Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Upravo je izgubio fabricku garanciju na auto od 100 soma eura, pa ti vidi da li treba cipovati ovakav auto...

Cenim da mu se "fućka" za garanciju :)

Link to post
Share on other sites

Nako je spomenuo ProTuning kao opciju za cipovanje,

ja sam kupio E46 320D koji je kod njih cipovan i iz pocetka mi je sve bilo dliiiiiii ali je to zato sto sam iz Kadeta 1.6D seo u BMW, nisam smeo ni da ga osinem po gasu ni nista, sad posle par meseci :secret: razmisljam o tome da mu vratim fabricke mape...

evo kako se moj auto ponasa:

- u drugoj 1500-2500RPM ima neku snagu ali ono nista posebno cak bih mogao da kazem i da mrljavi

- 2500-3500 eksplozija snage i ubrzanja, iza mene ostaje dobrano zadimljeni put i to nije samo ona crna magla vec je vise kao sivkasto na boju (auto ne trosi ulje) ...

- potrosnja u gradu 9l po toplom vremenu zimi 10l

- otvoren put ~140km/h po bordu ~6l

Link to post
Share on other sites

Potrosnja ti je prevelika za taj auto ma kako ga vozio, otidji kod njih i ukazi im na probleme verovatno ce ti resiti, fazon je da nemrljavi, nego da ima snagu u svim obrtajima, moj predlog je da odes kod njih posto je njihova mapa da ti oni to rese

Link to post
Share on other sites

http://www.protuning.rs/ to su ovi baceksi sa fejsa, rade komercijalni tuning te je mapa za e46 320d 50 eura i cisto sumnjam da teraju na dyno posle, pa ti vidi.

sigurno da ne teraju na dyno, zato i razmisljam da oteram u servis i trazim zadnje BMW mape jer ovi (PT) sigurno ne mogu da ga vrate u predjasnje stanje osim ako nemaju original mape... porazavajuce je to sto slabije povlaci u nizim obrtajima od Pasata 5.5 1.9 TDI (crveno I) a vise trosi ... sad ne kazem ja da mi je motor perfektan (preso 300k Km) ali obzirom da u njega sipam Castrol Edge 0-30 i da ga bukvalno ne trosi (ne dosipujem od zamene do zamene 15k Km) smatram da i nije u nekom losem stanju...

Link to post
Share on other sites

Jel taj 2.0d ima varijabilnu geometriju na turbinu? Ako ne onda je ok sto lepi od 2500 obrtaja. Neko rece da treba u svim obrtajima da daje podjednaku snagu - pa nije to benzin. A meni je taj sivkast dim izlazio u periodu pre nego sto mi je zviznuo turbo. Proveri ti turbina kakva je usput.

Sent from my space ship, long time ago, in a galaxy far far away using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa da. Nemoj to da te brine, nego idi vidi kakva ti je turbina da te ne iznenadi, pa je remontuj po potrebi. Meni nije pistala sistala i tako to vec samo kad nabijem gas malo sivkastog dima, jedno 2-3 meseca pre nego sto je riknula. Sad kad sam remontovao nema dima.

Sent from my space ship, long time ago, in a galaxy far far away using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Spasili ste me ovim pricama o ProTuningu.

Vec sam dogovorio da vozim auto u Ponedeljak. Odustajem. Kazu da moj motor moze da se odradi odlicno s obzirom da je iz njega i fabrika vadila preko 300 konja. (M57N30, 3.0d u X3, 2005god)

Mozda i odradim novo mapiranje ali necu kod ProTuninga. 

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, tanatos said:

Spasili ste me ovim pricama o ProTuningu.

Vec sam dogovorio da vozim auto u Ponedeljak. Odustajem. Kazu da moj motor moze da se odradi odlicno s obzirom da je iz njega i fabrika vadila preko 300 konja. (M57N30, 3.0d u X3, 2005god)

Mozda i odradim novo mapiranje ali necu kod ProTuninga. 

Ne diraj nista

Link to post
Share on other sites

Ajd posto sam ja sve to prosao sa njima, da opisem moje iskustvo.

Prosle godine,ili ti pre tacno godinu dana,odem ja do ProTunninga da mi chipuju auto.

Auto posle nekog izvesnog vremena poceo mnogo da pusi od 1500-2500 i vise obrtaja.Meni to sumnjivo,ja odem kod njih kazu da je problem do auta.

Ja polako sve izmenjam sto moze da uzrokuje dim,osim interkulera koji je citav,on i dalje dimio.

I posle 4 meseca natezanja sa njima,ja odlucim da vratim auto na fabriku,jer sam hteo da dokazem gospodi da nije problem u autu.Kao ok,i ucitaju oni meni mapu nazad,kad prc,nece da upali.

A kaze druze sjebao ti se imobilajzer,pa reko ok popravi ga.Moze to ti je 100 evrica...Ja naravno ne prihvatim to i vratim tunningovanu mapu,jer im nisam verovao da je problem do toga,posto je palio bez problema sa tom njihovom mapom.

I onda su mi u zadnjem navratu trazili 120 evra da mi rese problem,koji su oni zasrali.Naravno nisam pristao.

