Recommended Posts

Pozdrav celoj ekipi sa foruma... Nov sam ovde, ni mesec dana... Kupio sam bukvalno juče BMW 320D E46 2001 godište 100KW (136) konja, sive boje... Planiram da mu radim kompletno poliranje u tri sloja sa raznim tipovima pastama što će me izneti oko 80e... Karbon foliju (sa teksturom) na odredjenim poklopcima i linijama u enterijeru, poliranje farova i ubacivanje prstenova (angel eyes)... Zato ću sada postaviti samo dve slike, a ostale će biti uskoro kada odradim te stvari... :rolleyes:

Inače auto ima MOMO papučice i ručicu menjača i ručne, felne 17" sa hromiranim rubovima i crnim kracima, pozadi ima iste diskove kao napred (velike i duple), nisam siguran da je to tako fabrički, mislim da idu manji pozadi? Auto je uvežen iz Italije, i izgleda da ga je vlasnik tamo "sredjivao"... Takodje vuče mnogo jako i bezobrazno... :lol: Verovatno je i uradjen CHIP, otići ću nekad na DYNO (gde to ima) da ga proverim......

09052012113large.th.jpg 09052012105large.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lepo, lepo ...

Megahertz, druže, menjaj naziv automobila u profilu. HITNO ! ;) :D

Link to post
Share on other sites

lepa 46tica, u zdravlju da se vozis... felne joj super stoje, a inace rubovi su polirani koliko vidim sa slika . . . pored ovog sto si naveo predlazem ti da zatamnis stakla i crne lajsne ofarbaj u boju auta, lepse izgleda a i nekako se cini auto vecim... baci i koju sliku enterijera kakva su sedista/ volan ? jel kasetas ili cd ili navi ? i koliko je izasao ako nije tajna ?

p.s. dobra ti ruka ...

dyno test ima u bg-u (ne znam tacno mesto, verovatno ce se neko iskusniji javiti da potvrdi gde je ) 35e je merenje (ja msm da je to cena za pola sata zauzimanja dyno testa sto je i najmanji vremenski interval na koji moze da se iznajmi )

Link to post
Share on other sites

@nsvlada1 hvala druze!

@vine promenjeno B)

@hagor Imam planove prvo da mu sredim enterijer malo, zatim farove da mu radim, a stakla cu mozda za koji mesec ili za sledecu sezonu tek, takodje cu CEO auto da oteram na poliranje (rekli su mi 50e, da li je to OK cena za ceo auto u 3 sloja?)... Inace kasetas je u pitanju, ali ima izvucen prikljucak za USB (za fles memorije), samo jos nisam provalio kako radi, tj. kako da aktiviram da mi cita sa fles-a, ne reaguje kad ga prikljucim. Sedista nisu kozna, ali su meni jako udobna i svidjaju mi se bocni nasloni koji te "drze" dok prolazis kroz krivinu, volan je veliki (onaj sa 4 kraka), bez dugmica tj. komandi, znaci cist...

Zamenjene su papucice, rucica menjaca i rucne (to sam vec rekao u prvom postu), stavljene su MOMO.

Evo sada jedna slika enterijera.. 09052012106large.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Slikacu ga vise, ali prvo da odradim enterijer Carbon look folijom (neka debela folija sa teksturom, ne obicna), odradicu mu lajsne na vratima (one u visini brave unutra), onu centralnu liniju preko konzole i poklopce dole za pregrade i onu plastiku oko menjaca...

Inace prodavac sa auto placa je trazio 4850, pa je dan pre kupovine spustio 4750 (moja sreca), nakon toga sam mu ja jos malo spustio i nasli smo se na nekoj OK ceni za obojicu koju ne bih da preciziram zbog diskrecije prema prodavcu... :)

p.s. A sto se ruke tice, eto bavim se malo i bodybuildingom pored toga sto volim automobile...

