Recommended Posts

Pozdrav istomisljenicima,

i odmah bi imao jedno pitanje mozda ste se vec i susreli sa slicnimim problemom.

Bmw 320d M47 100Kw, kupljen sa pokvarenom turbinom iz nemacke sa 257000 Km i urednom servisnom ,sve ocisceno od garezi mogucih opiljaka(usisna grana,egr,poklopac ventila,interkuler,sva creva za hazduh i sve gde prolazi vazduh)zamena svih filtera i sipano novo ulje(castrol 5/40).

Nakon remonta turopunjaca (uzice),sledi ugradnja,sve po propisu,auto pali bez problema i radi veoma mirno u praznom hodu na ca 750 obrtaja,sledi zagrevanje motora i probna voznja.............sve ok. Nako ca 270 km cuoh blago zavijanje u vecernjim casovima pa sam odmah ujutro proverio pritisak ulja koji ide prema turbini (vruc,ler 0.5 bar pa do 4 na 3000 obrtaja)po autodati odlicni parametri,istog dana posle nekoliko km nagli gubitak snage zavijanje turbine i gasenja auta i sledece destinacija kanala,izvadi turbinu i procurela.............na svu srecu nije povukla ulje i nije se raspala......... naime, dali je normalno da turbina prosvira nakon 311km,dali je nisu dobro balansirali ili je nesto drugo uzrok ??????

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Bobane, koliko sam ja upoznat oni stvarno imaju reputaciju.

Ne kažem da im se ne dešavaju greške (kao što se može desiti i ostalima), ali većina ljudi koje poznajem su između ostalih slali turbinu kod njih na reparaciju i bili zadovoljni.

I kod putničkih i kod teretnih vozila.

Koga smatraš boljim, tj. koga preporučuješ ?

Tihomire, naravno da nije normalno da turbina prosvira u tom roku, sa tim pređenim kilometrima.

Link to post
Share on other sites

a zar nije bilo bolje , odmah u nemackoj kupiti polovnu turbinu , ako si vec znao da je tvoja "otisla " ? .... ako nista drugo , barem je jeftinija od remonta stare !

Link to post
Share on other sites

imam garanciju,poslao sam je nazad za uzice i cekam odgovor od njih,mada sam cuo da su oni najbolji ali i najoljima moze da omane malo

Reci ce ti da je greska prilikom montaze , to su meni tri puta rekli za turbinu od Tojote . Imate u temerinu odlicnog majstora za turbine .

Link to post
Share on other sites

Čekaj, tri puta su ti remontovali istu turbinu ?

U kom vremenskom i kilometražnom razmaku?

Link to post
Share on other sites

pozdrav svima na forumu. naravno da nije normalno da ti crkne turbina posle 300km ali sve je moguće, zašto ne pozoveš RAŠU iz S. Karlovaca za savet čovek je ok i pravi znalac što se tiče BMW-a, ako nemaš broj javi se. :e30:

Link to post
Share on other sites

uzice su nekad imale reputaciju cak stavise i sam sam prosao tu pricu nakon silnih preporuka, medjutim sada licno poznajem jos dva coveka koji su imali lose iskustvo s njima tj s njihovim remontima, a ima ih josh sa japanskim autima koje poznajem preko foruma. Ta prica sa uzicama traje vec nekoliko godina nije to nista novo.

Ne nije normalno da ti turbina ode ili ima bilo kakve kvarove posle predjenih 311 km.

Na svu srecu izbor postoji, i to kakav, srpski anstajn u vojvodjanskoj na tosinom bunaru (mozda je to i zemun) po imenu Sloba Jevric- turbo servis jevric.

Licno sam otisao da ga upoznam kada sam radio generalku na bratovom golfu tdi, odusevljen sam, jedini covek s kim sam do sada mogao da razgovaram o stvarima o kojima sam hteo da razgovaram s ljudima vec jako dugo vremena, stvari o kojima se kod nas i ne prica a kamoli radi.

Nakon predjenih 1600+km s golfom nakon generalke i remonta turbine mogu reci da sam zadivljen tj bio sam zadovoljan odmah i promena za sada nema.

Moje licno iskustvo cu da podelim sa vama uskoro kada mi slozi hybrid turbo kako smo ga vec dizajnirali, samo cu da kazem da da se radi o journal punjacu sa boost responce-om kao kod BB punjaca, ja sam originalno hteo da kupim gt2560r aka t28r i bio sam spreman da kompromizujem top end da bih dobio odaziv dole na niskim, ali sada ne moram i dobicu i jedno i drugo... sa svim modifikacija upola cene od novog t28r, i to je nov turbo.

Oh btw, dobrodosao.

Link to post
Share on other sites

Čekaj, tri puta su ti remontovali istu turbinu ?

U kom vremenskom i kilometražnom razmaku?

