Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

jel moze samo jos podatak, koliko treba da kupim antifriza za 320d od 100kw da bih promenio rashladnu tecnosti (podrazumeva se da cu da pravim 50/50 sa destilovanom vodim)...

Link to post
Share on other sites

jel moze samo jos podatak, koliko treba da kupim antifriza za 320d od 100kw da bih promenio rashladnu tecnosti (podrazumeva se da cu da pravim 50/50 sa destilovanom vodim)...

po autodati kaze da je 7l pun kapacitet

mislim da ti je 3l sasvim dovoljno da mesas sa destilovanom,mozes i rosu ili akvavivu sta ti po volji

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

dosao danas dan da promenim antifriz (kupio BASF Glysantin G48) i naravno nista nije moglo da bude jednostavno i na brzinu a vetar siba napolje ne zna se :sick: ...

-stavio lavor , odvrnuo cep i na moje cudjenje isteklo samo 2.5l tecnosti, mislim na onaj plavi cep na hladnjaku i da ne zaboravim odvrnu sam i onaj cep gore sto je za odrzracivanje???????????????

-ja pomislio mozda nije ni imalo dovoljno mada je plovak uvek pokazivao da ima dovoljno tecnosti u posudi , zavrnem cep i ponovo pokusam da dolijem ovoga puta cistu vodu i opet stalo 2.5l....

vec sam procitao negde da u E46 320d 100Kw staje 6+L rashaldne tecnosti i kapiram ja da je ovo isteklo strasno malo, posto nisam hteo da ulazim u sitna crevca ja uzeo pa ponovo napunim (dopunim) sistem cistom vodim , upalim motor i pustio ga tako da odradi 10tak min. dok nisam osetio da je voda u hladnjaku topla, znaci otvorio termostat, ja ugasim auto pa ga ostavim da se prohladi 30-tak min. pa istocim tecnost i tako ponovio postupak 2 puta , nakon toga sam uspeo da dosipam 2.5l cistog antifriza i kapiram kad se bude u sistemu izmesao sa ostatkom tecnosti da ce da bude ok a i drugar ima ono sto meri antifriz pa cu za neki dan da ga oteram da vidimo sta ce da pokaze....

jega ne ispadne neko cudo da me boli glava ......... :confused:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Obavezno kvalitetan antifriz sipajte jer meni se skoro desilo da je los antifriz pojeo vecinu alu cevki koje idu do malog hladnjaka samim tim i njega je unistio antifriz kao i ventile koje otvaraju za vruce/hladno. Samo kvalitetan G12 Total-ov(oko 500din litar) antifriz ili Bmw-ov originalni sa nekom koncentracijom do -25 ili -30, sve preko je nepotrebno. Auto je e34 525i sa m50 motorom staje oko 8L tecnosti, od toga 4L antifriza.

Link to post
Share on other sites

Nije greska ako je G12, jednostavno je drugacije u praksi. I ne moze obican G11 da se sipa, da kazemo onaj najjeftiniji.. U svakom slucaju nisi pogresio

po TIS-u (ima tabela u 9-om postu ove teme) tamo je cela lista antifriza koje je BMW odobrio za svoje automobile i ako krenete redom da ih pregledavate svi su plavi (G11)... ja sam uzeo BASF Glysantin G48 jer ga ima u TIS-u a u BG-u kosta 535 din/L....

PS

inace sam iz Knjazevca

Link to post
Share on other sites

Drugaru propisao hladnjak, otisla vodena 10-ak dana posle sipanja. E sad dal je do njega ili ne ja ne znam, do tad je bila voda u sistemu. U pitanju je M40 motor. G12 je namenjen za alu hladnjake i alu blokove, tako makar pise na njemu

Da se ubacim i ja ja ulio bmw-ov antifriz i sutradan propisao na racvi vode sto ide u blok motora ona plasticna raspala se dal je od antifriza ili nije neznam i tako da sad neznam koji da sipam i sta da radim.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

E ovako, kada sam kupio auto u njemu je bio Totalov g12. Ovo mu je 4 godina kako je menjan pa sam mislio da zamenim i citajuci iskustva sa foruma odlucio se za bmw-ov orginalni g11. Medjutim svi mi kazu da ce biti problem da se ispusti sva tecnost a ne bih hteo da mesam g11 i g12. Sa druge strane, vidim da po TIS-u Bmw odobrava ovaj Totalov g12 pa razmisljam da ostanem pri njemu. Imate li neki savet?

Link to post
Share on other sites

E ovako, kada sam kupio auto u njemu je bio Totalov g12. Ovo mu je 4 godina kako je menjan pa sam mislio da zamenim i citajuci iskustva sa foruma odlucio se za bmw-ov orginalni g11. Medjutim svi mi kazu da ce biti problem da se ispusti sva tecnost a ne bih hteo da mesam g11 i g12. Sa druge strane, vidim da po TIS-u Bmw odobrava ovaj Totalov g12 pa razmisljam da ostanem pri njemu. Imate li neki savet?

savet koji da izaberes nemam ja sipao G11

ali mogu da kazem da je patnja da se ispusti sva tecnost iz sistema i to povelika, verovatno postoji neki nacin ali ja nisam znao kako pa se majao celo prepodne .... nisam mogao da se nacudim da tolko NECE da istece vise od 2.5L ... :(

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Malo sam citao ovaj topic, pa me zanima, zbog cega u BMW mora stritktno da se sipa G11 a ne recimo G12 odnosno sada je G13. (Vw/Audi vise ne isporucuje g12). Koliko sam video katalogu, Audi/vw preporucuje g13 sa sve svoje modele, bez obzira na godine.

Link to post
Share on other sites