Vise o tome na ovom linku https://www.facebook.com/Nebojsa.Bodybuilder

Link to post
Share on other sites

cena od 50e je cak i jeftina za troslojno poliranje tog auta... inace iskreno sto si tice rucica koje su zamenjene, ja bi radije vratio fabricke, jer se ne uklapaju uz taj auto, metalne su i previse se greju lei, a zimi se tesko zagreva, a i iskreno ne uklapa se uz enterijer auta... jel imash cd sarzer? u principu pored usb-a ti i nije potreban ...

Link to post
Share on other sites

Pa na drugim mestima gde sam pitao je 80e, ali ovo je moj drugar, pa mi je zbog toga spustio cenu... Sutra ga teram na poliranje kod njega... Ma ne greju se rucice uopste, bar ne na ovih 30 stepeni danas dok je stojao na suncu par sati, meni su OK... Nemam cd sarzer (koliko ja znam nema ga), ali i ne treba mi jer idem na USB varijantu, samo da provalim kako se pokrece....

Sta mu znaci ono malo dugme na kom pise ASC, nalazi se ispred menjaca kod onih poklopaca?

Link to post
Share on other sites

Sta mu znaci ono malo dugme na kom pise ASC, nalazi se ispred menjaca kod onih poklopaca?

kontrola proklizavanja, kad pritisnes to dugme, na tabli ti se upali lampica, i tad asc ne radi, a kad ne gori lampica tad radi

Link to post
Share on other sites

Videćeš (kao i za ABS), što imaš kvalitetnije gume, to naravno imaš manje aktiviranja.

Sada, što su temperature veće bolje će prijanjati gume.

Inače ako deaktiviraš ASC, automatski se sam uključuje pri svakom novom startovanju motora.

Link to post
Share on other sites

Osetio sam vec i ABS par puta sto mi je bilo jako cudno s'obzirom da sam vozio pre toga automobil bez ABS-a... Neprijatan je osecaj kada ti vraca papucicu... Inace gume nisu lose R17 225 R45 Continental sa dobrom sarom - oko 5-6mm najmanje...

Link to post
Share on other sites

Ti se bas agresivno navikavas na auto,prvi dan pa abs,asc,proklizavanje,zabacivanje guze....Ako,ako,samo udri,ali bolje je malo po malo dok ga ne osetis.

Kao kad skidas djanu nekoj cici!!! :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

To što osećaš papučicu je stvar navike. Gledaj to ovako, da ona ne udara, proklizavao bi poprilično.

Što se guma tiče Conti sam po sebi je odličan, ali dubina dezena nije uvek merodavna.

Vremenom sve gume gube na elastičnosti i postaju "plastične".

Link to post
Share on other sites

za charzer proveri kad otvoris gepek sa leve stane ima kao malo ostavku, imas "poklopac" presvucen etisonom kojim je odradjen ceo gepek, ipod tog "poklopca" treba da se nalazi sharzer ....

Link to post
Share on other sites

Auto je definitivno chipovan..... Iskusniji test vozaci koje znam su rekli da ima najmanje 20 konja, za toliko smeju da garantuju.... :preved:

Koje ulje da mu sipam? Koji filter (ako uopste postoje razliciti)? Sta mi vi preporucujete?

Inace ne mogu da provalim KAKO da koristim USB prikljucak koji imam izvucen.. Evo slikao sam ga, pa mi vi recite ako znate, bio bih vam zahvalan, da li je fora u Flesh-u, u nacinu pakovanja muzike i formatu? Ili je fora na samom kasetofonu, nesto mora da se pritisne da bi se aktivirao fles? Kada ubodem fles memoriju na taj USB port, ne desava se nista, tj. lampica na flesu koja bi trebalo da svetli kad se prikljuci na nesto - NE SVETLI... evo slika, pa pomozite...

sdc10709medium.th.jpg sdc10710medium.th.jpg sdc10713medium.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Pošto je budženo, možemo samo nagađati.

