Recommended Posts

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisu ni oni "bez putera na glavi"... Ima kola koja super urade, a ima i gresaka, i to sa teskim posledicama...

Jedna od najpoznatihjih tuner-skih kuca u DE je Turbo Performance.

Untitled_1_copy.jpg

Imajuci u vidu da saradjuju sa H&S Elektronik-om, a Curcic se povezuje sa njima kada cipuje kola jasno je da dobijes ozbiljnu mapu koja nije jeftina, ali je sigurno dobra i bezbedna. Bez purnjanja kod dizela, i sa dobrim razvojem snage i momenta.

Ono sto malo bode oko kod RevoChip-a jeste sam naziv koji je uzet od poznate britanske firme. Cak se jedno vreme predstavljali kao njihov diler, pa bili i opomenuti od strane Engleza. Zatim pominju italijansku kucu Abarth od koje navodno uzimaju mape. Kao kada bi BMW-ovo eM odeljenje radilo chiptuning za Daciu Sandero 1.5 dCi... Dakle nema tu ni A od Abarth-a. Evo kuce sa kojom imaju neki dogovor koliko ja znam...

http://www.allcarracing.com/en/index.asp

Vremenom dosta toga ispliva na povrsinu. OK imas neki kvalitet, ali nemoj naduvavati pricu i kititi se tudjim perjem. Moze biti samo kontraproduktivno. Bar kod mene.

Link to post
Share on other sites

M odeljenje pravi mape ta mapa se zove M3, 5, 6...

A sto se tice Curcica, Reva i sl, nisam ni rekao koji je najbolji vec koji je meni poznat... Ko god je radio bio je zadovoljan.. problem su torrent tjuneri, koji skidaju koje kakve mape, kao ja sto skidam film..

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Od mene svaka preporuka za Dejana, Safe Chip iz Novog Sada... Lik stvarno zna znanje, istina više radi Italijane- mada radio je i dosta BMWova. Radi tako što uvek izčita mape iz auta, napravi backup, modifikuje ih tako što diže snagu i ob. momenat do 25%, pa učita u auto. Ako posle nekog vremena nisi zadovoljan, vraća ti staru mapu i to je to... Mislim da radi za 50e što je smešno, jedino ide doplata od oko 70e (možda grešim pa uzmite ovu cifru sa rezervom) ako hoćeš da ideš sa kolima na dyno pre i posle da vidiš razliku na papiru...

btw Dejana znam preko Alfa Romeo kluba, mnogima je radio JTD i niko nije imao nikakve zamerke. Evo šta je uradio na svom Stilu LINK

Evo ovde njegov link gde imate više informacija i kontakt ako je neko zainteresovan. safe-chip.com

Link to post
Share on other sites

Od mene svaka preporuka za Dejana, Safe Chip iz Novog Sada... Lik stvarno zna znanje, istina više radi Italijane- mada radio je i dosta BMWova. Radi tako što uvek izčita mape iz auta, napravi backup, modifikuje ih tako što diže snagu i ob. momenat do 25%, pa učita u auto. Ako posle nekog vremena nisi zadovoljan, vraća ti staru mapu i to je to... Mislim da radi za 50e što je smešno, jedino ide doplata od oko 70e (možda grešim pa uzmite ovu cifru sa rezervom) ako hoćeš da ideš sa kolima na dyno pre i posle da vidiš razliku na papiru...

btw Dejana znam preko Alfa Romeo kluba, mnogima je radio JTD i niko nije imao nikakve zamerke. Evo šta je uradio na svom Stilu LINK

Evo ovde njegov link gde imate više informacija i kontakt ako je neko zainteresovan. safe-chip.com

Koliko ovaj chip od 50€ moze da bude pouzdan i dobar za motor? Bio sam na sajtu i nisam video da je radio Bmw. Jel znas nekog ko vozi Bmw i da je radio chip kod njega?

Link to post
Share on other sites

Koliko ovaj chip od 50€ moze da bude pouzdan i dobar za motor? Bio sam na sajtu i nisam video da je radio Bmw. Jel znas nekog ko vozi Bmw i da je radio chip kod njega?

Ne poznajem nikog ko je radio BMW kod njega, mada mi je rekao da je imao odlične rezultate kada ih je radio... Što se tiče cene- jbg on radi samo softver, ko više naplati ili plaća neku licencu, ili mlati lovu.

Inače, jel ima neko iskustva sa chipovanjem auta sa automatskim menjačem. Jel se radi nešto dodatno sa njim? Jel pravi problem? Konkretno pitam za e46 320d 150ks

Link to post
Share on other sites

Ne znam da li mu je to bio nick, ali znam da su ga napljuvali na tom forumu da je lažirao rezultate svog Stila. Sve se završilo tako što je otišao u Centar Boban na valjke i nakon objave tih rezultata banovan sa foruma. U svakom slučaju ne želim da me ovde pogrešno protumačite- nikog ne želim da omalovažavam, niti nekom da pravim posao. Lika znam, čuo sam da dobro radi- a za naše prilike prilično je pristupačan... samo toliko :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

btw još uvek čekam da mi neko kaže da je čipovao 320D sa automatikom i da mu menjač nije pravio problem... :unsure: hteo bi na proleće da odradim chip ali me je baš Dejan upozorio da nekad menjač zajebava i da mora da se reprogramira- a to bi da izbegnem :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Ja mislim da taj čip od 50€ radi član auto foruma fiat-lancia, nick mu je Bravo JTD, i mislim da su ga ispljuvali ljudi u ovoj temi, negde od 3.-4. strane http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=50828&st=60. Nisam siguran ali nije na odmet da pročitate.

ZA 50E niko na svetu ne moze da vam uradi cip pogotovo ne za bmw jer proveren i ozbiljan cip kosta 150-200e i tu je kraj svake price,ti od 50e su sa onog cd-a sto ima da se kupi na ebay-u i na tim fajlovima je samo zadamo duze vreme ubrizgavanja za par ms i odvrut pritisak turbine i to ni na sta ne lici,rezultat je samo veca potrosnja.o ovome vam pricam zato sto i sam radim to i imao sam prilike da vozim i jedno i drugo...

Link to post
Share on other sites

5 glava i izlazak, ali prvo moras da posaljes sliku i te fore, da vidi da te ne poznaje i sl.. Bio moj poznanik iz teretane :D ;)

p.s mi smo vulgarni koliko i tema o tjuningu za 50evra :D

Koliko kosta Afrika,zainteresovan sam?(ozbiljno) :D

Link to post
Share on other sites

1 - ne umem da postavljam ( saljem) slike

2 - na koji nacin da utvrdim dali sam lep ?

3 - 500 EUR ??? za te pare i ja bih se "zveknuo"

4 - ovo pod 3 ne shvatajte ozbiljno

5 - xhamster - leci depresiju

6 - :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites