Fabricki xenon na e36 - da li se ugradjivao?


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da, a sta sa ovima sto imaju xenone u motorima? pa tamo nema ni na jednom motoru nivelicanje farova automacko, i brizgaljke na farove. to nema ni jedan motor. sta s njima?

Link to post
Share on other sites

E bas bih voleo da vidim kako ce likovima sa novijim kolima koji imaju manuelnu nivelaciju da naplate kaznu ili da ga teraju na atest a ljudi dali silne pare i imaju garanciju na vozilo,mislim da ce se i zastupnistva tu nesto pitati,jer ce im musteije tu biti ugrozene.Po nasem zakonu ce se praviti specijalna vozila samo za srbiju

Serem im se na zakon i na sve u ovoj drzavi,ugradim im k***c nivelaciju i prskalice,pa da ih sve isprskam,mamu im j***m bolesnu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites

To ni ne ide u ZOBS neko u pravilnik o tehnickim pregledima. Nije nikakva buva, ja sam kopirao odatle. E pa extra ako je e36 to imao fabricki, znaci nece morati da se budzi vec ko hoce xenone nek se isprsi za fabricki sistem :pleasantry:

@Zeljko

Ako imas prekidac to je manuelna nivelacija...

Link to post
Share on other sites

Grujo, otvori haubu i stani pored jednog fara, neka neko sedne u gepek, a treci neka da kontakt i upali svetla, ako cujes da motorcici rade onda imas automatsku nivelaciju. Proverio sam kada covek ustane iz gepeka, snop svetla se vrati na istu liniju, gde je bio i kada je sedao.Postupak isti za oba fara.

P.S. Trebaju ti trojica.

Link to post
Share on other sites

Evo bio sam sam ali mislim da ipak nemam. Uplaio sam auto i svetla, uperio snop na zid, seo na gepek, sacekao i nije bilo pomeranja. Mislim da bi trebalo da nivelise sa svakom promenom opterecenja ali nisam siguran 100%. Ovo sto si ti napisao cu da probam cim nadjem nekog da mi pomogne.

Link to post
Share on other sites
Evo bio sam sam ali mislim da ipak nemam. Uplaio sam auto i svetla, uperio snop na zid, seo na gepek, sacekao i nije bilo pomeranja. Mislim da bi trebalo da nivelise sa svakom promenom opterecenja ali nisam siguran 100%. Ovo sto si ti napisao cu da probam cim nadjem nekog da mi pomogne.

Ako ti ne nivelise, tako kao sto si uradio, ne treba ti treci, nazalost onda nemas.

Link to post
Share on other sites

imam i ja tockic u kabini ,pa imam automatsku nivelaciju .mislim da neka bosh svetla nemaju tu nivelaciju do 93 god posle mislim da se svuda ugradjivalo,ne postoje nikakvi senzori sve se nalazi u sklopu motorcica koji radi kao neki stabilizator.probajte na 0 da stavite tockic i ne treba vam neko u gepek ,jednostavno upalis svetla i sednes na haubu ili ga podines malo za krilo

12.png

br 15 na slici

Link to post
Share on other sites