Fabricki xenon na e36 - da li se ugradjivao?


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ali ako striktno gledas ovde propis nigde ne pise da se to ne odnosi na fabricku instalaciju. Pise u slucaju da je vozilo opremljeno. Znaci ne pravi razliku izmedju fabrcike i naknadne ugradnje...

samim tim što je navedeno da auto mora imati autonivelaciju isključena je bilo kakva druga vrsta nadogradnje na auto.

automobili koji su izašli iz fabrike sa xenonima su opremljeni autonivelacijom, prskalicama i najčešće projektorima (d2s, d1s, d3s) u slučaju običnog reflektora (d2r) i obavezno sa 4300K. neki sa 4500K.

prskalice mozete ugraditi, konverziju na d2s sijalice isto, projektore većina vas ima, a za autonivelaciju-situacija je vrlo... jebi ga u dupe...

za početak, najveći problem će biti boja xenona

moći će samo 4.3. 5K max.

Link to post
Share on other sites

Slozen sistem. Podesava visinu snopa u zavisnosti od opterecenja kola. Ti imas rucno nivelisanje tockicem u kabini. Automatsko ima senzore na trapovima i u gepeku (ima razlike u zavisnosti od proizvodjaca). Npr natovaris teske stvari u gepek, prednji kraj auta se izdigne, aut. nivelacija na osnovu senzora obori snop...

Link to post
Share on other sites

ajao brate. nemoj me zajebavati! jel to moguce da ce to da kod nas uvedu? sve nesto mislim da to nece zaziveti...

pa evo cale moj ima passat 2006 godiste. i ima fabricke xenone, a steluje se visina tockicem kao u E36 sto ima. nemoguce da to nece biti dozvoljeno.

Link to post
Share on other sites
Dajte molim vas ne opterecujte se nekim tamo glupostima, ovo je Srbija bre :pleasantry:

zato i brinem...uzimace pare na sve zivo...

@BABIC

Nego Babicu :) ...jel mogu da racunam na Tebe da, za slucaj da ovo zazivi, skines ksenone i vratis fabricke farove?? tj. ne farove vec sijalice..itd..

Link to post
Share on other sites

Upravo se zato i donose zakoni da bi popunili budzet(slucaj u Srbiji)......Nije ovo prva glupost u zakonu....Ima ih pun andrak samo ce polako poceti da isplivavaju kako se rok za inplementaciju zakona priblizava.

Link to post
Share on other sites

@BABIC

Nego Babicu :pleasantry: ...jel mogu da racunam na Tebe da, za slucaj da ovo zazivi, skines ksenone i vratis fabricke farove?? tj. ne farove vec sijalice..itd..

[/quote:

može

Link to post
Share on other sites

HEAD LIGHT VERTICAL AIM CONTROL ili nivelaciju snopa kod mene je automatska nivelacija ,lako se proverava jednostavno sam prednji deo pritisnuo svojom tezinom i onda se cuju motorcici kako nivelisu visinu snopa .mislim da vecina e36-tica to ima

Link to post
Share on other sites
HEAD LIGHT VERTICAL AIM CONTROL ili nivelaciju snopa kod mene je automatska nivelacija ,lako se proverava jednostavno sam prednji deo pritisnuo svojom tezinom i onda se cuju motorcici kako nivelisu visinu snopa .mislim da vecina e36-tica to ima

Kod mene cim dam kontakt se cuje kako motorcici odreaguju, da li je to, to? Ako jeste ostaju mi samo brizgaljke.

Link to post
Share on other sites