Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam siguran. Nisam ja bio ali sam upoznao lika koji je vozio svoje mecke kod njega i bas je zadovoljan. Milim da je pominjao cifru oko 400 Ali bih rekao da je bas rekao Smederevo.

Mozda gresim. Vozi vec oko 3god tako i prezadovoljan je.

Link to post
Share on other sites

U Srbiji ima samo jedan covek koji zna sta radi, ali njegova klijentela je 90% na zapadu...

Ostali su chitaj/pishi strucnjaci, ili kasapi.

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, TOKYO said:

U Srbiji ima samo jedan covek koji zna sta radi, ali njegova klijentela je 90% na zapadu...

Ostali su chitaj/pishi strucnjaci, ili kasapi.

To svi kazu... To je problem.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, TOKYO said:

U Srbiji ima samo jedan covek koji zna sta radi, ali njegova klijentela je 90% na zapadu...

Ostali su chitaj/pishi strucnjaci, ili kasapi.

A ko je taj jedan (izabrani) ? :) 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, TOKYO said:

U Srbiji ima samo jedan covek koji zna sta radi, ali njegova klijentela je 90% na zapadu...

Ostali su chitaj/pishi strucnjaci, ili kasapi.

Ti si stara garda, jel se secas Todorovic Dragana iz Zrenjanina? VAG mu se nekad zvao servis. Taj covek je cipovao kola jos 90-tih. Ima slika Cedomir Brkic kod njega u servisu cipuje auto, neka fabia za trke ako se dobro secam...

Link to post
Share on other sites

Nisam valjda toliko star jbm mu sve?? :D

 

Sad kad si mi spomenuo, nesto kroz maglu se secam, ali vise kao VAG nego po imenu i prezimenu, svakako nisam poslovao sa covekom.. ;)

Link to post
Share on other sites

Dobar dan. Kad ce ovo leto?
I zasto nece brzo?

[emoji23]

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max
~~~~~~~~~~~~~
Slovenija , Dravograd
Andrej Rožič +38640205519

Crna Gora , Podgorica
Nemanja Ćetković +38267236406

Bosna I Hercegovina , Trebinje
Delić Goran auto servis G-MAX
+38766196062

Ostvarite popust na sve nase usluge od 10% lajkom na nasu zvanicnu Fb stranicu

https://www.facebook.com/ncchiptuning/

~~~~~~~~~~~~~

Link to post
Share on other sites
Javice se Nemanja cim bude imao vremena...[emoji106][emoji846]
Koliko mi je poznato, on svaki auto detaljno analizira, saslusa zahtev klijenta i odradi bezbedan zdrav remap. Takodje, ako se ne varam, on inicijalnu mapu sacuva i moze da je vrati ukoliko klijent ima problema.
Dobro ti je poznato [emoji23][emoji23]

~~~Nc Chip Tuning~~~
Dpf off
Dtc off
Egr off
Swirlflaps off
Ad blue off
O2 sensor off
Remap stage 1,2,3
Eco Tune
Maf to Map gde je moguce odraditi
Launch control
Popcorn
V-max
~~~~~~~~~~~~~
Slovenija , Dravograd
Andrej Rožič +38640205519

Crna Gora , Podgorica
Nemanja Ćetković +38267236406

Bosna I Hercegovina , Trebinje
Delić Goran auto servis G-MAX
+38766196062

Ostvarite popust na sve nase usluge od 10% lajkom na nasu zvanicnu Fb stranicu

https://www.facebook.com/ncchiptuning/

~~~~~~~~~~~~~

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Uz smanjen vremenski i kilometrazni interval redovnog "malog servis" filteri, ulje, separatori zavisno od auta" ne bi trebalo da motor previse trpi sokove, naravno ako se pretera i na zamoren motor na izdisaju doda tako nesto onda ce sve pocrkati jer pricao ko ili ne definitivno se ubrzava proces trosenja svih kljucnih komponenti motora. Ja sam za samo kad to odradi strucnjak koji se razume u parametre i ostalo, a to ubodi ovde ubodi onde i na telefonu cackaj nema od toga nista.

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, marko13 said:

Naravno da je stetno, ali... sve je pitanje koliko ga posle neko nasvira. Ako neko ne pretera onda bude sve ok.

Za ozbiljniji remap, auto mora da bude mehanicki perfektan, a i tada ne sme da se pretera u povecanju parametara.

1 hour ago, Dani- said:

Ja ne verujem u to. Smatram da je to stetno jer motor nije projektovan za tu snagu.

Da jest, onda bi ga u fabrici namestili da bude tako snazan.

 

U fabrici mu ne izvlace maksimum, jer onda ne bi svaki E46 imao 150ks, neki bi imao 178, neki 169, itd. Da ne pricam o merenju emisije stetnih gasova i EU standardima...

Link to post
Share on other sites

Svejedno, ja planiram da imam ovaj auto narednih 10 godina.

Ne zelim experimentisati.

Smatram da auto traje dulje ako radi na manjem broju okretaja i ako se ne menjaju fabricka podesavanja jer su ona optimalna.

Svako odstupanje od fabrickih parametara dovodi do neravnoteze

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, NikNS said:

Uz smanjen vremenski i kilometrazni interval redovnog "malog servis" filteri, ulje, separatori zavisno od auta" ne bi trebalo da motor previse trpi sokove, naravno ako se pretera i na zamoren motor na izdisaju doda tako nesto onda ce sve pocrkati jer pricao ko ili ne definitivno se ubrzava proces trosenja svih kljucnih komponenti motora. Ja sam za samo kad to odradi strucnjak koji se razume u parametre i ostalo, a to ubodi ovde ubodi onde i na telefonu cackaj nema od toga nista.

Nema tog "strucnjaka" kojemu bi ja poverio tako nesto na svojem drugaru.

Cak da ga i najbolji strucnjak na svetu radi, opet ne bi to radio na drugaru jer kao sta sam rekao, smatram da se autu smanjuje vek trajanja

Link to post
Share on other sites

Pa ako zelis miran san i umoran si od kvarova sta ti bi da kupis BMW ?

Sala na stranu, ako ti neko i uradi neka bude neka lagana varijanta. Nece te to mnogo unazaditi, nece ti to unistiti kola.

 

Link to post
Share on other sites

Niko od nas nije dao pisanu garanciju da to poboljsa vek trajanja, auta su nam izmucene rage, malo je onih sto ga je iz salona isteralo na forumu, tako da svako se i trudi da ga stedi i cuva kolko moze, osim ako se ne budzi za izivljavanje, cesto cipovanje poboljsa medju ubrzanja razbudi auto pa manje trosis goriva jer motor sa manje muke odrzava gradske brzine i sl. Ja sam u fazi pripreme mehanicki auta pa cu moj od 136hp da podignem na nekih 160 sto je blago cipovanje i sasvim umereno.

Link to post
Share on other sites

Zapravo ne dobijas mnogo torque, dobijas ali ne toliko da bi video na dinamometru nesto zapanjujuce, vise je subjektivni osecaj pri nizim obrtajima i naravno kasnije, zivlji je motor i sam auto je responzivniji.

Link to post
Share on other sites