Parking senzori!!!


Recommended Posts

Da li je istina da parking senzori ne mogu da rade ni na jednom drugom radionu, da samo mugu na fabrickom raditi?? Ako mogu na svaki radio, da li je sve spojeno kako treba u euro dzeku ili treba nesto dodatno spojiti? Serija BMW je E46, takodje i E36! Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Citao sam post 3 puta, ali te nisam razumeo sta hoces da pitas. :blink:

Mogu li raditi parking senzori na nekom drugom radio uredjaju, sem na fabrickom kasetofonu?

Imam E36 ne rade senzori, drug mi ima E46 takodje ne rade i jos jedan drug ima E46 isto ne rade, kod svih drugi radion, ni kod jednog nije fabricki kasetas!

Link to post
Share on other sites

...ja nisam siguran da se parking senzori konektuju na radio- i na zvučnike, već imaju neki svoj zvučnik/pištavac. Bar je tako kod većine drugih vozila, ne znam za e46

Ma E46 je smece od auta, njezno u pm, Mercedes W203 ako ima senzore onda ima i vizeulno i zvucno, a ovo sranje spojilo Boga ti pitaj kako!

Link to post
Share on other sites

Svi parking senzori rade na određenoj frekfenciji, ja sam imao problem, posto imam after market senzore, da mi se poklopila frekfencija senzora sa frekfencijom centralne brave i i ista nije bila u funkciji. Kada sam promenio centralni modul od senzora, sve je opet proradilo.

Postoji mogucnost da dolazi do preklapanja frekfencija. Ja sam čak blokirao sa frekfencijom aute koji su parkirani blizu mog (E46 i E39), ni njima nije radilo daljinsko otključavanje, odnosno zaključavanje.

Još da znaš, da se kod E36-46 gong sa centalnim modulom od PDC-a nalazi ispod volana.

Link to post
Share on other sites

druze objasni kako to ne rade senzori, kako se ponasa kad ubacis u rikverc?

Drug i kod obe E46-ice i kod jedne E36 se isto desava! Kad ubacim u rikverc samo pisti par sekundi bez prekida i stane i to je to vise ne pisti nikako!

Link to post
Share on other sites

Svi parking senzori rade na određenoj frekfenciji, ja sam imao problem, posto imam after market senzore, da mi se poklopila frekfencija senzora sa frekfencijom centralne brave i i ista nije bila u funkciji. Kada sam promenio centralni modul od senzora, sve je opet proradilo.

Postoji mogucnost da dolazi do preklapanja frekfencija. Ja sam čak blokirao sa frekfencijom aute koji su parkirani blizu mog (E46 i E39), ni njima nije radilo daljinsko otključavanje, odnosno zaključavanje.

Još da znaš, da se kod E36-46 gong sa centalnim modulom od PDC-a nalazi ispod volana.

Kod mene radi centralna ali ne radi daljinsko i parking senzori!

A vidjecu nesto ganjati, praviti, ali mi nije bas ni hitno, mogu i bez toga! :-)

Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem, ne rade mi 2 senzora pozadi i desava se isto kao kod tebe. Ubacim u rikverc, pisti par sekundi i posle nista.

Vozim tako duze od 2 god i ne smeta mi. Novi senzor za e46 ti je oko 100€, polovan 50€.

Link to post
Share on other sites

Zakači na dijagnostiku i pokazaće ti koji senzor ne radi. Meni se trenutno isto dešava, bio sam u servisu i ustanovio u čemu je problem.

Btw, jel rade posao pdc senzori što se na ebay-u prodaju za 20ak e na komad? Kod Radulovića je oko 8000din kom.

Link to post
Share on other sites

Ja sam uzimao sa eBaya parking senzore za E60. Nov, ofarban fabrichki u farbu koja mi treba , sa poshtarinom me izashao oko 40E, original Valeo.

Radi odlichno, bez problema.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja imam isti problem, ne rade mi 2 senzora pozadi i desava se isto kao kod tebe. Ubacim u rikverc, pisti par sekundi i posle nista.

Vozim tako duze od 2 god i ne smeta mi. Novi senzor za e46 ti je oko 100€, polovan 50€.

Meni ne rade skoro isto tako i to od kada sam menjao akumulator. Da li je od tada nesto pobrljavio ili je neki senzor riknuo jos nisam ispitivao.

Link to post
Share on other sites

Ja sam jedan svoj senzor shebao pri pranju. Ne smijesh direktno na njega da uperish mlaz vode pod pritiskom, jer postoji shansa da ga shebesh.

Chitam i na stranim forumima da je to chest sluchaj.

Link to post
Share on other sites