Recommended Posts

e ovako auto mi nepokazuje tacno koliko ima goriva jer je auto bio 5.0 a sad je 2.5tds rezervoar je ostao od 5.0 a tabla je ja mislim od 2.5 ili 3.0 uglavnom tabla je 80 litara i auto mi se ugasi na 20 litara kako da rjesim problem bio bi puno zahvalan kad bi mi neko pomogao unaprijed hvala

Link to post
Share on other sites

imao sam problem kad mi skala za gorivo padne na 20l nisam mogao da upalim auto,jedan dan otvorim rezervoar i vidim da pumpu u rezer. uopste nemam,stavio je i sad moze voznja ispod 20l,auto je mnogo bolje vukao kad sam je stavio.raspitaj se jos!

Link to post
Share on other sites

e, ali trebalo je videti nidzinu facu kada je izvadio svoju "pumpu"... :preved:

odmah su reči starog vlasnika "nemoj ga samo ostavljati ispod 20 litara" dobile smisao :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

imam i ja isti problem na petici hoces mi reci koja pumpa jer sam cuo sa imaju dvije jedna ispod zadnjeg sjedista a druga pojma nemam dje,i koliko kosta odprilike i dje bi je nasa

Opet dizem staru temu, al i ja imam problem ( a mozda je i normalno, ipak mi je prvi auto) sa kazaljkom za gorivo. U voznji pokazuje jedno, a kad ugasim auto i posle nekog vremena ga upalim ponovo on pokazuje da ima vise goriva u rezorvoaru,ali posle nekog vremena se vrati na polozaj u kome je bila na kraju prethodne voznje. Sta to moze da bude? Samo da napomenem da sam menjao pumpu, i sam sam je ugradio. Izvadio staru, i jednostavno ubacio ovu drugu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Opet dizem staru temu, al i ja imam problem ( a mozda je i normalno, ipak mi je prvi auto) sa kazaljkom za gorivo. U voznji pokazuje jedno, a kad ugasim auto i posle nekog vremena ga upalim ponovo on pokazuje da ima vise goriva u rezorvoaru,ali posle nekog vremena se vrati na polozaj u kome je bila na kraju prethodne voznje. Sta to moze da bude? Samo da napomenem da sam menjao pumpu, i sam sam je ugradio. Izvadio staru, i jednostavno ubacio ovu drugu.

+1unsure.gif i ja isto kao i ti,stim da mi je problem još gadniji jer nekad padne i ispod rezerve,pa skoči na 30 pa onda na 45,a što se tiče problema za "pretakanje" goriva sa jedne strane na drugu to je neka pasivna "pumpa" odnosno sifon,i meni se isto čini da dok sam ja menjao onu pumpu koja "gura" gorivo do motora da sam pokvario ovu drugu koju nemam pojma kako popraviti kad nema ništa na sebi da se pokvari.Sad gledam da ne padnem ispod 15l mada se držim margine od 30l...

Link to post
Share on other sites

Pre 2dana i meni isti problem...Dam kontakt, normalno pokazuje..ugasim auto, dam kontakt i prikaze vise,skinem i opet dam kontam i normalno pokaze :unsure: kontam da su one dve zice sto idu na plovak..jer taj snop zica sto ide ispod tepiha je dosta star i hoce zice da se izlizu. Ja morao novu zicu od osigura do pumpe da sprovedem jer nije hteo da pali..nzm..neka neko predlozi sta jos moze biti :e30: :rolleyes:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Verovatno je problem u plovku koji glavi. Kod E46 imas dva plovka. Meni se to desavalo pre mesec dana, imam oko 20 l, a onda spadne na 0 l. Ali posle ovih mrazeva sve je proradilo i pokazuje OK.

Link to post
Share on other sites

Evo sad sam se vozio i proradio je dosao je do realnog stanja, doduse trebalo mu je pola sata ali je sad ok. Pre toga je auto stajao prazan skoro mesec dana mozda je zaglavio pa sad dok se natopio ili kako god vec; U svakom slucaju radi.

pozz

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jel ima neko ideju sta moze biti u pitanju, pokazuje mi 20-25 litara benzina kad dam kontakt, a kad upalim auto padne na nulu..

inace mislim da ima oko 10-15 litara u rezervoaru, ali ovo me zeza vec neko vreme, gremlini :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Samo da napisem da sam resio problem :) Posto mi je napolju pumpa desavalo se da zacvrci, kao da vuce vazduh, i ja rekoh nema goriva, i svaki put sipam benzina.. a pokazivac i dalje pokazuje minimum, ma rekoh da izvadim plovak kad imam sta da vidim - pun rezervoar :D

Problem je bio sto se sito na dnu plovka zaprljalo, pumpa izvuce gorivo iz plovka i ono ne moze dovoljno brzo da udje, ocistio sam sito i sad je sve u redu

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Pozz ljudi..Imam "problem" ..Mislim da su mi bord comp i plovak zaglavili na oko 6,7 litara goriva i to pokazuju cak i kad nestane skroz goriva..Elem vozim se pre neki dan po gradu, sipao sam prethodno za oko 3000 din gorivo, i nisam ni obracao paznju koliko sam presao km, vidim pokazuje mi da imam jos za 80tak km-a gorivo, rekoh neka ga da zavrsim jos nesto po gradu i posle idem na pumpu,taman da ga operem i sipem gorivo..medjutim meni se auto odjednom gasi na sred puta, u samom centru grada, u koloni, svi zvizde trube - znaci katastrasno i vise ni da mrdne...pomislih sta bi, samo odjednom skroz mrtav...bacim pogled na kilometrazu i vidim da sam ja ustvari odavno vec presao dovoljno km-a za onih 3000 din, taman kolko mi inace trosi, otprilike je to tu negde kad pogledam onu kilometrazu koju resetujem uvek kad sipam gorivo, ali plovak i bord mi pokazuju da mogu jos oko 80 km-a da predjem....donesem do auta gorivo u nekoj flasi nekoliko litara, upalim, sve sljaka normalno...odem na pumpu i sipem za 2000, i sad uglavnom mi za svaku hiljadarku pokazuje kad sipam da mogu da predjem oko 110 km, mada nikad toliko ne predjem, ali mi je to reper uvek kad sipam tako pokazuje....i sad bi prema nekom dosadasnjem iskustvu trebao da pokazuje za ovih 2000 din sto sam sipao oko 220km autonomije i onih par litara iz flase, trebalo bi oko 250 km da pokaze...medjutim on mi pokaze oko 340 km autonomije...kontam da je nekako zaglavio bord i plovak na + onih 80-90 kilometara kao kada mi je nestalo goriva...i sad evo pratim ga vec nedelju dana, koliko god da sipem on mi pokaze na bordu tu autoniju uvecanu za +80 kilometara...znaci ako sipem 5000 din, obicno pokaze (zavisi da li je otvoren put ili ne) ali pokaze prvi put inicjalno oko 550 km-a..a sad mi pokazuje skoro 650...kako je uspeo ovako cudno da zaglavi, i znate li sta da probam? dali da otkacim akumulator da probam da se resetuje, ili pak da napunim do vrha rezervoar, il ida vadim plovak? sta mislite? Inace radi se o e46, 320 dizel 2004. godiste..hvala i pozdrav

Link to post
Share on other sites