Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jedino valjke priznajem. Ima tu dosta marketinskih patki i tek kad valjci pokazu koliko je povacanje snage moze se reci da je to istina.

Odlicno si im rekao

Link to post
Share on other sites

kako 2.5d od 163 ks trpi cipovanje? Kako automatski menjac podnosi istovetnu intervenciju?Hteo bih da didgenm snagu i razmisljam da to uradim u NAVA speed-u

Link to post
Share on other sites

fabricki je 163 hp 350 NM i isao bi na 191 hp 410 NM. Najvise me plasi obrtni momenat i mogucnost menjaca da to podnese.

Link to post
Share on other sites

fabricki je 163 hp 350 NM i isao bi na 191 hp 410 NM. Najvise me plasi obrtni momenat i mogucnost menjaca da to podnese.

Link to post
Share on other sites

promaklo mi ie gde je cipovan i koje godine?

evo ukratko, posle je izvadjen dpf i na sledecem merenju je pokazao 136 ks

ovo je sa cipovanja x3

Link to post
Share on other sites

Tacna je prica sa Ic-om, i to se ne radi samo kod vw-a, vec to rade davno kod Mini One-Mini Cooper (90-116ks), Focus 1.8 tdci (101-116ks) i mnoge druge modele da na nabrajam...isti motori isto sve, samo softverski podeseni drugacije verovatno zbog nekih eko normi i mozda potrosnje....

Tjuneri ubace parametre od jace verzije(fabricke) na slabiju, pa tek onda cipuju i dobiju jos 25+ ks i jos razlika od onih izmedju slabije i jace fabricke snage. I onda to dosta izgleda neverovatno, ali je tako. Tjuneri to najbolje znaju.

Link to post
Share on other sites

pa da sumiramo:

Mogu Vam reci da imam vrlo dobra iskustva sa chipom predhodni auto sam kupio nov i odradili smo cip sa 35000 sa 75ks podigli smo na 136ks konkretno radi se o polu 1.6 tdi 2009 godiste, prodao sam ga sa 136000 i nisam ima bas nikakvih problema sem gasenja dpf na 130000 km
ja sam napisao da sam presao sa cipom oko 100000 bez problema
Kod mene 144000

i fotografija sa tuniranja, 2012. godine:

Capture.jpg

a zanimljivo je i da po merenju ima vise konja nego kad je izasao iz fabrike.

Link to post
Share on other sites

pa da sumiramo:

i fotografija sa tuniranja, 2012. godine:

Capture.jpg

a zanimljivo je i da po merenju ima vise konja nego kad je izasao iz fabrike.

ako sam dobro napisao auto kod mene je imao 144000 sad dal je 100 ili 70 i nesto meni je nevazno ali tebi izgleda nesto znaci, bio sam zadovoljan sa cipovanjem polo zato sam i bmw cipovao, vw uvek ostavlja vise par konja, poenta je da li cip ili ne, ja imam pozitivno iskustvo i to je to, svakom bi preporucio, bilo je skeptika kad je izaso mobilni pa ga sada svi nose

Link to post
Share on other sites

Aj ja nesto da pitam.

Koja je razlika u N$47D20C motoru u F10 za Belgiju gde ima 163ks

i isti motor za ostatak Evrope gde ima 184KS?!

Mislim da razlike mehaničke nema,samo softver!

Inače oba kad se čipuju dobijaju istu snagu koliko čitam po netu!

Link to post
Share on other sites

Mislim da nisi merodavan da sumiras ni jedno ni drugo al ajde forum daje za pravo svakom da sumira nesto zasta nije merodavan, ja sam ovde izneo svoje utiske sad ce svako proceniti da li je to dobro ili lose za njega

Link to post
Share on other sites

Mislim da nisi merodavan da sumiras ni jedno ni drugo al ajde forum daje za pravo svakom da sumira nesto zasta nije merodavan, ja sam ovde izneo svoje utiske sad ce svako proceniti da li je to dobro ili lose za njega

keep-calm-and-don-t-feed-the-troll-22.png

Link to post
Share on other sites

Aj ja nesto da pitam.

Koja je razlika u N$47D20C motoru u F10 za Belgiju gde ima 163ks

i isti motor za ostatak Evrope gde ima 184KS?!

Mislim da razlike mehaničke nema,samo softver!

Inače oba kad se čipuju dobijaju istu snagu koliko čitam po netu!

Softver samo, smanjena je snaga namjerno radi poreza u Belgiji (bila bi registracija puno veca da nije smanjena snaga na tu vrijednost).

Link to post
Share on other sites

Softver samo, smanjena je snaga namjerno radi poreza u Belgiji (bila bi registracija puno veca da nije smanjena snaga na tu vrijednost).

Znam za to,u spisku opreme poslednja stavka mi je S843A POWER REDUCTION,imao sam i na E60,i on je bio iz Belgije.

upoznat sam i sa tim oko poreza u Belgiji...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...