Recommended Posts

Hvala na ovoj informaciji. Imao sam misljenje da to utjece na torque i zbog toga sam to i zeleo imati...

Ovo mi nije tako bitno obzirom da ne jurim. Ceo zivot sam jurcao, sad je dosla beba i moj drugar, i moram da pazim i bebu i drugara! :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najvise se i oseti to potezanje odnosno obrtni moment. Zato jeste super cip z turbo dizele. Zato sto imaju velike obrtne momente.

Dignes ti npr 10-15ks i to je ok, nije ni to malo. Ali to ne osetis toliko. Dok mu doda sigurno doda 30-50 na moment. A to osetis mnogo vise pa ti izgleda kao da je ludilo.

Da se razumemo, sve je to zezanje i sviranje k... Posle 2m ces i zaboraviti da si ista radio :D

 

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, marko13 said:

Najvise se i oseti to potezanje odnosno obrtni moment. Zato jeste super cip z turbo dizele. Zato sto imaju velike obrtne momente.

Dignes ti npr 10-15ks i to je ok, nije ni to malo. Ali to ne osetis toliko. Dok mu doda sigurno doda 30-50 na moment. A to osetis mnogo vise pa ti izgleda kao da je ludilo.

Da se razumemo, sve je to zezanje i sviranje k... Posle 2m ces i zaboraviti da si ista radio :D

 

Hahaha

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, NikNS said:

Naravno, samo lagano, ako se nekad odlucis prijatno ces se iznenaditi sta tvoj auto zapravo moze da uradi uz malo podesavanja. Pozdrav :)

Da, jednog dana ce verovatno to doci na red!

Hvala vam na savetima!

Link to post
Share on other sites

Vidi samo jedno, ako i radis nemoj do panja. Vec sto zovu Stage 1 onako lagano.

Ma da garancija ne postoji. Znam za slucajeve gde su debelo placali i truba. Jos i crkne auto.. I to poznata kuca iz BG-a koji to rade jako dugo.

Link to post
Share on other sites

Nije problem kad remapiras, brzo se naviknes na povecanje, problem je kad demapiras, onda shvatis sta ti je bilo dostupno a nema ga vise...

Razlog zasto je tuning na losem glasu su "strucnjaci" koji se bave tim poslom, i lomine koje se rade i strucnjaci pristaju da ih rade...

Ja sam odbio bar 30% musterija zbog neispravnih ili umornih kola, ili jednostavno kola koja su lose projektovana i kvare se prirodnim putem..

LM, 80% "nasih" uradjenih kola su iz evropske unije, voze se tamo, prolaze tehnicki normalno i sa merenjem izduvnih gasova, nikada reklamacija, ali radi covek koji zna, i koji kad nije siguran 1001% kaze, bolje ne dirati... ( common sense )

Vlasnici nekih novijih bmw-ova treba mnogo vise da obrate paznju na odrzavanje, nece im kvalitetan remap ( chip narodski ) nauditi, vec lanac ili pumpa visokog pritiska koja ce da se saspe i unisti dizne i ceo sistem napajanja gorivom...

Link to post
Share on other sites

Vidi ovako, ne verujem da ima neka kuca koja radi tuning da nije sredila neki auto, pogotovo kod nas.

Ovde je najveci problem sto svi vozimo izakane krsine. Pa je to sve skakljiva tema.

Jesi cipovao bati onaj njegov? Tamo ima sta da se cipuje :D

 

Link to post
Share on other sites

Upravo tako, razumemo se uvek, ja eto bezim od tih krsina i ne zelim da ih radim.. ;)

Batin je prechipovan pre mene, nego je sreca da vozi m57 pa ga je skoro nemoguce ubiti . .

Inace taj Batin cemo doraditi kako dolikuje samo da uhvatim vremena da mu se posvetim...

Link to post
Share on other sites

Ja bih samo apelovao na mlade lavove, zeljne dokazivanja i nezrele, a znate na koji profil tipova mislim (citat: vozim 320d 110kw, remapovan je do snage 330d, zajebao sam sistem, ista snaga, a registracija 2.0), da obrate paznju na dva aspekta:

1) bezbednost - za pocetak neka pogledaju kocioni sistem kod 330d (mogu i samo precnik diskova, dovoljno);

2) postojanost vozila - samo neka bace oko na kardan i ostale elemente prenosa kod 330d.

Ide zima, pamet u glavu, edukujte lavove?

Link to post
Share on other sites

@marko

Ja cu ga precesljam detaljno, a mapu ce uradi Krang. ;)

Postoje razlicita "presviravanja", ajde kada ga visoko i kroz obtaje "nasviraju" pa se to linerno nadovezuje, to jos prolazi, ali kada ga dole naliju po duraciji gorivom jer vlasnik trazi ( ono poznato )  da kida iz niskih, onda uvrce sve i sto treba i sto ne treba...