Nije bilo km , jednostavno je namontiramo i ne radi , cetvrti put su trazili auto . Bilo to dosta davno , u to vreme bili dumsteri , sada ne znam ali vise ne idem kod njih .

Link to post
Share on other sites

pozdrav svima na forumu. naravno da nije normalno da ti crkne turbina posle 300km ali sve je moguće, zašto ne pozoveš RAŠU iz S. Karlovaca za savet čovek je ok i pravi znalac što se tiče BMW-a, ako nemaš broj javi se. :e30:

Hvala na predlogu, imam Rasin broj, zvacu ga bas u ponedeljak da ga pitam sta on misli o ovome

Link to post
Share on other sites

a zar nije bilo bolje , odmah u nemackoj kupiti polovnu turbinu , ako si vec znao da je tvoja "otisla " ? .... ako nista drugo , barem je jeftinija od remonta stare !

Slazem se stime, ali nije bas jeftinija polovna od remontovane, jedan poznanik u nemackoj mi je trazio i tada nije mogao da nadje a rece mi da se krecu oko 500 eura, tako da sam se odlucio za remont, sad je nazalost vec kasno za polemiku sta sam mogao i sta ne, videcemo na kraju sta ce da bude kad se podvuce crta

Link to post
Share on other sites

Ja sam radio turbinu kod njih u Uzicu zimus i od tad sam presao 5.000 km i nemam nikakvih problema !!! A bas ne znam da'l moze da bude jeftinija i bolja polovna, jer ne znas koliko je presla !!!

Link to post
Share on other sites

Ja sam radio turbinu kod njih u Uzicu zimus i od tad sam presao 5.000 km i nemam nikakvih problema !!! A bas ne znam da'l moze da bude jeftinija i bolja polovna, jer ne znas koliko je presla !!!

Slažem se. Vidiš da se i kod remontovanih stvari dešavaju problemi, ali ipak po meni bar znaš da je rađena, tj. remontovana, imaš neku garanciju . Teško mi je poverovati da ćeš kupiti polovnu turbinu u baš ispravnom stanju.

Ne kažem, može da se desi, ali svi znamo kako se voze i koji im je vek trajanja.

Kakva je turbina koju kupujuš, ko je vozio, u kakvom je stanju i koliko će ti izdržati ...

Definitvno bih uzeo remontovanu.

Link to post
Share on other sites

ufffffffff...............nakon 5 dana kidanja zivaca i razmisljanja ko i sta je pogresno uradjeno,

konacno odgovor iz uzica...........salju mi turbinu sutra ,sta je tacno bilo neznam a iskreno i neinteresuje me, jer nemoram nista da doplatim, predpostavljam da je bila lose izbalansirana.

Konacno cu moci da nastavim da sredjujem auto dalje,

hvala svima koju su se javili i nadam se da cemo u nekim narednim temama razgovarati o nekim veselijim stvarima

Link to post
Share on other sites

obavezno javi kako ti ide, ja planiram za jedno 25 dana da saljem u uzice na remont moju, a sad si me zabrinuo ovom pricom...:S

Link to post
Share on other sites

u uzicu ima bar 5 servisa turbina tako da ne mora da znaci da ste slali svi u isti servis. inace oni najpoznatiji iz uzica su toliko dobri u poslednjih 5 godina da se od 20 turbina 18 vrate na reklamaciju.

Link to post
Share on other sites

obavezno javi kako ti ide, ja planiram za jedno 25 dana da saljem u uzice na remont moju, a sad si me zabrinuo ovom pricom...:S

javicu, nemas problema,

e sad, dal je to jedan od slucajeva koji se zna desiti ili su menjali majstore pa grese u nekim stvarima oko remonta turbine,sam bog zna, kad namontiram i provozam auto vise cu znati da ti/vam kazem.

Link to post
Share on other sites

u uzicu ima bar 5 servisa turbina tako da ne mora da znaci da ste slali svi u isti servis. inace oni najpoznatiji iz uzica su toliko dobri u poslednjih 5 godina da se od 20 turbina 18 vrate na reklamaciju.

eto i ovo je podatak koji nisam znao(da ima 5 servisa), mada mi se cini da je moja bila u tom "najpoznatijem" servisu, bar po logou koji je bio na garanciji(nije trenutno kod mene pa nemogu da budem 100% siguran u to) i web prezentaciji, mada sam i ja, tek kada sam poslao turbinu, cuo price da imaju dosta reklamacije, valjda ce sad ova biti ok.

Link to post
Share on other sites

Ajde mi objasni gde ima 5 servisa i gde se nalaze, bas me zanima!!! Ja sam bio licno u onom velikom servisu cim udjes u Uzice desno ka Tempo marketu i nisam cuo da ima jos neko iz Uzica !!!

Link to post
Share on other sites