Recommended Posts

Evo napokon da je kupih, trazio sam je dosta i od ovih sto su na prodaju bile mislim da nisam mogao proc bolje...

M42 1.8 DOHC 16v motor iz E36

140 ks

175 Nm

0-100 vidjet cemo

sicevi od z3-a

replika alpina felni 16"

ima neke tvrdje opruge (ne znam jesu li "aftermarket" ili fabricke pa kidane)

prezadovoljan sam sa autom, ide super i vozi se prelijepo...danas sam ga doveo iz hn-a. istekla registracija prije 15 dana, sjutra trebam da ga registrujem i napravim punomocje. boja na autu je prva i matirala je . solidno je bučan(ruzno bučan) jer je u zadnjem loncu vuna/zica izgorela potpuno. posle registracije u planu:

mali servis, provjera stanja motora, zamjena lonca, mali servis kao i dovodjenja mehanike u top stanje a onda tockovi, lakiranje i lickanje sitnica

stvarno moram jos jednom napisat da sam prezadovoljan trgovinom i nadam se da ce jednog dana izgledati onako kako ga zamisljam.

predlozi i kritike dobro dosli, samo bez off-a

nemam u planu da poprecujem auto i da gledam put kroz bocni prozor dok se auto ne dovede u pomenuto stanje

evo par slika od danas sto je nezzo ufatio...nakanit cu se da uradim bolje slike

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poz kolega, sve najbolje sa autom! ;)

Za pocetak proveri zadnji levi tocak, deluje kao da je u "plusu" a to definitivno nesto nije dobro...

Pazi sta stavljas od lonaca, izuzetno je tesko dobiti pristojan zvuk, probao sam ih po prilicno.

Link to post
Share on other sites

Poz kolega, sve najbolje sa autom! ;)

Za pocetak proveri zadnji levi tocak, deluje kao da je u "plusu" a to definitivno nesto nije dobro...

Pazi sta stavljas od lonaca, izuzetno je tesko dobiti pristojan zvuk, probao sam ih po prilicno.

Hvala, pa sta predlazes? Ja sam mislio neki od M50 ili ako bi nasao od m20...

Link to post
Share on other sites

To nisam probao, sta znam, moras da se kockas, gledaj srednji lonac bude sto veci, bez njega uzasno prdi..

Link to post
Share on other sites

Hvala...Nisam zadovoljan kako auto ide. On ide dobro, ali brka na ler kad radi i brzine dosta sporo navrti s obzirom na snagu. Rekli su mi da operem motor ler gasa a ako to nije onda je protokomjer. Vidio sam da je poklopac od protokomjera otvaran i lijepljen izolir trakom, tako da je vjerovatno neki "trkac" prepravljao fabriku :dirol: koliko kosta novi protokomjer za is-a?

Link to post
Share on other sites

Cuo sam da je isti kao na m40, ako je to istina onda super...

Link to post
Share on other sites

Bio sam danas kod majstora, on ga je koliko toliko popravio...prije je auto u vece obrtaje samo vrtio bez ubrzanja nekog, sad ide mnogo bolje ali opet mu se desi da zatrokira na ~2k obrtaja pa odjednom strkne. moze bit zaprljan motor ler gasa ili filter goriva da se mijenja?

Link to post
Share on other sites

Moze biti svasta nesto, motor ler gasa nema veze sa snagom...

Pritisci u cilindrima, protokomer, dizne, filter goriva, kablovi, svecice, bla, bla, sve proveriti...

Link to post
Share on other sites

racva od vode pusta, tako da ce da ide na zamjenu. ima li sanse da ce mi onda drzati temperaturu na 90 kad se zamijeni? kad sam vozio na otvoreno temperatura je varirala, bez obzira na uspon i gas. jedino nizbrdo kad sam isao pa izbacim iz brzine onda je padala temp, ali tokom voznje stalno je varirala i nikad nije usla u crveno ali jeste prelazila predzadnju crtu :( ...

Link to post
Share on other sites

ma vise od nagadjanja, idem ja na barutanu pa neka ljudi to pogledaju i kazu sta je :) 25eura je racva vode, 25eura termostat.tako da mi preko 50eura nece kostat taj problem. posle toga izduv, trap i mali servis pa da se smirim malo

Link to post
Share on other sites

a jel moze istroseno kvacilo,odnosno lamela da pravi ovakav problem? istrosena lamela tacnije. . .

ne no kozica od rucice mjenjaca :crazy:

ne znam koliko si ozbiljan ali lamela nema veze sa temperaturom motora

Link to post
Share on other sites

ma vise od nagadjanja, idem ja na barutanu pa neka ljudi to pogledaju i kazu sta je :) 25eura je racva vode, 25eura termostat.tako da mi preko 50eura nece kostat taj problem. posle toga izduv, trap i mali servis pa da se smirim malo

Kod Vukcevica hoces da ides? Koliko znam taj dere sa polovnim delovima. Kolegi je trazio 150 eura za protokomer za e34 a svugde je oko 50 eura. Meni je trazio 15 eura za crevo za vodu a novo je toliko. Ne znam, mozda mu se ti vise svidis. Raspitaj se jos malo.

Link to post
Share on other sites

na ovo sam mislio. . . jedini neozbiljan si izgleda ovde ti. . .

a pa prastaj onda...lamela je tj kvacilo je extra...treba kabl od svjecice da se zamijeni(jer je od corrad-a stavljen :angry: ). danas u put zadnja desna solja amortizera posla. huh...a temperatura se pokazala super u povratku s mora. dok sam isao do tamo dizala se, ali sam je sa grijanjem spustio bas lagano. ludim od te dijagnostike a u cg mislim da nema znalca koji to moze rec odma sta je, nego bi da me bez centa ostavi i jos potapse po ramenu...

Link to post
Share on other sites