Recommended Posts

Evo da i ja predstavim svoj dugo ocekivani novi auto :) Posle duge potrage za pravim autom, nabasao sam na ovu azdahu koja mi je bila pred nosem sve ovo vreme... Auto je kupljen od starca koji je prvi vlasnik, vozen i odrzavan u Svajcarskoj do 2005. kada je prebacen na nase table (Kosovska legalizacija). Auto u Srbiji malte ne nije ni vozen, tj. godisnje je jednom isao do BG-a i nazad i tek nesto sitno gradske voznje, nikad havarisan, u prvoj boji, nije bio maltretiran jer se starac nije izivljavao sa autom nego ga vozio kulturno :) Zadnjih godinu dana je sedeo neregistrovan, a u zadnje 2 nije presao ukupno 50km. Celu istoriju auta poznajem jer sam auto kupio od cimerovog rodjaka, a za ovih par godina koje je bio odrzavan kod nas je bio odrzavan kod mog prijatelja u servisu, tako da mi je samo potvrdio pricu. Od opreme ima bukvalno SVE sto se tada ugradjivalo, presao je pravih 252000km, samo su od stajanja neke stvari popustile koje cu morati da sredim. Dok je stajao, crepovi garaze posle jedne oluje su pale na haubu, prednje desno krilo i gepek i malo ga ulubile i ostetile, ali nista strasno, a posto u blizini tog naselja gde je stajao je jedna ciglana i gvozdjara, auto je sav ulepljen os prljavstine koja ce morati da se ispolira

Evo slika...

DSC00248.jpg

upload image

DSC00249.jpg

free image hosting

DSC00250.jpg

adult image hosting

DSC00251.jpg

adult image hosting

DSC00252.jpg

adult image hosting

DSC00253.jpg

adult image hosting

I na kraju dragulj... B) :dance3: :preved:

DSC00254.jpg

adult image hosting

DSC00255.jpg

upload image

Planovi su prvo registracija, pa onda lagano sredjivanje, samo sto ga ne mogu registrovati pre Uskrsa jer tek tad dolazi vlasnik iz Svajcarske. Za sada kupljen nov akumulator 110Ah, zamenjeni svi filteri (bosch), zamenjeno ulje (Castrol Magnatec 10w 40 polusintetika). Od ulaganja ima sledece: Auto gubi vodu ili na crevu koje ulazi u vodenu pumpu ili je kuciste pumpe puklo, to ce se videti kad se skine. Zatim, vlazi ulje automatskog menjaca na ulazu u plasticni hladnjak (verovatno je onaj prsten ili kako se vec zove), centralna spona, i auto radi na nekih 500-650 obrtaja, kad je hladan na 500, kad se zagreje na 650, cuje se neko lupkanje kad je na leru kao da neki nosac motora nije dobar i to je to otprilike, mozda jos neke sitnice :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bas je ocuvana, ko god je video uzivo je rekao isto, samo je strokava kako spolja, tako i unutra, a i ovo sto je izgrebana od crepova je ruzi, ali bice to sredjeno, prvo registracija, pa ove bitnije stvari i na kraju lickanje. Meni je u planu da je spustim napred za nekih 2-3cm da se izjednaci sa zadnjim delom, dobar tocak, beli migavci napred, crni gril, zmigavce na stopkama sprejem u crveno i to je otprilike to... Naravno neka solidna muzika posto sam ja "malo" fanatik za te stvari, ali to sve otom potom :)

Nije tajna koliko je placen, uzeo sam ga jako, ali jako jeftino i trenutno me kosta nekih 1200 evra sa svime sto sam mu zamenio i uradio, ali to je bila cena samo za mene jer ja tom coveku zavrsavam neke druge stvari njemu jako znacajne...

Link to post
Share on other sites

Nisam zigolo, ja sam ucitelj u osnovnoj skoli :D Jbg, stvarno sam ga jeftino uzeo, kao sto rekoh, jedino centralna spona, ovo sto gubi vodu i onaj bakarni prsten ili kako se vec zove sto ide na ulaz u plasticni hladnjak. Neke sitnice koje ce mi ortak elektricar odraditi i to je to, motor se ne cuje, ventili i to nista, radi mirno, ne trese se, sve ok.

Pozz. Sale, VELIKO HVALA tebi za neke smernice i opravljanje, bio sam malo dosadan, ne zameri :P

Aj sad i ovako javno da pitam, gde da nadjem ove stvari koje mi trebaju, evo slikovito...

http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Sedan/Europe/530i-M60/LHD/A/1992/december/browse/engine/cooling_system_water_hoses/ Crevo pod brojem 2 je puklo ili

http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Sedan/Europe/530i-M60/LHD/A/1992/december/browse/engine/waterpump_thermostat/ Stvarcica pod brojem 6

Gde to naci i koliko to kosta?