Odem kod coveka u Rumu,Ninoslava ( covek za pohvalu ), i dnesem tu moju originalnu mapu kod njega,posto ovi vise nisu znali koliko para da mi traze,a da dijagnostikuju problem nisu znali.

No,Nino pregleda mapu,kad ono krs,mapa nije iscitana do kraja i kao takva nekompletna,i naravno nemoze da se ucita,odnosno auto nepali.

Platim coveku 70 evra,vratio na fabriku,plus uradio poboljsanje auta,neki chip ( sad ima realnih 180ks ) i free mi ugasi EGR preko softvera ( za koji mi je ProTunning trazio 70 evra ).

Probali auto na fabrickoj mapi,kad ono pazi,nema dima,a salta brate neosetis prelaze ( sa ProTunning mapom saltao kao traktor ).

Uradi covek chip,auto leti,ni trunke dima,potrosnja po gradu konacno 9l sa predhodnih 11l+...

 

Posto sam bio primoran sam da resavam problem,ostaje mi samo da odem u ProTunning i da trazim mojih 50 evra nazad i smanjim troskove opravke.

Topla preporuka da zaobidjete ProTunning ako vam je stalo do auta,jer to je gomila neznalaca koji misle da znaju da chipuju kola,a u principu veze sa zivotom nemaju.

Za ovih par meseci,naucio sam,mukom svojom,isto koliko i oni.

 

Eto,moje iskustvo sa njima :)

Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, vandalizam said:

Ajd posto sam ja sve to prosao sa njima, da opisem moje iskustvo.

Prosle godine,ili ti pre tacno godinu dana,odem ja do ProTunninga da mi chipuju auto.

Auto posle nekog izvesnog vremena poceo mnogo da pusi od 1500-2500 i vise obrtaja.Meni to sumnjivo,ja odem kod njih kazu da je problem do auta.

Ja polako sve izmenjam sto moze da uzrokuje dim,osim interkulera koji je citav,on i dalje dimio.

I posle 4 meseca natezanja sa njima,ja odlucim da vratim auto na fabriku,jer sam hteo da dokazem gospodi da nije problem u autu.Kao ok,i ucitaju oni meni mapu nazad,kad prc,nece da upali.

A kaze druze sjebao ti se imobilajzer,pa reko ok popravi ga.Moze to ti je 100 evrica...Ja naravno ne prihvatim to i vratim tunningovanu mapu,jer im nisam verovao da je problem do toga,posto je palio bez problema sa tom njihovom mapom.

I onda su mi u zadnjem navratu trazili 120 evra da mi rese problem,koji su oni zasrali.Naravno nisam pristao.

Odem kod coveka u Rumu,Ninoslava ( covek za pohvalu ), i dnesem tu moju originalnu mapu kod njega,posto ovi vise nisu znali koliko para da mi traze,a da dijagnostikuju problem nisu znali.

No,Nino pregleda mapu,kad ono krs,mapa nije iscitana do kraja i kao takva nekompletna,i naravno nemoze da se ucita,odnosno auto nepali.

Platim coveku 70 evra,vratio na fabriku,plus uradio poboljsanje auta,neki chip ( sad ima realnih 180ks ) i free mi ugasi EGR preko softvera ( za koji mi je ProTunning trazio 70 evra ).

Probali auto na fabrickoj mapi,kad ono pazi,nema dima,a salta brate neosetis prelaze ( sa ProTunning mapom saltao kao traktor ).

Uradi covek chip,auto leti,ni trunke dima,potrosnja po gradu konacno 9l sa predhodnih 11l+...

 

Posto sam bio primoran sam da resavam problem,ostaje mi samo da odem u ProTunning i da trazim mojih 50 evra nazad i smanjim troskove opravke.

Topla preporuka da zaobidjete ProTunning ako vam je stalo do auta,jer to je gomila neznalaca koji misle da znaju da chipuju kola,a u principu veze sa zivotom nemaju.

Za ovih par meseci,naucio sam,mukom svojom,isto koliko i oni.

 

Eto,moje iskustvo sa njima :)

Meni zao sto ja nisam stigao da ti pomognem kao sto sam ti rekao problem je do mape bilo :)

Link to post
Share on other sites

A kako je njihov cip radio ok pa se odjednom sjebao? Mapa je konstantna, ako je radila 1 dan zasto nebi i 1001? Ne osporavam nista, nego samo neko strucniji da pojasni, zanima me cisto sta se desi.

Sent from my E6633 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Just now, Torque said:

Meni zao sto ja nisam stigao da ti pomognem kao sto sam ti rekao problem je do mape bilo :)

Drug nije problem,cekao bi ja tebe,nego sam sedeo sa covekom,pili pice i kroz pricu dosli do mog auta i sutradan otisao kod njega i resio mi problem.

Inace covek se bas ozbiljno bavi tunningom,a iz ProTunninga svake nedelje ima nekog na remapu.

Znas i sam kako to ide,sta da ti pricam :)

Link to post
Share on other sites
Just now, vandalizam said:

Drug nije problem,cekao bi ja tebe,nego sam sedeo sa covekom,pili pice i kroz pricu dosli do mog auta i sutradan otisao kod njega i resio mi problem.

