Recommended Posts

  • 8 months later...
M10 1.8 ima klipove precnika 89mm.. S14 2.3 u istom bloku ima klipove precnika 93.4mm..

Proizvodjac kaze da je maksimalan precnik na koji se moze razbusiti ovaj blok 94.4mm, a nasao sam podatak da je bez problema busen i na 95mm, sto dovodi do kubikaze od preko 2.5.. :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Da ne otvaram drugu temu... imam ideju - full generalnu na mom m10 uz to stavim klipove od m30 3.5 klipnjace i radilicu ostavim standardne, prosirim kanale, veci ventili, spustim glavu za recimo 2/10, druge brizgaljke sa vecim protokom, drugi izduv, neki kraci diff i eventualno bi ako je moguce nesto eksperimentisao sa usisnom granom ?? misljenja ? ... jel bi dobio nesto na njemu osetljivije ?

kontam da bi za te pare mogao lagano da ubacim neki 2.5 ali meni nije to u interesu ja vise volim sto manji motor sa mnogo snage :P ako me razumete

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

manji motor sa vise snage brze crkne :) nedavno rodjak mi ima e46 330d isto je narucivao turbinu drugi kopmijuter i mapu jos nekih delova jedno vreme je isao kao metak nakon par mjeseci sve mu se sjebalo. po meni ta budzenja i cipovanja su kratkog veka pogotov kod manjih motora. Uzmes brate 2.5 i vozas se kao covjek :)

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram drugu temu... imam ideju - full generalnu na mom m10 uz to stavim klipove od m30 3.5 klipnjace i radilicu ostavim standardne, prosirim kanale, veci ventili, spustim glavu za recimo 2/10, druge brizgaljke sa vecim protokom, drugi izduv, neki kraci diff i eventualno bi ako je moguce nesto eksperimentisao sa usisnom granom ?? misljenja ? ... jel bi dobio nesto na njemu osetljivije ?

kontam da bi za te pare mogao lagano da ubacim neki 2.5 ali meni nije to u interesu ja vise volim sto manji motor sa mnogo snage :P ako me razumete

sve to uradis i opet dosta manje snage nego m50b25... po nekoj mojoj proceni mozda iz svega toga izvuces 150-160hp i 200injak nm moment.. cenim to sto volis tu masinu ali novija tehnologija a za manje pare.. odluci sam :)

nisam video od kad je post jbt. :/

Link to post
Share on other sites

Ta budzenja i cipovanja ako se urade kako treba traju duze od vlasnika ;)

pa ne znam bas, jedino ako se nije pojavio neko mnogo pametni od inzinjera i strucnjaka u bmw koji su sastavljali motore :) oni su ga napravili da traje duze od vlasnika a sve ostalo je kratkog veka. Moj je savet da kupi neki veci motor i stavi ili da nadje 318is sa 16 ventila koji vec ima 136 konja malo ga pojaca sa izduvnom granom i auspuhom do nekih 150 konja i to je to...

Link to post
Share on other sites

Uvek je lakse ubaciti veci motor.. Nije se pojavio niko pametniji nego su sami inzinjeri bmw napravili s14 motor na osnovu m10,tako da je m10 8v za porodicnu varijantu a s14 16v trkacku ;)

Link to post
Share on other sites

Uvek je lakse ubaciti veci motor.. Nije se pojavio niko pametniji nego su sami inzinjeri bmw napravili s14 motor na osnovu m10,tako da je m10 8v za porodicnu varijantu a s14 16v trkacku ;)

al ti pametujes, malo pre govoris kako chipovan motor moze da predje vise od fabrickog, sad pricas o s14 kako je napravljen za trku i ko zna sta je sledece. decko hoce da nabrije 1.8 motor i pita za savez. vecina kaze da to nije dobra ideja i da stavi veci motor, u tom sam se javio ja sa komentarom da nije lose da stavi s14 i neku sportsku granu s dobrim auspuhom i da dobije nekih 150 konja. a to sto ti pricas nema veze sa pitanjem koje je decko postavio

Link to post
Share on other sites

al ti pametujes, malo pre govoris kako chipovan motor moze da predje vise od fabrickog, sad pricas o s14 kako je napravljen za trku i ko zna sta je sledece. decko hoce da nabrije 1.8 motor i pita za savez. vecina kaze da to nije dobra ideja i da stavi veci motor, u tom sam se javio ja sa komentarom da nije lose da stavi s14 i neku sportsku granu s dobrim auspuhom i da dobije nekih 150 konja. a to sto ti pricas nema veze sa pitanjem koje je decko postavio

S14 motor ima sam oko i preko 200ks,zavisi od varijante, i nije 1.8 vec 2.0/2.3/2.5 kad bi mogao da ga nadje negde da ga kupi kod nas.

