ugradnja gasa na 325i


Recommended Posts

treba da ugradim gas na moj 325. nece niko u NSu da uradi obican. oce jedan lik, 350e. al kaze ne garantujem ti nista, i tesko ces proci atest. tako da bez atesta mi ni ne vredi.

a leon je ugradio na njegov 2.8 i opusteno uradio atest i sve ostalo....

a druga opcija sekvent 550e tocak boca i sve ostalo izadje oko 600e. koliko je to isplativo? kad mi sad trosi oko 20 lija na sto km.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Badzo, a sto si ti kupovo to kad neces da odrzavas kako treba? Mislim kupio si dobar primerak, red je da taj auto dobro odrzavas i da te sluzi. Plin je jedina investicija u auto koja se sama otplati. Kakav crni venturi na tom motoru! I sta ces kada dodje do detonacije? Nije pitanje da li ce, nego KADA! Znas li da u trenutku ostajes bez usisne i auto je nepokretan! Onda ces da platis za istu par stotina eur i dosao si na cenu valjanog sekventa. Trebao si dobro da odmeris da li mozes da se "pruzis" za taj auto. Na taj motor ide seqvent i to valjani i nista drugo. U NS imas odlicne majstore za gas. Taj sto ti je rekao 350 i nista ti ne garantuje, je potpuno upravu, kao i oni sto nece UOPSTE da rade venturi na tom motoru. Kako i zasto, treba da udjes malo vise u problematiku kako uopste radi gasni uredjaj na modernom vozilu i zasto MORA tako. Nije to rocket science.

Link to post
Share on other sites

pa uzeo sam ovaj auto sto mi se svidja i sto sam takav hteo. pitam za obican plin, jer je leon stavio obican na njegov 328i. kod nas u NSu je 550e sa atestom i ostalim zajebancijama izadje skoro 600e. moze na rate. tamo cu i da ugradim.

Link to post
Share on other sites

Hm i mene malo buni to 550 eur za seqvent. Ma kakav da je nesto mi je to malo........Jedino ako im je covek rekao BMW 325i a to njima ne znaci mnogo pa ne znaju da ima 6 cilindara pa su rekli 550. To mi deluje kao logicno jer za 4 cilindricni motor cena je tu negde oko 550-600 moze da se nadje. Mislim, super odustao je od ideje "turi venturi" pa stavlja seqvent kakav god da je radice, a ako zeza opet moze da se lakse nasteluje nego ne daj boze da stavi venturi pa da mora iz pocetka.

Link to post
Share on other sites

jebemu mater. cene su ovde u NSu od 550 do 1200e. sad u cemu je razlika ne znam, svi daju garanciju, svi daju atest. a ovaj lik za 550 daje garanciju i atest je oko 3600. ne znam u cemu je fazon.

Link to post
Share on other sites

Pitaj koliko traje garancija na uredjaj i atest nije 3600 nego

Podnosenje zahteva 2400

Izlazak vestaka iz vince 3500

unosenje podataka tj zamena saobracajne sa teh pregledom jos oko 3800

to izadje malo vise od 3600 koliko su ti rekli ps servis koji ti je ugradio plin ne moze nikako da ti da atest to rade ljudi koji su ovlasceni za takve stvari tj vestaci iz vince

Link to post
Share on other sites

rekao je atest je 3600 + 1420 ne znam tacno za sta. i jos plus ima nesto... i rekao je da ja to moram sam da obavim da odem na masinski fakultet u NSu.

Link to post
Share on other sites
Koji je to sekvenc za 600e?

Juce sam zvao AC Rasic, kod njih je 850e sa tocak bocom i 99% idem 24-25.12. da ugradim.

