Recommended Posts

Posto se zezam vec duze vreme i smaram ljude da nekako otklonim problem ne preostaje mi nista drugo nego da se raspisem pa mozda upali. Elem, imam tzv. veliku navigaciju u E46, model MKIV i nikako nece da mi ucita cd sa mapama. Probao sam sa razlicitim cd-ovima koji rade na drugim kolima ali nece. Po meni je problem negde u softweru posto sam nekoliko pita update-ovao na V29, V31, V32 i nekad mi to traje samo minut ili dva iako lepo pise 6 min obicno traje,mada mi je trajalo i svih 6,i obavezno mi posle zaglavi cd u stock-u u gepeku i mogu da ga izbacim tek kad se ono sam resetuje,posle 30 min kad je auto ugasen. Svaki put mi prijavi da je software up - to - date i da stisnem OK. I onda se desava da svaki put iznova popizdim kad vidim da nece da mi ucita mape...

Ima li neko da predlozi neko resenje ili da poznaje nekoga ko se time bavi pa da mi resi problem?

Link to post
Share on other sites

Posto se zezam vec duze vreme i smaram ljude da nekako otklonim problem ne preostaje mi nista drugo nego da se raspisem pa mozda upali. Elem, imam tzv. veliku navigaciju u E46, model MKIV i nikako nece da mi ucita cd sa mapama. Probao sam sa razlicitim cd-ovima koji rade na drugim kolima ali nece. Po meni je problem negde u softweru posto sam nekoliko pita update-ovao na V29, V31, V32 i nekad mi to traje samo minut ili dva iako lepo pise 6 min obicno traje,mada mi je trajalo i svih 6,i obavezno mi posle zaglavi cd u stock-u u gepeku i mogu da ga izbacim tek kad se ono sam resetuje,posle 30 min kad je auto ugasen. Svaki put mi prijavi da je software up - to - date i da stisnem OK. I onda se desava da svaki put iznova popizdim kad vidim da nece da mi ucita mape...

Ima li neko da predlozi neko resenje ili da poznaje nekoga ko se time bavi pa da mi resi problem?

Tako se ponasha ako ne mozhe da prochita CD. Dal ti isti CD chitach sluzhi za mape i za muziku? Ako je isti da li mozhe da prochita muzichke CD-ove? Poslije par godina, CD-chitachi sve tezhe i tezhe chitaju CD-ove, malo zbog prashine na sochivu, malo zbog zazora u mehanizmu. Pokushaj da kupish CD za chischenje (imash set CD sa malim chetkicama na sebi i technost za chishcenje) i ochisti sa njim CD chitach. Ista greshka se i meni manifestuje na drugachijoj navigaciji, kad ne mozhe da prochita DVD sa mapama.

Link to post
Share on other sites

Ne,u gepeku mi je za navi a napred za muziku,mada cu probati,mozda i ovaj nazad moze muziku da cita. Cistio sam laser pre par meseci tj. neki decko sto se bavi s tim zezancijama ali nista. Samo mi se ispise da je greska u cd-u i da ubacim drugi. Pokusacu to pa javljam.

Link to post
Share on other sites

Ne,u gepeku mi je za navi a napred za muziku,mada cu probati,mozda i ovaj nazad moze muziku da cita. Cistio sam laser pre par meseci tj. neki decko sto se bavi s tim zezancijama ali nista. Samo mi se ispise da je greska u cd-u i da ubacim drugi. Pokusacu to pa javljam.