A ovde pod brojem 3 ali ovaj gornji ulaz u plasticni hladnjak http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Sedan/Europe/530i-M60/LHD/A/1992/december/browse/radiator/transmission_oil_cooling/ tu malo vlazi ulje i treba zameniti taj prsten

Link to post
Share on other sites

Odlican auto... Unutrasnjost je do jajcima a motor mmmm...

Je..ote opet se polako navlacim na e34-e...

Ovaj prsten mali na hladnjaku najbolje kod Mitica u Nisu, ne verujem da je skuplji od 100 dindzi.

Link to post
Share on other sites

Nisam zigolo, ja sam ucitelj u osnovnoj skoli :D Jbg, stvarno sam ga jeftino uzeo, kao sto rekoh, jedino centralna spona, ovo sto gubi vodu i onaj bakarni prsten ili kako se vec zove sto ide na ulaz u plasticni hladnjak. Neke sitnice koje ce mi ortak elektricar odraditi i to je to, motor se ne cuje, ventili i to nista, radi mirno, ne trese se, sve ok.

Pozz. Sale, VELIKO HVALA tebi za neke smernice i opravljanje, bio sam malo dosadan, ne zameri :P

Aj sad i ovako javno da pitam, gde da nadjem ove stvari koje mi trebaju, evo slikovito...

http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Sedan/Europe/530i-M60/LHD/A/1992/december/browse/engine/cooling_system_water_hoses/ Crevo pod brojem 2 je puklo ili

http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Sedan/Europe/530i-M60/LHD/A/1992/december/browse/engine/waterpump_thermostat/ Stvarcica pod brojem 6

Gde to naci i koliko to kosta?

A ovde pod brojem 3 ali ovaj gornji ulaz u plasticni hladnjak http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/Sedan/Europe/530i-M60/LHD/A/1992/december/browse/radiator/transmission_oil_cooling/ tu malo vlazi ulje i treba zameniti taj prsten

Nisi dosadan,vec brines o svom autu! I to je jako lepo videti! I nikada mi nije tesko da pomognem i objasnim nekom kao sto si ti ;)

Sta god ti zatreba javi se... Jbg Nemam delove za M60 jos!

Link to post
Share on other sites

Prvo da te pozdravim,imam i ja takav autic samo sa manuelnim menjacem,jako je zahtevan za odrzavanje jer motor V8 iziskuje pravog majstora za odrzavanje,nema svako delove za taj motor i nezna svako da ga usteluje.Ja sam kada sam uzeo svoj auto menjao sve po redu,kaiseve,filtere ulje itd, sta treba za druge automobile 4l ulja za njega 8l a o svecicama i ostalome da i ne govorim.Brate kreni polako u konrolu i redom proveri sve,a sada lepsi deo,ide kao mutav,lepi za sediste a o zvuku V8 da i ne govorim,ako mogu nesto da pomognem imas pm pa pisi,zelim da predjes mnogo kilometara bez stajanja i da se navozas u zdravlju.

Link to post
Share on other sites

Blago tebi za manual, meni bas krivo sto je ovaj automatik, ali sta je tu je... Krenuo sam polako u sredjivanje, ali se ne zurim jer ga mogu registrovati tek oko Uskrsa ;) Posto me je nesto zezalo oko struje i nije bio radio na 3 klipa, provereno mu je sve oko iste, dakle svecice, dizne, bobine, kablovi, sve je u najboljem redu, imao neki bag izgleda u kompu koji je resen. Vec sam napisao sta mu sve fali, nabavio sam neke brojeve telefona, pa od ponedeljka krecem u potragu tih delova koji mi trebaju odmah sad, da auto ne gubi vodu i da ne curi to ulje menjaca...

Link to post
Share on other sites
' date='12 February 2011 - 09:57 PM' timestamp='1297543492' post='146387']

Lepo lepo :) dobre ti tablice :P

A gde ti je usmerivac za vazduh?!?

Kakav usmerivac za vazduh? Sta je to uopste? :)

Link to post
Share on other sites

Ne ide... Ali prvo registracija, pa tek onda sve ostalo... Poslao sam poruku Zeljku_srb za one bbs fabricke felne sto prodaje, da mu dam nesto muzike za kola za njih, pa ako prihvati, eto zimskog alu seta koji ce biti dobar sve dok ne budem skupio pare za neki dobar tocak ;)

Link to post
Share on other sites

Ima tu da se radi,ja sam isto tako krenuo,prvo tehniska ispravnost a onda lepota,xenoni ,angel eyes,bixenoni,dvd pa redom,imas da se igras koliko hoces,ja sam ga vracao sve po fabrickom,nisam ga spustao,ko sta voli,meni nije pisalo pozadi koji je motora ko nezna zvuk,kacili se razni po semaforma ali ide makina ko nevreme,ostali u cudu.Samo polako i redom odlican je to auto!

Link to post
Share on other sites

Drago mi je da je jos jedna e34-ka na forumu i sto je ovako ocuvana! Jedva cekam da pratim ovu temu kad budes krenuo da je sredjujes, jer najvise volim estetiku.. Pozz, zelim ti sve najbolje!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.