Remapiranje je nauka, nije dovoljno biti samo software-as, moras odlicno da razumes kako agregat radi, ne pricam o oto-u iz sedmog razreda sus motori i slicno, vec  nesto daleko komplikovanije..., takodje fiziku, hemiju, dugogodisnju praksu mehanicarsku, itd, itd...

npr... Covek treci put menja turbinu, i pocinje da pljuje po turbo servisima ( sto je delimicno istina ) ja mu kazem posle drugog puta, do mape je, ne veruje, ali zove posle treceg i kaze evo ti ga resi, iscitam file, posaljem Krangu, Krang zove posle deset minuta ( totalno ne upucen u pricu ) i postavlja mi pitanje, posle koliko km je crkao PRVI turbo?? nasmejem se i kazem, resavaj to idemo dalje... ( posle par dana kada smo se videli kaze duracija gurnuta u 43 stepena od maksimalno dozvoljenih 36, temperatura izduvnih gasova Boga pitaj, dalje je sve jasno )

Kao sto vidis ja konkurenciju i ne spominjem, ne zelim, iako znam dosta o vecini, vrlo smo mali i nebitni na trzistu RS, Krang radi za CH, DE, IT, NL itd, ovde se slabo zanima sem eto sto ima neku saradnju sa mnom, vise jer je na dugogodisnjoj drugarskoj osnovi, ja uradim eto kad bas mogu da se zezam zbog drugog posla, a to je u proseku 3 auta mesecno, i to koja mi se dopadnu naravno... ;)

@nismo

Nema 330d vece diskove zato sto je specijalno brzi, to je minorna razlika, vec zato sto je tezi... ;)

U vezi elementa, ne postoji nacin ( na fabrickom automobilu ) da se 320d nasvira kao 330d, kako 330 podnosi pojacavanje, podnosi i 320, jer se nista ne pravi na granici mogucnosti, u oba slucaja je najbitnije da je vozac pametan i da mapa nije previse agresivna... ;)   A sto se tice lavova, pamet u glavu makar i peglice vozili...

Link to post
Share on other sites

Sve tacno, ali na zalost znam i neka losa iskustva ljudi sa nekim "jakim" kucama. Jedan sprzeni golf, jos jedan VW i tako....

Dok znam i ok varijante. Znam 5 likova koji su radili kod onih sto imaju firmu u starim halama Zmaja u Zemunu, zaboravio sam kako se zovu. Sareno od mecki do golfa i svi su zadovoljni. Ali sam siguran da ima i neko ko nije bio.

To cipovanje je kao plin na benzincu, mora sve da bude ispravno i lepo da radi da bi radilo kako treba.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, TOKYO said:

Koje stare hale zmaja u zemunu??

https://www.protuning.rs/

Da se razumemo ne reklamiram ih. Nisam ja bio kod njih i ne poznajem ih. Ali znam kao sto rekoh 5 likova. Od kojih sam sa dvojicom bas blizak, nisu debili i znaju kako auto ide.

Jedan vozi pasata, drugi mecku 2.2 oba auta idu osetno bolje, dugo se voze vec i zadovoljni su ljudi.

Za jednu firmu sam isto rekao da znam licno lika kome su spalili golfa. Bio je odgovor u fazonu "pa jbg, desava se, znas nije ovo bas pravi tuning, trebalo bi da se promeni jos brdo delova, bla bla truc"

Iz BG-a su ali necu da pisem koji. To mogu uzivo da kazem ?

Da imam vagena isao bih kod nekih likova u Temisvar. Za njih sam cuo da su top za to. Da imaju i sporadicne akcije da je ok cena.

Link to post
Share on other sites

Procitao sam. Kao sto rekoh ne reklamiram, ne poznajem ih ja!

Takodje siguran sam da svaka kuca ima nezadovoljnih musterija. Barem mu nije riknuo auto posto i takve znam a radili su medju prvima u drzavi to, poceli jos pre vise od 10god.

Sta da se radi, zato je to skakljiva tema i tesko je odluciti sta uraditi.

Vidim ova tema je iz 2016. Mozda su naucili nesto za dve god ?

Link to post
Share on other sites

Vlasnik je moj drug jos od kraja 90-tih, ali ne druzimo se godinama, generalno covek nije los, ali o kolima je znao isto koliko ja o astronomiji..., a taj iz Rume lako moze biti Krang..., posto mu je nebrojeno puta stiglo neresivih kola iz pro tuninga, realno, pro tuning je glavna sprdnja vecine tunera po srbiji, prica ima gomila, ali coveku se mora odati priznanje, on je napravio biznis na jakom marketingu, ali je obezvredio to zanimanje i pritom uneo veliku nesigurnost u narod gde se losa iskustva uveliko prepricavaju...

Link to post
Share on other sites