Inace covek se bas ozbiljno bavi tunningom,a iz ProTunninga svake nedelje ima nekog na remapu.

Znas i sam kako to ide,sta da ti pricam :)

Ma drug bre ne zezaj samo on zdravo da te sluzi !!
Ja samo kazem meni zao sto ja nisam stigao , sto si se dugo mucio sa problemom

Samo on zdravo da te sluzi ! Uzivaj u sada u zdravom remapu!

Pozdravi mi kolegu :D

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, marko84 said:

A kako je njihov cip radio ok pa se odjednom sjebao? Mapa je konstantna, ako je radila 1 dan zasto nebi i 1001? Ne osporavam nista, nego samo neko strucniji da pojasni, zanima me cisto sta se desi.

Sent from my E6633 using Tapatalk

Mozda iz pocetka nisam puno obracao paznju na to,posto su me mnogi ubedjivali da auto MORA da pusi posto je chipovan,da bi vremenom saznao da je to glupost i samo prica.

Onda sam poceo sve vise da obracam paznju na to,da menjam delove na koje sam sumnjao i na koje su me oni upucivali,i eto koliko se to vuklo.

StunterSM poznaje auto od prvog dana,relativno je upucen u celu pricu.

To kako su oni uradili chip,neznaju ni sami,ja sam do kraja imao i trecu mapu,za koju nisam ni znao da mi je ubacio,kada sam trazio fabriku.

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Torque said:

Ma drug bre ne zezaj samo on zdravo da te sluzi !!
Ja samo kazem meni zao sto ja nisam stigao , sto si se dugo mucio sa problemom

Samo on zdravo da te sluzi ! Uzivaj u sada u zdravom remapu!

Pozdravi mi kolegu :D

Nema veze,i ne razmisljam vise o tome.Kao da sam seo u drugi auto a ne moj :)

Tebi u svakom slucaju hvala i nesumnjam da bi resio ovu sitnicu xD

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vandalizam said:

Nema veze,i ne razmisljam vise o tome.Kao da sam seo u drugi auto a ne moj :)

Tebi u svakom slucaju hvala i nesumnjam da bi resio ovu sitnicu xD

Vidjet ces za par dana auto ces jos lepse da ide kada se sve prilagodi i adaptira novim vrednostima

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Djoksa530i said:

Ako ne zalis novac revo chip, ako trazis odnos cena kvalitet nova speed, ljudi rade ozbiljno, a taj motor ima potencijal.

Ima dosta potencijala, gledam koje ludosti ljudi rade sa njim, imam drugove koji su presli preko 700.000 sa njim.

Bice, idem redom. Trenutno ne mogu da nadjem nekoga da mi popravi panorama krov, zadnja leva sina glavi po nekad. A necu da dam 500-600e samo za to, jednostavno nije fer. Ako imate nekoga da preporucite bio bi prezahvalan.

Kad to resim onda cu da odvojim 250e za ozbiljnije pojacanje motora.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pozdrav ,,drugari,, planiram da odustanem od prodaje zvog mezimca.Pa se dvoumim da ga cipujem..e sad da li se isplati ili ne jer cu ga koristiti kao porodicni auto.A ne bih da odem negde sa zenom i detetom pa da me ostavi.Hvala unapred

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, pocetnik said:

Pozdrav ,,drugari,, planiram da odustanem od prodaje zvog mezimca.Pa se dvoumim da ga cipujem..e sad da li se isplati ili ne jer cu ga koristiti kao porodicni auto.A ne bih da odem negde sa zenom i detetom pa da me ostavi.Hvala unapred

Slobodno mozes da ga chipujes,samo se dobro raspitaj gde ces to da uradis.

Ja mogu da ti NEpreporucim  ProTunning iz BGa,razloga za to koliko hoces.Ja sam na zalost imao losa iskustva sa njima.Para su mi izbili iz dzepa da ne nabrajam,i na kraju kad sam skontao u cemu je problem,nisam mogao da im to naplatim.Inace oni ubacuju gotove mape preko nekog kineskog sranja ( preko njega su unistili moju originalnu mapu,za koju su hteli da mi naplate 120e da mi je vrate ),tako da oni I nerade pravi chip tunning nego prodaju maglu.

Da nepricam koliko sam postovao ovde I kojekuda,i isao od majstora do majstora,samo da im dokazem da je auto dimio zbog njih.

 

Cujem da hvale neki Safe Chip u NS a ja mogu da ti preporucim IGNI Tec iz Rume,neznam odakle si.

Link to post
Share on other sites

Citao sam neke tvoje postove u nazad i shvatio sam i sam da ih treba zaobici..Kao sto rekoh nemam iskustva sa cipom pa se plasim da me ne izneveri..Jel se cip radi samo preko dijagnostike te mape se dopunjuju ili ubacuju sta vec?Ako sve ide preko dijagnostike imam lika u mom kraju koji se bavi dijagnostikom i jako je dobar pa da pitam njega ili da idem na provereno mesto?Inace ja sam iz okoline Vrsca.

Link to post
Share on other sites