Potrosnja @ 150kmh


Recommended Posts

Interesuje me koja je potrosnja E46 BMW-a 320D (sve verzije) na otvorenom pri konstantnoj brzini od 150kmh? To je za mene idealna brzina za auto put - dovoljno je blizu 120 da nema rizika od presretaca, sa druge strane je i dosta brza od 120, tako da je evidentno skracivanje vremena puta. Ako je neko vozio i zapamtio voleo bih da napise, kao i da napise koji menjac ima, da li 5 ili 6 brzina manuelni, ili automatik. Naravno, ne skodi napisati i koja je verzija motora, da li 100kW ili 110kW ili 120kW. Hvala.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tom brzinom idem stalno , setujem tempomat i 150kmh drzhim konstantno na auto putu. Nemam E46, imam E60 530 d i aut.mjenjach, a potroshnja mi je 6,8L , provjereno i ruchno sipanjem do chepa i rachunanjem, a i na kompu. Znachi na 320D E46 josh manje, vjerovatno i i ispod 6.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, pa tesko da je tako ali 'ajde...

BMW E46 Touring 318d 115 KS (2.0 motor), manuelni, 5 brzina...

Pri 150 km/h trosi oko 7.5 lit... Verujem da 320d 150 KS sa 6 brzina trosi nesto manje ali tesko ce da trosi samo 6 litara...

Link to post
Share on other sites

BMW E46 320D 6 brzina,tempomat - okruglo 6l na 150,neznatna razlika na 160,sa letnjim gumama. Provereno. Sa zimskim mi je bilo oko 6,5 - 6,8 ne secam se bas tacno.

Link to post
Share on other sites

320d 150 konja, 6 brzina, 6l na 150 km/h ili nesto tik ispod 6l (da ne preterujem ako neko hoce da se opkladi), ko ne veruje moze u 100 evrica samnom u auto i na otvoren put. (naravno, zatvoreni prozori, cak mislim da klima ne menja bitno situaciju).

Link to post
Share on other sites

320d 150 konja, 6 brzina, 6l na 150 km/h ili nesto tik ispod 6l (da ne preterujem ako neko hoce da se opkladi), ko ne veruje moze u 100 evrica samnom u auto i na otvoren put. (naravno, zatvoreni prozori, cak mislim da klima ne menja bitno situaciju).

koje ti gume imas!? jer nemoguce da je tolika razlika izmedju mog i tvog motora! relativno su slicni a mislim da je i e46 malkice tezi!

Link to post
Share on other sites

moj na 150 trosi oko 7lit. sest brzina 150konja a 6lit ne moze da trosi ni nizbrdo

e tako i meni slazem se sa tobom to ovi sto slazu za jedan litar pa se hvale trosi 6 na 150km/h oce malo sutra!

Link to post
Share on other sites

Ja sam do skora imao 320dsw automatik 100kw i trosio je 7,5-8l na 100km pri toj brzini. Sada e39, 530d, manuelni 5-stepeni menjac, trosi ispod 7 litara.

Razlika je jos veca u gradu gde je 320d trosio oko 11 a 530d- 8,5.

Link to post
Share on other sites

Drustvo,danas sam isao za NS nesto autoputem i bas reko' da vidim da nisam slagao. I rezultati testiranja mi kazu sledece:

BMW 320D E46 100Kw limuzina,gume 16" Michelin Energy power saver,6 brzina,tempomat,na 150km/h 5,8 - 5,9L,2700 o/min, 160km/h 6,1 - 6,2L,2900 o/min.

Ko ne veruje,mogu neku kintu da mu uzmem! :-) Pozdrav za Ticu.

Link to post
Share on other sites

ne priznajem bmw koji trosi ispod 15 litara.

tako je to je pravi BMW kad ti osetis miris benzina u vazduhu hahaha

Link to post
Share on other sites

Drustvo,danas sam isao za NS nesto autoputem i bas reko' da vidim da nisam slagao. I rezultati testiranja mi kazu sledece:

BMW 320D E46 100Kw limuzina,gume 16" Michelin Energy power saver,6 brzina,tempomat,na 150km/h 5,8 - 5,9L,2700 o/min, 160km/h 6,1 - 6,2L,2900 o/min.

Ko ne veruje,mogu neku kintu da mu uzmem! :-) Pozdrav za Ticu.

Nemoj da verujes kompu uvek! Najverodostojnije ti je do cepa, pa do cepa i izracunaj. Videces da ima razlike! I uvek je mali vise nego sto komp pokazuje.

Link to post
Share on other sites

Lepo je sa bmw-om :prankster2:

Stedis gorivo i pazljivo stiskas gas.

jedno 20 km. pa jos 30 km.

divis se sebi sto si uspeo toliko dugo da se obuzdas

i onda ga nagazis jedno 300 metara, i ode sve sto si ustedeo :D :D

Link to post
Share on other sites

to ti je moja zivotna pria stedim stedim gok mi se neki matorac ne zalepi i ne krene da me nervira sa nekom limuzinom sto misli da je mnogo brz pa mi pukne k***c raspalim 200 i najebem od presretaca :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Brzina ti tu nije bitna, bitni su obrtaji i polozaj papucice gasa.

Ako ima snage ista ili slicna potrosnja moze i na 130km/h

Kolega bmwe30drifter zna mnogo vise o tome ;)

Link to post
Share on other sites