Fabricki xenon na e36 - da li se ugradjivao?


Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a evo na ebay- sam pronasao neke xenone polovne original ,poslao sam liku mail i kaze da su sa njegovog e36 skinute

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...E:X:RTQ:DE:1123

Ovo su sijalice D2S, i uglavnom su za BMW-e koji imaju fabricki xenon, ali mi nije jasno, kako se sve ovo pakuje u far.

Link to post
Share on other sites
znaci da nije fabricki u e36. vec kit sa e46 koji pasuje na e36.

Nema sanse, da se sve sklopi bez budjenja. Ugradjivao sam xenone i na e36 i na e46, razlika je drasticna.

Prvo konektori za D2S sijalicu nemaju veze sa konektorima za H1 i H7 sto nosi e36.

Link to post
Share on other sites

ovo o cemu pricate je dato u Nacrtu pravilnika o tehnickim uslovima za vozila - sugestije su primali do 2.11.2009. MINISTARSTVO ZA INFRASTRUKTURU

clan 51...

http://doku.mi.gov.rs/sektor%20za%20puteve...0saobracaja.htm

takodje, o zatamnjenim staklima je dato u clanu 75 ovog Nacrta....(Tema "Zatamnjivanje stakala" - Styling)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ne moras uopste da imas xenone, da bi imao auto nivelaciju. Kod mene na Nissanu, nemaju xenoni, a ima auto nivelacija i nema brizgaljke za pranje farova. Ocigledno je bitno za koja trzista su se automobili proizodili, jer je vodilo racuna o standardima koje za odredjeno trziste moraju da se ispostuju.

Link to post
Share on other sites

niko bre nema autonivelaciju...

j***m li ga što to rade...

možda proveravaju sami sebe.

rade to i na e32 i e34 kada gurneš far fizički ka unutra

jednostavno je. autonivelacija je bila isključivo na vozilima koja nemaju podešavanje iz kabine a imali su xenon fabrički

Link to post
Share on other sites

to su radili farovi na mom e36 91gp a svjetla su bila nista ni sa cim dok nisam rucno sve nastimao.

To kad das kontakt jednostavno farovi 'prosetaju'' gore dole radi kontrole i tacno sam jednom video kad mi prestade jedan motor da radi.

e sad ovi sto kazu da im farovi idu gore dole kad opterete gepek...a imaju manuelnu nielaciju u kabini.hm...j***m li ga.

Vjerovatno da bi se mogli podesiti i rucno po zelji u odnosu na vremenske uslove i sta ja znam.

Link to post
Share on other sites