Recommended Posts

Vozim e46 dizel iz 2003, 150hp, sest brzina, planiram da mu menjam ulje u motoru sa sve filterima, posto od prethodnog vlasnika nisam dobio nikakvu informaciju kad je menjao. Preporucite mi koje ulje da sipam, gledao sam nesto na Castrolovom sajtu, preporuke ali bi hteo da cujem od vas posto mi je ovo prvi BMW i prvi dizel u zivotu. Napisite mi punu oznaku ulja i ako je moguce sliku. Inace sam iz Beograda pa mi preporucite neku radnju i po kojoj ceni moze da se kupi. Hvala ljudi

Link to post
Share on other sites

Zanima me jos da li je normalno u letnjem periodu da mi zagreje masinu na pola skazaljke za 10 minuta normalne voznje, pritom mu treba oko 5h da se potpuno ohladi?! Malo sam zabrinut jer imam nekih problema i sa hladjenjem u kabini, klima takodje moja polovina hladi kao a na suvozacevoj greje kao lud...

Link to post
Share on other sites
Vozim e46 dizel iz 2003, 150hp, sest brzina, planiram da mu menjam ulje u motoru sa sve filterima, posto od prethodnog vlasnika nisam dobio nikakvu informaciju kad je menjao. Preporucite mi koje ulje da sipam, gledao sam nesto na Castrolovom sajtu, preporuke ali bi hteo da cujem od vas posto mi je ovo prvi BMW i prvi dizel u zivotu. Napisite mi punu oznaku ulja i ako je moguce sliku. Inace sam iz Beograda pa mi preporucite neku radnju i po kojoj ceni moze da se kupi. Hvala ljudi

Pa valjda je logicno da se leti lakse ugreje a teze hladi. Uzrok je visoka spoljasnja temperatura.

Za ulje nemam preporuku jer jos na zalost ne vozim Bavarca. :/

Link to post
Share on other sites

Pitanje da li je normalno tako brzo da se zagreje i da se sporo hladi. Na automobilima koje sam ranije vozio to nije bio slucaj pa me zanima da mi neko od vlasnika BMW dizel da neki savet ili kaze iskustvo sa njegovim autom.

Link to post
Share on other sites

Ja nesto ne verujem velikim brendovima ovde kod nas da su original tako da sipam wolf, lm ili kroon

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

poz, treba da radim mali servis jos malo na mog bmwa 320d e90. auto sam skro uzeo i vidim da je u njemu sipano castrol edge ulje 5w30.. sad ne znam koje ulje da sipam i dali da sipam 5w30 jer idu velike vrucine sad.. vidim da ima neka gradacija ali ja se bas i ne razumem u to.. 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Filipovski said:

poz, treba da radim mali servis jos malo na mog bmwa 320d e90. auto sam skro uzeo i vidim da je u njemu sipano castrol edge ulje 5w30.. sad ne znam koje ulje da sipam i dali da sipam 5w30 jer idu velike vrucine sad.. vidim da ima neka gradacija ali ja se bas i ne razumem u to.. 

To 5w30 nema preveliki znacaj. Probaj da doznas da li auto ima DPF filter. Ako ima, onda sipas ulje sa Longlife specifikacijom. To je najvaznije. U Castrolu ima naziv na flasi Castrol Edge Longlife 3 5w30. U Shell-u moze da nosi oznaku i 0w30 Longlife . A mozes i druge brendove, samo da nosi naziv Longlife  . Kada okrenes flasu obicno pise BMW LL4. Ali ti je jos laksa odrednica ako na flasi zapazis Audi/Vw oznaku, koja je u tom slucaju 504/507. Tada 100% znas da je ulje za motore sa DPF filterom.

Ako vozilo nema DPF filter manje vise mozes da sipas bilo koju punu sintetiku koje moze ici i u dizele i u benzince. Ne mora nositi naziv Longlife na flasi kao u prethodnom slucaju, moze i 5w30, 5w40... Ujedno to je i nesto jeftinije ulje. Imas ga i u Castrolu, Totalu, Elfu, Shell, Mobil, NIS, Optima...

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, castor said:

Kupiš BMW ulje u Auto Line-u i ne bereš brigu...

To je jedno od sigurnih solucija. Ali i kosta. Za manje novca se mogu uzeti i druga kvalitetna ulja i koja ce odraditi posao.

No, na coveku je da odluci.

Link to post
Share on other sites

Neverujem da se priča promenila, ali kod nas ne treba kupovati Castrol zbog falsifikata. U najboljem slučaju je "original" verzija za tržista zemalja trećeg sveta, ovaj naš nema veze sa onim iz npr. Nemačke. Ovo ne važi samo za Castrol i za motorna ulja, već za većinu robe koju prave velike korporacije. Recimo za te pare može da se uzme Motul koji ide iz iste fabrike za ceo svet. Ili još bolje pošto vozimo nemce - Liqui Moly. :)

Link to post
Share on other sites
On 27.8.2016. at 6:28 AM, milosabs said:

Ja nesto ne verujem velikim brendovima ovde kod nas da su original tako da sipam wolf, lm ili kroon

Nisam video ovaj post, kolega je već objasnio. Wolf je isto odlično ulje, Made in Germany a baš jeftino, ko da je domaće.

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Elvir said:

To 5w30 nema preveliki znacaj. Probaj da doznas da li auto ima DPF filter. Ako ima, onda sipas ulje sa Longlife specifikacijom. To je najvaznije. U Castrolu ima naziv na flasi Castrol Edge Longlife 3 5w30. U Shell-u moze da nosi oznaku i 0w30 Longlife . A mozes i druge brendove, samo da nosi naziv Longlife  . Kada okrenes flasu obicno pise BMW LL4. Ali ti je jos laksa odrednica ako na flasi zapazis Audi/Vw oznaku, koja je u tom slucaju 504/507. Tada 100% znas da je ulje za motore sa DPF filterom.

Ako vozilo nema DPF filter manje vise mozes da sipas bilo koju punu sintetiku koje moze ici i u dizele i u benzince. Ne mora nositi naziv Longlife na flasi kao u prethodnom slucaju, moze i 5w30, 5w40... Ujedno to je i nesto jeftinije ulje. Imas ga i u Castrolu, Totalu, Elfu, Shell, Mobil, NIS, Optima...

 

Ima dpf. jel to full sintetik taj castrol edge Longlife? hvala na savetu

Link to post
Share on other sites