Imas topic od 28 septembra 2009.godine , ugradjen plin u 318 iS , pa mozes da pronadjes informacije sa slikama i cenom. ;)

Link to post
Share on other sites
to izadje malo vise od 3600 koliko su ti rekli ps servis koji ti je ugradio plin ne moze nikako da ti da atest to rade ljudi koji su ovlasceni za takve stvari tj vestaci iz vince

većina servisa ima ugovore sa ams, mašincem ili vinčom. organizuje se kolektivni pregled vozila u zakazanom terminu

mislim, naravno da i plinadžije imaju procenat od toga ali koliki nije ni bitno ;)

Link to post
Share on other sites
Koji je to sekvenc za 600e?

Juce sam zvao AC Rasic, kod njih je 850e sa tocak bocom i 99% idem 24-25.12. da ugradim.

Kakav bre Rasic, momci koji rade u ARC Internacionalu , rade za 600e...

Link to post
Share on other sites
Pitaj koliko traje garancija na uredjaj i atest nije 3600 nego

Podnosenje zahteva 2400

Izlazak vestaka iz vince 3500

unosenje podataka tj zamena saobracajne sa teh pregledom jos oko 3800

to izadje malo vise od 3600 koliko su ti rekli ps servis koji ti je ugradio plin ne moze nikako da ti da atest to rade ljudi koji su ovlasceni za takve stvari tj vestaci iz vince

Podnosenje zahteva: 1420din

Vrsenje atesta: 3600din

Vanredni tehnicki: 500din

UKUPNO : 5520din.

Link to post
Share on other sites
Koje ulje sipati: Galax ili Mobil? Oba rade posao.......

Da, isto kao i Tigar ili Yokohama. Yugo ili BMW 130i. Isto. Jel?

Nije. Razlika izmedju sekventa vs. venturi, izmedju Ac Rasica i ARC je ista kao razlika izmedju Yuga 45 i BMWa 130i.

Kad neko ugradjuje sekvent, na BMWa, onda nije problem dat 150-200 eura vise. To se radi jednom za 10 godina, za to treba izabrat majstora.

Link to post
Share on other sites
Da, isto kao i Tigar ili Yokohama. Yugo ili BMW 130i. Isto. Jel?

Nije. Razlika izmedju sekventa vs. venturi, izmedju Ac Rasica i ARC je ista kao razlika izmedju Yuga 45 i BMWa 130i.

Kad neko ugradjuje sekvent, na BMWa, onda nije problem dat 150-200 eura vise. To se radi jednom za 10 godina, za to treba izabrat majstora.

Slusaj, mene a ni svakog normalnog coveka nezanima ko je kakav majstor, jer ja kad platim to vise nije moja briga , postoji nesto sto se zove garancija i svako odgovara za svoj rad. A nezelim da placam za istu uslugu sa istim uredjajem vise i da me neko pravi magarcem.... Ja isti taj uredjaj znam da ugradim jer sam se obucavao u makedoniji preko jedne firme iz srbije ali sticajem okolnosti se nebavim da time ... Duga prica.... tako da znam sta oni rade i nema sanse da me prejebu... Toliko...A Yokohama i tigar , u pravu si nebo i zemlja stim sto se Yokohama pravi od preradjenih sirovina od vec koristenig guma zanci teski shit.... Moj prijatelj radi u fabrici, tako da i o Yokohami nemoj da mi pricas ...

Link to post
Share on other sites
Koje ulje sipati: Galax ili Mobil? Oba rade posao.......

Vidim imas kocku i to M40 i ja sam ga imao, slusaj najbolje je Castrol. i to magnatec

A i za prve modele e36 se to koristi...

Link to post
Share on other sites
Ajde i ja nesto da vidim... Vidim da u temi o auto gasu pisete i o ulju itd, tako da se mogu uklopiti i sa mojim pitanjem... Mene zanima, kako i gde vam to 2.5 motori trose 20 litara bmb 95???

Nemam 325 al oni koji imaju kazu da trosi kao suplje bure,samo prosipa kao da mu busan rezervoar.. Ja inace imam 320i i trosi mi iskreno jedno 13 po gradu beogradu...

Link to post
Share on other sites