tome...

Probaj pa onda pisi. Prenesi svoja iskustva a ne prepricavaj tudje price.

...ispadose samo novi bmw dizeli dobri i bmw vise ne zna da napravi benzinca

Ne probam i ne vozim nista sto je ispod 25ookubika vec 8 godina!

To sto vozite te fenove da bi trosili 4l i placali registraciju 20.000din i ovde pricali o bmw-u,nemoj molim te!

a koliko ljudi poznajem sto voze bmw ne mozes ni da zamislis!

Srecna kupovina!

Link to post
Share on other sites

Molio bih hejtere da ne spamuju, bio fen ili ima ispod 2000 kubika, izgled i sl nije stvar rasprave, sta se kome svidja je licni stav, da vozis bez auspuha da ceo komsiluk cuje kad krenes u grad me ne interesuje. Mislim da je moje pitanje i tema jasna. Auto kupujem zbog svog uzivanja, ne kako ce drugi da me vide, nemam komplekse.

Pozdrav, ko ima iskustva nek nastavi da pise tnx.

@Zeljkamp super su linkovi, koliko vidim problem su plasticne komponente uglavnom, kakava su tvoja iskustva po tome i servis u Srbiji, da li postoje metalne komponente kod nas?

Link to post
Share on other sites

Evo da postavim i par modela koji su mi zapali za oko:

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=226581679&cd=634938683700000000&asrc=st

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=224447033&cd=634896307380000000&asrc=st

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=210219097&cd=634941953150000000&asrc=st

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=224447033&cd=634896307380000000&asrc=st

Brine me kod njih relativno mala kilometraza <200.000 sad video sam da im je range od 7500-9000 evra za solidne primerke, da li je ovo sa linkova realna cena, misljenja?

Link to post
Share on other sites

Čovek ti je odgovorio da smatra da su ti motori djubrad, nema potrebe da se ljutiš. Kako god kupuješ za svoje pare pa kupi šta hoćeš. Najiskrenije ti želim da kupiš dobar auto i da budeš zadovoljan.

Link to post
Share on other sites

@Zeljkamp super su linkovi, koliko vidim problem su plasticne komponente uglavnom, kakava su tvoja iskustva po tome i servis u Srbiji, da li postoje metalne komponente kod nas?

Ne razumem te najbolje, o kakvim metalnim komponentama pricas? Sto se servisa tice, nije problem, imas da biras kod koga ces da ga odrzavas. Od ovlascenih su tu Delta ili BMW Stefanovic koji je na ulazu u Mladenovac. Od neovlascenh BMW servisa bih preporucio Batu ili ako imas nekog drugog, tvoj izbor. Sto se delova tice, ni za to nije problem jer ako nekog dela nema na stanju, moze da stigne za 5-10 dana, nekad i pre. Originalne delove imas u Delti. Ako ti se ne kupuje kod njih, onda mozes da pozoves BMW Line koji se nalazi u Sarajevskoj. Oni imaju delove ostalih proizvodjaca, kao i original delove i cene su im iste kao u Delti.

Evo da postavim i par modela koji su mi zapali za oko:

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=226581679&cd=634938683700000000&asrc=st

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=224447033&cd=634896307380000000&asrc=st

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=210219097&cd=634941953150000000&asrc=st

http://www.autoscout24.hr/Details.aspx?id=224447033&cd=634896307380000000&asrc=st

Brine me kod njih relativno mala kilometraza <200.000 sad video sam da im je range od 7500-9000 evra za solidne primerke, da li je ovo sa linkova realna cena, misljenja?

Onaj crni ima najbolju opremu i po meni je najzanimljiviji, ali... Ja bih se pre odlucio na kupovinu od neke auto kuce jer oni moraju da stoje iza onog sto je napisano u oglasu. Bez obzira na sve, obrati paznju od koga kupujes i dobro otvori oci prilikom kupovine. U Nemackoj pazi na nase ljude, turke i ostale dosljake koji rade sa autima jer su u stanju svasta da urade. Ni Nemacka nije kao sto je nekad bila. Super bi bilo kada bi imao nekog da ode i pogleda auto umesto tebe. ;)

P.S. Nemoj da te ovo sto sam napisao uplasi, samo sam ti dao smernice koje verovatno i sam znas.

Link to post
Share on other sites

meni se cini da vas dvojica nemate ni dozvolu ako ste uopste dvojica :D

:D

Naidjite ponekad na Banjcu da se upoznamo i razmenimo mišljenja. :rolleyes:

:D

Link to post
Share on other sites

Ok da pojasnim za plasticne delove, recimo motor N46 koji ima plasticnu pumpu za rashladnu tecnost, delovi oko hladnjaka i jos mnogo toga

video sam da je resenje uglavnom stavljenje aluminijumske pumpe, itd kao na seriji snimaka.

Koliko sam gledao na internetu motor kao motor ako je odrzavan je dobar, sem tih sistema koji su jako problematicni.

@pak76 , @Nidza crveni daleko od toga da se ljutim i sl, nego iz vasih odgovora vidim neku ogranicenost tipa golf 2 je najbolji na svetu i sl, sta je po vama najbolji izbor sto se tice bmw, naravno da je mladji od 2004, i da je cena ispod 8000e?

Link to post
Share on other sites