Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

14 hours ago, TOKYO said:

Vlasnik je moj drug jos od kraja 90-tih, ali ne druzimo se godinama, generalno covek nije los, ali o kolima je znao isto koliko ja o astronomiji..., a taj iz Rume lako moze biti Krang..., posto mu je nebrojeno puta stiglo neresivih kola iz pro tuninga, realno, pro tuning je glavna sprdnja vecine tunera po srbiji, prica ima gomila, ali coveku se mora odati priznanje, on je napravio biznis na jakom marketingu, ali je obezvredio to zanimanje i pritom uneo veliku nesigurnost u narod gde se losa iskustva uveliko prepricavaju...

Bas lose... Kazem ti znam nekoliko njih koji nisu imali problema. Jedan je i komsija od tvog brata. Nadam se da nece biti frke.

Link to post
Share on other sites

Ja volim da razlozim remapiranje od chipovanja, remapiranje je za mene reprogramiranje parametara u softveru kompjutera DOTICNOG automobila ( kvalitetnija opcija uvek ako neko zna sta radi ), chipovanje je zamena kompletnih podataka u epromu sa podacima iz nekog DRUGOG reprogramiranog vozila a ciji se brojevi softvera slazu, te mape mogu da se nadju na internetu, jeftine su, dodjes kod mene sa tvojim  e90, iscitam ti mapu,, pogledam broj softvera, nadjem negde remapiranu sa istim brojem, i puknem je u tvoj auto, pa ako radi radi... ( tako se ljudi bave tim poslom, varijanta app, nekad radi nekad ne, kad nece, onda pukne sledecu, koja "radi" ali primetis da trosi, pa se vratis, kazes ne valja, a oni ti odgovore ne valjaju ti dizne, polovan auto, mozemo o tome da pricamo u beskraj ... )

jedan poucan primer:

Ja sam licno pre par godina bio neka zrtva, jos uvek ne dovoljno iskusan, covek mi je ubacio u jedan auto mapu koja kaze da je pravila neka tunerska kuca, svetska, renomirana i verujem, decko je vise nego posten i sve je radio iz entuzijazma, mapa je ubacena, ( a vec pre toga probana u dva tri auta od kolega i dan danas je neki koriste ) auto je isao bolje, ali ne dovoljno, ne kao kod jednog od tih drugih, nije mi bilo jasno, posle par dana je poceo da zeza, da secka, stanje auta NOVO, fabricko, pravih 100.000km, kazu ne moguce je da se mapa sama korigovala i da zbog nje pravi problem, ali ja ipak vratih originalni file, i auto proradi...

Pade meni kamen sa srca, rekoh uuuf dobro je, ali ne vredi, ipak ja krenem da se raspitujem gde da uradim remap,  lik koji radi tuniranje za SAMO taj brend, kaze taj motor ne moze dobro da se uradi, necu da ti uzimam pare za dzabe, reko ajd, jos par poznatih glava u tom biznisu sam pitao jel moze, aaaaaajd videcemo, gledali snimali, ali NIIIIISTA, zovem Kranga ( poslednjeg ) jel mozes da uradis taj i taj auto sa tim i tim kompjuterom, kaze mogu, meni prodje kroz glavu dal je moguce, ali rekoh ajde, posaljem originalni file, on odradi, posalje ja ubacim i auto ide pristojno bolje, nema dima, hmmm, ali i dalje u neverici, vozio neko vreme sve super, ali mi djavo nije dao mira, zovem ga i pitam jel ovo odsrafljeno do kraja, kaze ma jooook, to je minimum, reko moze jos, daaaa, odradio on stage 2, ja ubacim u auto, i dozivim ekstzu, auto leti, dobio je malo dima, ali kaze da mora jer ne moze da doda vise pritiska da pojede taj dim, lm, treca godina se vozi sa tom mapom, urnise od gasova, i radi bez problema, sad je na satu 190k....

Link to post
Share on other sites

@TOKYO, da li preporucujes chip na M47 agregat sa nesto malo vise od 230hkm i koliko taj chip moze da steti periferijama kao sto su turbina, plivajuci, dizne i slicno ? 

