Recommended Posts

Smg, Sale i Indorile,  sve je objašnjeno gore u ona dva posta pa pročitajte opet ako vas ne mrzi. Ne radi se samo o tome koliko konja ima u nekom autu drugari, nego i o prenosu i o tome koliko su dugačke te brzine i kako je iskorišćena ta snaga, a veliko je pitanje i da li to auto ima više uopšte tih 272 konja jer je u zrelijim godinama. Poz  😉

Link to post
Share on other sites
  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ako ne ide kako treba prvo mu vratis fabricku snagu, nemaju veze godine toliko imas 1000 primera da automobili na ogromnoj kilometrazi izbace fabricku snagu na valjcima. 

Drugar je kupio 535 koji je daj boze imao 170 konja...ali ga je sad vratio na +- 5% od fabrike.

Link to post
Share on other sites

Menjaj to za 550d, salim se

Razumem ja tebe sve, al eto ja licno sam vozio e46 pre nekoliko godina sa 136ks i bio mi je sasvim dovoljan. Mogao sam da preteknem sa njim u svakoj normalno procenjenoj situaciji, dovoljno snage za neku normalnu voznju, a i da povuce kad treba. To je realno smesan auto za 535d, pa mi zbog toga nije jasno kako ga vozis 😂

Link to post
Share on other sites

Crna Gora, strane, usponi, krivine 😁 ne vozimo i ne dozivljavamo svi isto snagu, ubrzanja i sl. Neko vozi auto od 100 konja i odlican mu je, za sve. Neko 500 konja i malo mu je😁 dizeli jesu malo u medjuubrzanjima i ono kad ga vratis 2 brzine npr nize cudni, cudni u smislu da nesto malo ce povuci saltaj dalje i tek onda malo osecaja da ide. To je upravo zbog tog manjeg hoda obrtaja (upravo ono sto nam Crnogorac kaze izmedju 2 i 3 hiljade obrtaja) a ne kao kod benzinca nekog gde ga ti iz 5 u 3 pa on vuce od 3 do 8 hiljada i kao nesto puni 😁 dizelu je upravo to u voznji i obilazenjima, sto uradi izmedju 2 i 3 hiljade to mu je, i salta dalje. A kad vozis malo ostrije, malo agresivnije i 'dinamicnije' onda je to itekako bitno😁

 

Takodje ja npr vozim iza, pripremam se da obidjem on je npr u 4 oj na 1.500 obrtaja, dam gas, obrtni moment uradi svoje do 3.000 obrtaja  obidjem ga u zaletu i presaltam u 5. To je fin nacin voznje ali voznja da stalno obilazis (plus krivine i usponi) da ga stalno drndas i drzis u nekom gasu upravo zahteva taj veci 'udar' u tih 1000-1500 obrtaja😁

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites

Evo je ilovebigasses sve objasnio što sam i ja htio da kazem. Samo mnogo bolje.   Tako je, mi vozimo malo agresivnije i dinamicnije, upravo se o tome radi, i treba nam snaga od 2000-3000 rpm jer necemo da guramo u previsoke obrtaje naše dizelaše. A ja cu da budem u BG-u za mjesec dana ako Bog da da Partizan izbaci više karte za Manchester United u prodaju pa  cu vam pokazat auto ko je zainteresovan

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...