Recommended Posts

slobodno cipuj auto, ali u ovlascenom servisu, imam iskustva sa vise cipovanih bmwova, svi su radili odlicno, bilo je i automatika i manuelnih. Cip od 50e je tesko SR**E, i pre cu da pisem o ku***ma nego o tome. U krajnjoj liniji, najbolje je jaci motor.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zavisi od stanja automobila. E46 330d mog druga je cipovana sa 190000km, i vozen je i srecno udomljen sa 245000km, bez i jednog problema. Auto je perfektno odrzavan i na njemu se nikad nije stedelo, sadasnji vlasnik ga vozi vec 6 meseci i zadovoljan je. Mislim, ako je auto dres, bolje uloziti 300- 400e na servis, moze da prezivi i bez cipovanja :D

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

interesuje me dali moze da se chipuje moj bmw 320d E90? auto ima jos sve originalno na sebi sa predjenih 140 000km , e sad, koliko bi se moglo podici sa 160ks? moglo bi se do 200? i da li se chipovanjem smanjuje vek motora i menjaca?

Link to post
Share on other sites

Dobijas 190ks i sa 340Nm prelazis na 400Nm.Chipovanjem se ne smanjuje vek motora i menjaca ako se ne ubaci kineski chip tj kineska mapa :)

Link to post
Share on other sites

Jel svaki auto ima chip tj ECU koji prikuplja spoljasne podatke i salje ih do motora ili samo malo noviji?

Svaki koji ima komp moze da se chipuje.Chipovana je cak i zastava 1.3 efi :)

Link to post
Share on other sites

+1 + da je auto u dobrom stanju... bla, bla ...

Dobijas 190ks i sa 340Nm prelazis na 400Nm.Chipovanjem se ne smanjuje vek motora i menjaca ako se ne ubaci kineski chip tj kineska mapa :)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Ja se izvinjavam,ali evo citam sve tri strane i nisam nesto nasao.Dosta ljudi mi kaze da je za e46 1.8 sa gasom malo mala snaga ,e sad ovo mi je prvi bmw pa izvinite na ponekom glupom pitanju.Ne bih dobio na ustedi,a i mozda dodatnih 10ks samo kako sam procitao na drugom forumu,da?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mozes cipovati i benzinca i dizela, ali samo ako ima turbinu onda ima efekta. Benzinac bez turbo-a nema efekta cipovati...

Ja sam cipovao VW boru 1.9 tdi PD 100ks 240Nm, na nekih 130ks i 300Nm. Auto nije mogao da se prepozna posle cipa. Sto se tice potrosnje ista je ostala, ali je isao mnogo bolje.

Drug vozi Leon Fr TDI 150KS. Moj bora je posle cipa isao isto kao leon do 100ks/h. Cak je bio zivahniji od leona na nizim obrtajima. A sto se tice izdrzljivosti, presao sam sa njim, tako cipovanim 20.000 km, i nikakvih problema. Onda sam ga prodao i kupio E46

Jedino nepreporucujem chip ako vam je kvacilo naceto, onda cete ga brzo dotuci

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozdrav,sta mislite o chipovanju 320 e90 120kw-163ks motora? Imam ponudu kod ovlastenog bmw servisera da uradim chip na nekih 200ks?Ako je neko chipovao isti motor molim da se javi,voleo bih da cujem iskustva :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

I ja sam se upalio da cipujem, motor mi je perfektan, kao i turbina i sve ostalo. Da li je neko radio 320d e46 restajling 110kw i kakva su iskustva, gde otici, preporuke. Vidim da ovi iz SM rade za 200e, valjda je to cena sa popustom. Dobija se 34ks viska i sezdesetak i kusur obrtnog momenta. Inace retko divljam i ne palim gume, ali volim da ga nagazim na otvorenim, pogotovu auto putevima, pa mi treba nesto bolje ubrzanje.

Link to post
Share on other sites