Video sam na nekim ruskim sajtovima (već sam spominjao) da se taj reverse radio već

prepravljali. Doduše, radili su izlaz sa bananicom.

E, sad postoji mogućnost da ti imaš izlaz ali nemaš reprodukciju - player.

Možda je bivši vlasnik imao neki player sa USB izlazom ?

Link to post
Share on other sites

Odlično izgleda auto, naročito spolja... Felne kao da su stvorene za njega!

Nisi rekao koliko je prešao. Ako je već neka ozbiljnija kilometraža, stavi full sintetiku 5w-40, mobil, castrol, elf, šta nađeš jeftinije. Može i original bmw performance 5w-40, imaš u bmwline za članove kluba jeftinije. Proveri i filtar vazduha, kao i filtre kabine. Njih možeš sam da zameniš u 5 minuta...

Uživaj!

Link to post
Share on other sites

Ekstra, upisujem se ovde da vidim kako ce izgledati na kraju, mozda primenim nesto i kod mene :)

Nego, za nas koji jos nismo imali normalna kola, sta mu dodje to poliranje u tri sloja za 80e, kakav efekat se postize?

Sto se tice USB-a, najlakse je da pitas ovog od koga si kupio auto. Imas dve mogucnosti, 1 ubacis usb sa muzikom i probas na plejeru da istrazujs dugmice i prebacujes na razlicite source-ove dok ne naletis na muziku sa usb-a. I 2. da usb kablom povezes na neki mp3 player, mada to po meni nema neke logike, jer zvuk iz mp3 playera ide na izlaz za slusalice, a preko usb-a se ponasa kao hard disk.

Link to post
Share on other sites

Da ali njemu je možda eliminisan kass i prespojen tako da izlaz sa MP-a prima kao ulaz sa kass-a.

Trebalo bi ako sam u pravu čim spoji mp3 i prebaci na kass da radi.

Link to post
Share on other sites

Pošto je budženo, možemo samo nagađati.

Video sam na nekim ruskim sajtovima (već sam spominjao) da se taj reverse radio već

prepravljali. Doduše, radili su izlaz sa bananicom.

E, sad postoji mogućnost da ti imaš izlaz ali nemaš reprodukciju - player.

Možda je bivši vlasnik imao neki player sa USB izlazom ?

188 000km je presao.... Trebalo bi da je originalna kilometraza jer ima "servisne" nalepnice na onom "mestu" kad se otvore vozaceva vrata, pa pise kada mu je koji servis radjen... i nekom logikom kada to gledam, deluje da je originalna.... To su i rekli ljudi sa auto placa, e sad... To vise nije ni bitno, bitno je da taj auto ide kao zmaj, znaci besan je (dobar motor + chip)... :e30:

Link to post
Share on other sites

Čekaj, nisi me razumeo, mislio sam "budženo" za USB izlaz.

Taj radio/kass u originalu nema takav izlaz.

Link to post
Share on other sites

Promeni rucicu menjaca, stavi fabricku, ostalo je stvar ukusa.

P.S. Smetaju li ti bicepsi kada vozis.... I am joking... :lol:

Link to post
Share on other sites

Moze li neko dami detaljno opise kako se skida Kasetofon..tj. korak po korak, jer bih hteo da vidim kakvi su prikljucci pozadi i da vidim odakle uopste dolazi taj USB... Ako taj USB ne radi, onda ozbiljno razmisljam o kupovini sledeceg.... http://www.auto-muzika.com/index.htm

Sto se tice cd-sarzera gledao sam u gepek, levo i desno sam video neke plasticne poklopce, sa desne strane je akumulator ispod plastike, a sa leve strane nisam ni mogao da skinem jer ne izgleda kao da se skida... Osim toga, nema drugih pregrada niti bilo cega gde bih nasao cd-sarzer.... Nema ga, niti nema mesta gde bi bio...

Link to post
Share on other sites