Recommended Posts

e46 320ci, 150ks, digitalna klima.

elektricni ventilator za hladnjak brljavi vec neko vreme, znaci nekad se ukljuci nekad ne,

po nekoj logici, ako se ukljucuje ponekad znaci nije motor od samog ventilatora,

kad izvadis utikac on se normalno iskljuci, ispitan je utikac i dolazi struja do njega.

dajte savet sta moze da je problem, sam ventilator ili nesto drugo,

neki majstor mi reko da ima neka plocica sa elektronikom posle utikaca, koju ili ja nemogu da je vidim ili je ugradjena negde ispod plastike ili u utikacu(valjda deo koji je na samom ventilatoru)

Link to post
Share on other sites

Taj ventilator, se ne ukljucuje uvek (sem kad klima radi), on je dvopolozajni i kada se poveca tempertura, a visko i tecnost ne mogu da rashlade motor, senzor ukljuci davac i tada on radi. Tako da ti ventilator OK.

Link to post
Share on other sites

taj ventilator ne radi uvek, vec se ukljucuje sam po potrebi. Jedino radi uvek kada je klima ukljucena. 100% tacno.

Link to post
Share on other sites

Ja mu to objasnjavam od starta... Ventilator klime radi uvek kada je klima ukljucena, a po potrebi se sam ukljucuje kada motoru treba dodatno hladjenje tj. kada hladnjak ,visko i vazdusno hladjenje ne mogu sami to da postignu ( na velikim vrucinama pri gradskoj voznji ili pri usponima gde se vozi u nizim stepenima prenosa).

Link to post
Share on other sites

znam da tako funkcionise, nego ovaj nekad nece uopste da ukljuci,

danas sam ga malo razvozio i sve funkcionise kako treba,

a pre neki dan na dijagnostici smo pokusali da pokrenemo vent preko kompjutera i nije hteo da cuje, nista mrtav.

definitivno nesto pravi problem

Link to post
Share on other sites

ma preso preko polovinu pre neki dan, taman da stanem da ga ugasim i vidim sta je, puko rezervoar za hladnjak,

to sam zamenio i shvatio da nije radio ventilator i onda sam uradio dijagnostiku

Link to post
Share on other sites

Onda ti nije u redu davac na hladnjaku koji daje signal i da je temperatura povecena i automatski ukljucuje ventiltor.

Link to post
Share on other sites

Double temperature switch, pod rednim brojem 10

MTkzNDcwX3A.png

On ti daje signal ventilatoru da se ukljuci.

Link to post
Share on other sites
Double temperature switch, pod rednim brojem 10

MTkzNDcwX3A.png

On ti daje signal ventilatoru da se ukljuci.

ova slika ti je verovatno od e30,

na e46 izgleda drugacije i ima temperatute sensor i pozicioniran je malo drugacije

Link to post
Share on other sites