Ma dzabe chishcenje ako je mehanizam razmrdan. To je jako osjetljiva tehnika, isto ti je kao i CD chitachi za kompjuter, chita sve super i odjednom nece vishe, nekad pomazhe chishcenje, nekad ne. Jedini lijek je u tom sluchaju novi chitach. Nije ti sigurno do softvera, meni je isti DVD chitach za muziku i navigaciju, i znam da me zeza chitanje DVD-ova , muzichkih ili navigacionih, svejedno. I kad ne mozhe da prochita, uradi isto shto i tebi... greshka u CD-u i ne mozhesh da izbacish DVD , nego morash da sachekash. Mozhesh da pokushash da kupish Verbatim DVD (ili CD shta vec trebash) , nemoj nijedan drugi, trazhi samo Verbatim (najchitljiviji su ) i narezhi mape na njega, ali nemoj da koristish Nero ili neki drugi softver za rezanje, nego iskljuchivo ImgBurn (free je, skini ga sa neta) i koristi brzinu rezanja 1X. Ovakav CD ili DVD ce biti chitljiviji, i mozhda ce ti ga uredjaj uspjeti da prochita. Ako ne, nema ti druge nego da mjenjash CD chitach od navigacije.

Link to post
Share on other sites

Ja sam mu narezao navigaciju koja radi kod mene na e46-ici sa ImgBurn-om na Verbatim izgleda da ga upravo zeza laser. Milose, ako ne mozes da nadjes u BG-u, ima u Novom Sadu servis za takve stvari - Orbit (na Bulevaru Oslobodjenja prekoputa Futoske pijace), znam da su oni prvi u gradu servisirali diskmene i te stvari, bas je jedan ortak tada menjao laser na diskmenu i bio zadovoljan.

Link to post
Share on other sites

moras da obratis paznju na kom cd-u rezes,cd-r ili cd+r meni nije hteo jedan od ta dva da procita a sad cita bez problema

Link to post
Share on other sites

Mozda nemam odgovor na tvoje pitanje ali mene isto zanima taj update za moju bissnis navigaciju?! Gde mogu naci taj cd?!

Nije isti DVD za MkiV i business navigaciju. Mozhesh da skinesh sa neta, pretrazhi torrente, a imam ga i ja ako ne nabavish, pa ti ga mogu presnimiti. Al odmah da ti kazhem da se ne razocharash, ne postoje mape za Srbiju, tj imash samo base mapu.

Link to post
Share on other sites

Nije isti DVD za MkiV i business navigaciju. Mozhesh da skinesh sa neta, pretrazhi torrente, a imam ga i ja ako ne nabavish, pa ti ga mogu presnimiti. Al odmah da ti kazhem da se ne razocharash, ne postoje mape za Srbiju, tj imash samo base mapu.

Ne da mi da editujem svoj post, evo ovdje dodatak.

Evo ti link , pa pogledaj koje su zemlje pokrivene mapama a imash i linkove za download. Morash se registrovati ali je free.

BMW business 2011 EU

Link to post
Share on other sites

wWRCw imas ga na dosta mesta na 'netu. A ja sad imam jos jedan problem,verovali ili ne. :unsure:

Kad mi je skroz zaglavio cd update-a, ekran(lcd) zaglupio totalno i ne prikazuje nikakvu sliku,samo kao osvetljenje neko se primeti. Izvadio cd citac danas a ekran isto dead...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mislim da ti je ovo jedino resenje a i cena je smesna

http://www.polovniautomobili.com/oglas703438/bmw_citac_navigacije/

Inace koji je fazon sa rezanjem nove navigacije? Skinuo sam sa neta verziju 2010 ali nisam siguran da je dovoljno samo snimiti to na DVD posto sam citao po nekim forumima da je potrebno koristiti CloneCD. Kako ste to resili? Ili ako neko ima link proverene verzije navigacije novijeg datuma nek postavi ovde. Unapred hvala

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Problem ustanovljen,samo nisam bio na forumu nesto vremena.

Kazu u Delti da mi je crkao navigacioni kompjuter tj jedinica u gepeku u koju se stavlja cd. Probali drugi i radi normalno. Ima li neko da viska da proda? :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ista tema i mene zanima. Ja imam E46 2000g. mislim da nam je uredjaj isti. TV je 4:3 sa navigacijom, citac diska je u gepeku. Ako nije sramota da zamolim za kopiju diska pa da probam kod mene. Citam ovde da ima na netu i sl. ali nisam bas vican tome da skidam. ili ajde da probam. Jovi bar kako se zove to sto trazim

Hvala..

Link to post
Share on other sites