Link to post
Share on other sites

Sta znaci preporuka? Mogu da preporucim ulje, neki deo, nacin odrzavanja, voznje, itd.., ali remap ne mogu da preporucim, to je vec zelja vlasnika vozila, ono sto mogu da iskomentarisem je to da li mislim da ce automobilu da steti nesto, dajem primere samo iz vec nekih dobro poznatih situacija, imam u okruzenju svom, sto familijarnom sto drugarskom bar pet m47 motora koji su uradjeni sa preko 200 pa i 250k kilometara, i koje vidjam svaki dan, pratim, servisiram, a neki od njih se voze kao da su turdji a ne svoji, i vec su presli 10-tine hiljada, jedan 80k sa remapom, i ni jedan od njih nije imao bilo kakvu intervneciju na turbini ili diznama i slicno, svi oni su perfektno odrzavani i km sat slobodno moze da im se vrati na 150k i estetski i mehanicki polazu ispit bez ikakvih sumnji...

Jedan od mogucih scenarija je da moze kvacilo da prokliza u vecem stepenu prenosa, 5-tom 6-tom, ali to nije problem remapa, to je problem vec istrosenog kvacila koje ne daje znakove umora na 300-330nm obrtnog momenta, ali na 370-400 moze da se javi problem, ali za to ne moze da se krivi remap, vec samo polovan i umoran deo koji nije sposoban da podnese novu snagu. .

Ova situacija se desava i na mom autu kad je napolju jako mala temperatura, svi dobro znamo da je hladan vazduh dobar za performanse, i da on povecava snagu motora, kod mene se izricito desi kada u petoj zalegnem na gas na oko 2000rpm kada je napolju ispod 10 stepeni, mozda i manje, zacujem zvuk na sekund i vidim da obrtomer zaigra minimalno, ali moj auto ima 195k i jos uvek fabricko kvacilo koje sam opteretio sa velikim obrtnim momentom, to je apsolutno ocekivano..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ne znam da li je bilo reci o ovome.

325ci 2001god 192ks

 

Stavio bih aftermarket catless izduvnu granu ( protocna izduvna grana bez katalizatora). Interesuje me da li se moze softverski ugasiti ona druga sonda posle katalizatora koja sluzi za proveru istih, da mi ne bi palilo check engine? I da li to nece uticati na rad motora u smislu performansi? 

 

Jedna chiptuning kuca mi rece da je to izvodljivo, kako on to kaze "gasimo funkciju zadnjih sondi"  Ali pored te njihove funkcije ima i grejanje sondi koje se pominje, i ne znam da li uporedo ta druga sonda kotrolise rad motora, da li se softverskim gasenjem sonde sve to regulise kao da jednostavno ne postoji? Da li posle mogu nju iskljuciti fizicki ili kako? 

 

Da li neko ima iskustva? 40e je cena usluge, plasi me da to nije zavaravanje neko privremeno, da se ne poremete performanse motora i da ne sjebem moj ecu. 

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
21 hours ago, IvanPodgorica said:

Narode, što mislite o chipovanju 535d 272 konja  2007 godiste. Mjenjac stari automatski, nije kao u restylingu. Stage 1    272 ks >  320 ks    i   560nm > 660 nm

Mislim da postoji šansa da sebi napraviš više problema nego zadovoljstva... Auto je verovatno dosta prešao, pitanje je u kakvom su stanju motor i menjač (npr da li je redovno rađen servis menjača kako BMW ne-preporučuje ali ZF preporučuje).

Menjač u tvom je verovatno 6HP26, kojem je max 600nm, pa bi ga čipovanjem nategao preko dizajniranih granica... Moguće je otvoriti menjač i zameniti/upgrade-ovati neke kritične delove pa onda može i preko 800nm, radili su to neki entuzijasti. Onda mora i da se prilagodi komp menjača https://www.xhpflashtool.com/  Sve u svemu dosta zajebancije i pitanje da li se isplati...

U restajling su inače ubacili noviji, 6HP28 sa 700nm.

