Recommended Posts

jaoj znam sad kako to izgleda. imam to na kvadu ima opcija diff lock. kad to ukljucim. maltene ne moguce da skrenem kad sam u mestu. znaci oce da mi otkine korman iz ruku.... znam sad sta ocete da kazete.

koliko izadje jedan sper?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

auu al se lupaju gluposti !!! koliko je vas vozilo po snegu sve 3 varijante ???

za neiskusne po klizavom i snegu je najbolji otvoren (obican) diferencijal, sperovan ili nedajboze zavaren su JAKO teski za voznju po klizavom ili snegu pogotovo ako nema nekog vide elektronske pomoci

...primer 1 ako na ulazu u krivinu presaltas u nizu brzinu ili oduzimanjem gasa izgubis trakciju na zadnjim tockovima automobil ce se ponasati identicno kao da si povukao rucnu kocnicu !!!

...primer 2 kod otvorenog diferencijala, jedan tocak ce se okretati u suprotnom smeru i izgubiti trakciju a drigi ce se okretati kao i prednja 2 komada i automobil ce zadrzati pravac !!!

nemojte pricati neproverene stvari, moze nekoga dosta da kosta !

...primer 3 krecete se uzbrdo kad dodje do proklizavanja zadnjih tockova sa sperovanim diferencijalom 99% ce se zadnji kraj zanositi na jednu stranu i ako ima parkiranih automobila ili kontejneraili bandera velike sanse su da ce se ili ocesati ili prisloniti ili odvaliti zadnji deo !!

kod otvorenog diferencijala jedan tocak ce slajfovati a drugi pomoci da se odrzi pravac automobila posto je nepomican i sad ako imate dovoljno dobre gume izaci ce te gde ste krenuli a ako nemate moracete nazad !!!

i poslednja stvar i driftovanju-slajdu po snegu mnogo se lakse kontrollise automobil sa otvorenim diferencijalom nego onaj sa sperovanim, o zavarenom necu ni da pricam to zaboravite za sve osim za drift stazu !!!

Link to post
Share on other sites
jaoj znam sad kako to izgleda. imam to na kvadu ima opcija diff lock. kad to ukljucim. maltene ne moguce da skrenem kad sam u mestu. znaci oce da mi otkine korman iz ruku.... znam sad sta ocete da kazete.

koliko izadje jedan sper?

oko 100-150eu ali ces tesko naci odgovarajuci prenos za tvoj menjac !

Link to post
Share on other sites
pa sto se onda koristi sper? po tvom postu ispada da je najbolji obican diff. nije valjda sper samo za drift?

po mom postu ispada da je spher zajeban za neiskusne na jako klizavoj podlozi ! ! !

koristi se da pomogne prenosenje snage na podlogu, uglavnom koj automobila koji imaju problema sa tim :lol: ...bar ranije sad vise ni to ne rade vec guraju elektroniku i u ventile za pumpanje guma :e30:

Link to post
Share on other sites

Misko je potpuno u pravu. Najbolje dobre gume i otvoreni diff :huh: ja napravio po ovom snegu oko 400km samo drift sa otvoreni diff i ide kako treba, posle sam vozio sper i posle 30ak km opet nije to to. Za suvo je druga prica :D nema nista bez spera.

Link to post
Share on other sites

mene zanima dal je sper dobar za ovakve situacije kao sto se meni desilo. znaci malo mokra podloga, gume ne prilgodjene.... zaneo se auto i nisam mogao da ga izvucem. da sam imao sper jel bi ga izvukao?

Link to post
Share on other sites
mene zanima dal je sper dobar za ovakve situacije kao sto se meni desilo. znaci malo mokra podloga, gume ne prilgodjene.... zaneo se auto i nisam mogao da ga izvucem. da sam imao sper jel bi ga izvukao?

Za tebe nema spasa :huh:

Nazovi me kad budes mogao...

Link to post
Share on other sites

ne rade mi sijalice u tasterima za podizace. kad sam otvorio da vidim. u jednom je bila kao dioda nek sijalica jako mala, ali su kontakti zalemljeni za plocu dole. a u drugoj je bila isto tako neka sijalica, na isti fazon. kako da zamenim to i koje da uzmem? i jel to fabricki tako?

Link to post
Share on other sites

tako je tako je.

juce je alpinac zavrsio to malo oko limarije sto je trebalo. i oteran je auto na farbanje. danas priprema. sutra farbanje. tako da za 2.3 dana treba da bude u fulu ako Bog da...

Link to post
Share on other sites

Misko je upravu....

ja sam licno za speru i za zabavu..moze i 100% lock

ali open diff jedino moze da te izda na sljedeci nacin:

da proslajdra zimi jedan tocak a klizavom,a drugi na asvaltu samo stoji...sramota

da pokusas da ga zaneses i onda proslajdra unutrasnji tocak i nista se ne dogodi (nekad je i bolje tako)

sper i zavareni su za zabavu,zabava kosta ,zabava nekad i boli

ako ce se voziti normalno onda nema veze sto je sper.....

Link to post
Share on other sites

pa ne posjecujem forum bas ono cesto,ali uspeo sam da zapamtim da si prodao cetvrtaka samo zato jer ne moze da pali gume,naljutio si se i kupio auto sa kojim ces moci,samo ti prijateljski kazem da taj auto nije za to i da si pogresio sa izborom jer su tvoje namjere bile ocigledne.ali opet imas 4 solucije

ljepo voziti (ali cemu to sad kad si kupio auto radi palenja guma,bolje da si osto na cetvrtaku)

satrat mjenjac i reparirati,pa satrati opet...

preci na manual,ali zamajac kosta skoro duplo vise od kompletnog polovnog auta izvana

prodati auto i kupiti auto koji vise odgovara tvojim potrebama.

gledaj,moj prvi auto je bio automatik sestak,i vrlo brzo sam radio samo za popravku

moj treci auto je bio automatik....kojeg sam satro i prodo jel nije bilo druge.

moj auto sad nema ulja u mjenjacu ali pali gume i drifta ko nenormalan

Link to post
Share on other sites

nisi u toku. ne pratis fabulu radnje!

imao sam 4taka bio mi je slab. nerviralo me kretanje na semaforu, ne mozes nikoga obici... itd. najvise zbog toga sam ga prodao, ali ono paljenje guma i driftovanje je bilo samo kap koja je prelila casu.

tako da ovaj auto mi je potaman. ne kazem da ne bi bilo bolje da je manual. al sta sad. dobro mi je i ovako.

ende.

Link to post
Share on other sites

danas ofarbana lajsna na braniku u mat crno, ali neka specificna mat crna. kao smirgla izgleda. jako dobro izgleda, i onda sam usput sve lajsne isto ofarbao. i BUBREGE!!!! i jako mi se djasvi kako izgleda sad.

da pohvalim alpinca stvarno je ovo odradio perfektno. jeste da je steta bila sitna za limara, ali pedantno odradjeno sasvim i korektna cena. isto mikija sto je farbao sve pohvale.

sutra ce biti sve ustelovano i zasrafljeno.

Image0133.jpg Image0134.jpg

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.