Recommended Posts

Dakle posto uskoro izlazi novi zakon koji obavezuje da svetla na automobilu moraju da budu ukljucena i u toku dana, da li moze da se ugradi reley ili sl. koji ce nekoliko sekundi nakon starta motora sam da ukljuci svetla?

Link to post
Share on other sites

moze se povezati nesto preko releja,koji se povezuje na altelnator,tj na izvod koji gasi lampicu za punjenje,mislim da se tada mogu povezati samo prednja svetla da rade,bila je tema ali ne mogu da je nadjem.mislim da je Suki pisao o tome

Link to post
Share on other sites
Ja sam vidjao kola gde se svetla pale cim se auto pokrene, tj. cim zapocne kretanje...

Toyota Avensis...

Link to post
Share on other sites
Ja sam vidjao kola gde se svetla pale cim se auto pokrene, tj. cim zapocne kretanje...

To nije dobro resenje, kad ides u koloni podji stani ili na semaforu bice zesci light show.

Link to post
Share on other sites
To nije dobro resenje, kad ides u koloni podji stani ili na semaforu bice zesci light show.

Jbt, svetla se pale po startovanju motora, i nemaju vise veze sa stani kreni osim ako ne ugasis auto. Pa nije to jelka :)

Link to post
Share on other sites

totalno nepotrebna stvar, brzo se covjek navikne na to... kod nas u CG kad su uveli taj zakon u pocetku je bilo malo neobicno a sad cim upalim auto odma mi ruka leti na prekidac od svjetla....

Link to post
Share on other sites
Jbt, svetla se pale po startovanju motora, i nemaju vise veze sa stani kreni osim ako ne ugasis auto. Pa nije to jelka :)

Covek je reko da se svetla pale cim auto zapocne KRETANJE, pa je moj komentar vezan za to.

Link to post
Share on other sites

Kod mene je jedan električar drugaru na pasata ugradio nešto kad upališ auto nisu upaljena svetla a čim motor predje 1500 obrtaja svetla se pale dok ne ugasiš auto.

Link to post
Share on other sites

salemaki -75 eura je mnogo mora da postoji jeftinije resenje

wice - dore ideja da se iskoristi broj obrtaja motora moracu da se detaljnije raspitam o tome

svaka ideja je dobrodosla, a mislim da je kod novih modela to reseno preko kompjutera tako da to odpada

Link to post
Share on other sites

Mislim da sve ide preko obicnog releja.Na Alfi mi se svetla gase cim se ugasi auto,tj cim se skine kontakt.Na prekidacu su svetla uvek u upaljena ali kad se ugasi auto i svetla se gase.Kad se pali auto svetla se ugase preko releja automatski i cim je upaljen,svetla se pale.Znam da radi preko nekog releja,ko zna alfe zna sigurno jer mislim da to imaju skoro sve alfe i neki fiati

Link to post
Share on other sites

TOliko je meni trazio pred more. Ali ja sam ugradio jedan drugi relej, gumenu zabu :)

Stavim malu gumenu zabu na volan po zavrsetku svake voznje i kad god sednem u auto zapitam se: "Sta ce ova zaba bre ovde" ? A, da...upali svetla :):):)

Link to post
Share on other sites

Jao pa ja sam ostao bez releja za svetla, mora da je dete uzelo da se igra :):):) (sorry za offtopic, ali tema je ionako smesna. Napravi se nauka od banalne stvari koju svaki elektricar odradi za kratko vreme :) )

Link to post
Share on other sites
Jao pa ja sam ostao bez releja za svetla, mora da je dete uzelo da se igra :):):) (sorry za offtopic, ali tema je ionako smesna. Napravi se nauka od banalne stvari koju svaki elektricar odradi za kratko vreme :lol2: )

Podrzavam 100%. :)

Link to post
Share on other sites