Link to post
Share on other sites

Auto je presao 230000 km, na mjenjacu je uradjen servis(zamijenjen wandler, neke lamele i jos nesto zamijenjeno prije 20000 km, zamijenjeno ulje u mjenjacu takodje). Ne mogu sa 100%  sigurnošću da tvrdim da kilometraza nije smanjivana, ali mislim da nije jer je uvezen iz Njemacke 2009-te godine i tada je imao nekih 50000 km na satu. Mislim da je realno da je za 9-10 godina voznje u Crnoj Gori auto preslo dodatnih 180000 km..  ipak to auto dosta trosi, itd itd..   mada mozda ova moja teorija nema veze sa zivotom ali ja ipak napisah što mislim     🤔     Jedino ako je prethodno u Njemačkoj smanjivana kilometraža, ovdje nije...

Da, u pravu si, mjenjac je 6HP26 i fabricki mu je limit 600 nm.

Što se motora tice radi kao sat.  Moje sledece pitanje glasi da li se moze oštetiti mjenjac njegovim remapiranjem?

Link to post
Share on other sites

Nije da nije brz, ima ga drugar ali ga polako cipovani 2.0 dizeli moderni sustizu u toj brzini...potpino razumem zelju za cipom, jedino sto je rizik po menjac najvise po mom misljenju, mada je taj menjac isao u ozbiljna kola tipa aston db9 cini mi se, ali bojim se za ga tork ne ubije.

Link to post
Share on other sites
On 9/15/2019 at 8:50 PM, Djoksa530i said:

Nije da nije brz, ima ga drugar ali ga polako cipovani 2.0 dizeli moderni sustizu u toj brzini...potpino razumem zelju za cipom, jedino sto je rizik po menjac najvise po mom misljenju, mada je taj menjac isao u ozbiljna kola tipa aston db9 cini mi se, ali bojim se za ga tork ne ubije.

Mozda ga stizu do 100-120km/h, posle toga ih 535 ostavlja dobrano. F10 automatik, 2.0d, do 120 ide stvarno fino, posle toga malo gubi dah. Masa je mama, u ovom slucaju zapremina.

Link to post
Share on other sites

Chip ne mora ali valja iz sledeceg razloga:    ove brzine koje spominjete 100-120 ..   535 d   sa starim mjenjacem koji ja imam bi valjalo da ima u nizim i da kazem srednjim obrtajima vise snage upravo pri tim nekim brzinama o kojima pricate..  znaci prva, druga je stvarno brutalan sa ubrzanjem, treca solidna.. mislim brz je on nema sto, ali na vecim brzinama drugari moji taj auto nista bolje ne pretice nego neki 2.0 diesel. Veoma su male razlike, mozda je malo brzi tada..  govorim o normalnom nekom broju obrtaja a ne konstantnom guranju u 4500 obrtaja.. eto zasto ga valja chipovat..   nista vala drugo..    a slozicete se da su upravo te brzine najcesce kad se pretice..  tu nije mocan kao sto je premocan do 80...    samo kazem da bi mu valjalo jos tih 50 konja koje se dobijaju na stage 1 zbog boljeg čupanja u tom nekom range-u ...    a ima prostora za to jer je 3.0  i ima 6 cilindara..  znaci treba mu kasnije na tim nekim brzinama da bolje povuce sa 1500-2000 rpm pa do 3000 rpm..   

Link to post
Share on other sites

I da, ne govorim o autoputu, tu nema nikakve potrebe za chipom.. Govorim o.magistralama i regionalnim putevima koje mi imamo..  uzbrdo, nizbrdo, krivine, do Budve, nazad, preko Zlatibora, ibarska.. takvi neki putevi dje kad vec vozi covjek 3.0 biturbo onda da barem zna da ima bas mocan auto  (koji je i sad vala mocan nego eto kazem da bi mu valjao chip, ipak je tezak dosta. Tezina mog auta je 1735 kg mada vidim na sajtovima da je 1665. Zbog cega je 70 kg tezi ne znam, pretpostavljam jer je M paket

Link to post
Share on other sites

Ja bih cipovao, cipovao sam/remapirao mog usranog GM a na X5 i evo 3 pune god ide, jos ga brate teram i sve je ok. A u tom 535 je pretpostavljam ZF a oni su svakako dosta izdrzljiviji. To sto tebi treba, tj u tom rasponu obrtaja nece mnogo 'polomiti' taj menjac 👍

Link to post
Share on other sites