+ "sportska" grana

+ "dobar" auspuh

= "nekih" 150ks ?

Link to post
Share on other sites

citaj od pocetka. greskom sam upisao s14 jer sam mislio da se odnosi na motor 1.8is, moj savet je da uzme 318is koji ima 136 konja fabricki, sportsku granu da stavi i neki dobar auspuh time bi ga pojacao za jos 20-25 konja i imao bi nekih 150-160 konja i sigurno ne bi vrisno za kratko vrijeme. a licno smatran na motor sa 4 klipa povecavati snagu na 200 i preko konja mislim da moze da izdrzi 2-3 meseca i ponovo da se stavlja drugi. osim ako se ne vozi kao po jajima. ili kao sto rekoh uzme 2.5 i voza se kao covek i ne razmislja ni o kakvom budjenju i chipovanju. ako je to malo i ako ima viska para nek ubaci v10 i bude glavni u srbiji i sire :)

Link to post
Share on other sites

Pa koliko znam svaki is ima pletenu granu to je valjda sportska grana! Ako gresim slobodno neka me neko ispravi! a i mislim da je mnogo verovatnija teorija o 5ks nego 25ks

Link to post
Share on other sites

ne znam momci mozda gresim, ne zelim se ni s kim svadjat ni raspravljat, i dalje stojim iza svojih reci. m10 motor ako bi hteo da chipuje i pojacava na 200 i preko konja mislim da nece dugo. ako hoce cetvrtaka nek uzme is i bude zadobvoljan s tih 136 konja ako je i to malo onda nek chipuje i videce kasnije ko je imao pravo... svakako je na svakom koraku policija vec imam 600 eura kazne zbog divljanja sa 105 konja nzm sta bi me cekalo sa 200 i preko :)

Link to post
Share on other sites

ne znam momci mozda gresim, ne zelim se ni s kim svadjat ni raspravljat, i dalje stojim iza svojih reci. m10 motor ako bi hteo da chipuje i pojacava na 200 i preko konja mislim da nece dugo. ako hoce cetvrtaka nek uzme is i bude zadobvoljan s tih 136 konja ako je i to malo onda nek chipuje i videce kasnije ko je imao pravo... svakako je na svakom koraku policija vec imam 600 eura kazne zbog divljanja sa 105 konja nzm sta bi me cekalo sa 200 i preko :)

uopste ne mora da ynaci da ce ya kratko vreme da crkne to su gluposti, m10 generalno moye da iydryi mnogo vise... a sto se tice tog motora na cipu on ne moze da dobije NE vise od 10ks, pletena grana i komplet drugi izduv, da se malo spusti glava sredi usis, kraci diff i icice malo bolje a to je sve jedno 300e i icice kao IS pa sad vidi koliko se on isplati...

Link to post
Share on other sites

uopste ne mora da ynaci da ce ya kratko vreme da crkne to su gluposti, m10 generalno moye da iydryi mnogo vise... a sto se tice tog motora na cipu on ne moze da dobije NE vise od 10ks, pletena grana i komplet drugi izduv, da se malo spusti glava sredi usis, kraci diff i icice malo bolje a to je sve jedno 300e i icice kao IS pa sad vidi koliko se on isplati...

isplati li se raditi uopste m10 motor i pojacavati na 200 konja? ne bitno kako? dok ulozis toliko para i sredis sve dodje neki papak sa e36 328 m52 i dzaba ti m10 sa 200 konja :) a nek radi sa hoce i kako hoce vidim da se ovde vodi samo rasprava a nema niko da kaze pravi pametan savet

Link to post
Share on other sites

isplati li se raditi uopste m10 motor i pojacavati na 200 konja? ne bitno kako? dok ulozis toliko para i sredis sve dodje neki papak sa e36 328 m52 i dzaba ti m10 sa 200 konja :) a nek radi sa hoce i kako hoce vidim da se ovde vodi samo rasprava a nema niko da kaze pravi pametan savet

pa isplati se za onog ko ima pare za bace pa cisto da se zeza... ali ovako generalno naravno da se ne isplati.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...