e36 m50b25tu stroker 2.8 supercharged


Recommended Posts

Da predstavim i moj auto za uzivanciju,

na njemu sam odradio stroker, tj ubacio radilicu klipnjace i klipove od 2.8, postavio dizne od m3 protoka 250cc i malo se igrao sa bregastim osovinama, menjao im ugao i isprobavao dok nisam postigao zeljeno

ubrzanje od 0-100kmh (gps-ovih) na ravnom mi je oko 6.5sek, ubrzanje od 80-120 pri punom ubrzanju na ravnom 3.9 sek.

Da pomenem da sam se i sa s/chargerom igrao pre stroker gurao sam pritisak 0.5 bar od 1500 obrtaja pa do punog gasa i imao sam neko vreme do stotke ispod 6 sek, ali sam napravio gresku sa elektronikom jer mi je ponekad stucao i lepo sjebem klipove, nalome se izmedju karika, ali sam to sve sredio, odradio stroker i s/charger cu vratiti negde u buducnosti kada budem imao para za dobar remap na dyno ili mozda vems. Da napomenem da sve radim sam :)

01082011007.jpg

01082011006.jpg

01082011004.jpg

01082011003w.jpg

09082011007.jpg

09082011005.jpg

09082011006.jpg

Oba video snimka su pre stroker i s/charger, dok je bio stock samo katalizatori skinuti, stock mi je isao 7.4 sek do stotke

neko paljenje guma 225

trka sa opel kadetom gsi 160ak konja, ja sam blizi kameri, tj na levoj traci

http://www.youtube.com/watch?v=URPDL2RDEn8

Link to post
Share on other sites
  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kao sto sam vec rekao u predstavljanju styling me ne interesuje mnogo, zadovoljan sam da mi auto pristojno izgleda :)

ne napisa godiste, 93 je, stock je bio 2500 kubika, model sa jednim vanosom, ima sper, snaga 192hp/5900rpm i obrtni moment 250nm/4200rpm, a sada snagu ne znam tacno necu da dajem moje pretpostavke u odnosu na poboljsano ubrzanje da se tema ne bi pretvorila u raspravku sto ovo sto ono i dal je na tockovima ili zamajcu :)

kad budem kasnije kompresor odradio kako treba ocekujem oko 300hp i nesto ispod 400nm moment

Link to post
Share on other sites

koji prenos imas,sa 3.45 od 2.0 prevrce kako ide

3.15, sa tim 3.45 bi mi jos vise slajfovao, ne bi imao dobar start, i ovo je start na hladnom, bice bolje kad otopli pa bude asfalt vreo

Link to post
Share on other sites

model s/chargera je eaton m62 (roots type) sa mercedes cls 230 kompresor (tu se vrti na nesto manje od 11000 obrtaja max), ja sam ga vrteo do 17000 obrtaja maximalno na 6500 obrtaja motora, na slici se vidi da s/charger ima magnetno kvacilo koje sam ja kasnije skinuo da bi uklopio manju remenicu da se brze okrece, remenicu malu sam naravno stavio na njegov siroki valjkasti lezaj da bi to sve lepo trpelo opterecenje kaisa, naravno remenice sam obradjivao kako i sta mi je bilo potrebno tu u obliznjoj fabrici koja to radi, sto me je kostalo nesto malo. Odnos remenica sam koristio nesto preko 2.6. Sve sam to postavio bez intercoolera, naravno kad budem vracao ugradicu i intercooler. Ne greje kompresor mnogo vazduh, daleko manje nego turbina, ali opet bolje kad ima dobar IC. Kompresor extra leze na mesto kompresora klime uz neke male izmene. kais koji ga je pokretao je 6pk sirine. A i merac pritiska sam izveo i to direktno iz usisne grane, tu sam merio da bi bilo potpuno tacno. Dva BOV-a sam koristio sa kojima sam pritisak ogranicio na 0.5 bar pa mi je tako pritisak uvek bio konstantan, a i dva su bila potrebna da ne bi vazduh creva poisterivao kad pustim gas. Njih sam sam napravio od kocionih cilindara od mercedesa kamiona mislim da su.

http://www.capa.com.au/eaton_m62data.htm

2012-10-15-14.49.22.jpg

poredjenje nove vece remenice sa remenicom koja okrece kompresor klime (sto se nalazi na radilici)

2012-10-15-14.49.35.jpg

2012-10-15-17.49.20.jpg

2012-10-16-17.15.25.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

poz druze :) ja imam slican motor u E34, isto stroker 2.8 ali je baza bio M50B20, a ubrizgavanje je od 3.5 M30. Nesto sam pricao sa mehanicarem oko toga- ima utisak da te dizne nisu odgovarajuce za njega, a i izgleda da su vec zrele za ciscenje. Cini mi se da bi neke druge bile bolje, ove kao da samo nalivaju gorivo bespotrebno, ali s druge strane ne bih da izgubim nista na performansama jer na benzinu auto kida kako ide! Mislio sam da stavim mozda od 2.5 M50, nemam pojma ni ja...ne razumem se u "gradivo". Imas li neki savet posto vidim da se ti razumes?

Inace, auto imam skoro godinu dana i dan-danas ne znam potrosnju niti me preterano interesuje (mada ne zelim da se zamenom dizni poveca), ali mislim da je oko 18-20 l plina. Znaci normalna voznja po gradu, do 3500 obrtaja, uz poneko stiskanje u drugoj i trecoj; sekvent imam. Kod prethodnog vlasnika nije imao plin, ali rekao je da mu trosi bar 15 l benzina pri slicnoj voznji. Ovo oko potrosnje napominjem da imas neki uvid u problematiku...

Link to post
Share on other sites

ja na mom autu imam dizne koje koristi m3 i 328i, mada su i od 325i sasvim dovoljne za stroker 2.8. Mozda bi ti se smanjila potrosnja benzina da stavis od 325i e36 ali na snazi ne bi trebao izgubiti ni malo.. Razlog sto ja imam te dizne na autu je jer je kompresor bio postavljan, a tebi bi odgovarale dobro od 325i tj m50b25.

a kompresor je sa clk 230, a za tu klapnu nisam siguran jer je nisam dobio uz njega jer je svakako ne bi imao gde staviti, malo je mesta..

zvuk kompresora je vrh, pogotovo kad ga napunis do 6k pa presaltas a u medjuvremenu zapisti bov pa opet kompresor :D

Link to post
Share on other sites

oces da budes malo direkniji sto se tice kompresora... voleo bih da cujem tvoje utiske

imas li problema sa strujom e sam kompresor trazi neku struju ili je cisto mehanicki?

Link to post
Share on other sites

kompresor je trazio struju dok je imao magnetno kvacilo, sto se veoma lako resava.. mada ja sam posle skinuo magnetno kvacilo da bi ga brze vrteo pa je cisto mehanicki. A nisam imao finansija da kupim vems i da to nastelujem i sredim pa mi nije radio dobro kad se ugreje na fabricku struju, mada nadam se u buducnosti da kupim sve sto treba i vratim kompresor. A dok je hladan sam video potencijal kompresora i isprobao ga, osecaj je neverovatan, ogroman obrtni moment jos od 1500 obrtaja, snaga trenutna, znaci cim pipnes gas, nije kao turbo da kasni, ne kazem da ne volim i turbo, turbo ima svojih dobrih strana.

Link to post
Share on other sites

cekaj samo si montirao kompresor i to jje to, nisi nista radio oko mape i re-mapiranja

imas li predstavu zbog cega je lose radio na fabrickoj struju kad se ugreje? da li si uspeo da provalis

Link to post
Share on other sites